دانلود رایگان کتاب صوتی وقتی نیچه گریست اثر اروین یالوم

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

دانلود رایگان کتاب صوتی وقتی نیچه گریست اثر اروین یالوم داستانی خیالی از روزهای جوانی و بیماری فریدریش نیچه فیلسوف معروف آلمانی

نوشته‌ی دکتر اروین یالوم

وقتی نیچه گریست رمانی خواندنی و شنیدنی از دکتر اروین یالوم Irvin David Yalom استاد روان‌پزشکی دانشگاه استنفورد آمریکا است که موضوع اصلی آن جلسات روان‌درمانی و مشاوره با حضور سه شخصیت معروف یعنی نیچه و فروید فیلسوفان بزرگ آلمانی و یوزف برویر پزشک و روانکاو اتریشی در اواخر سال ۱۸۸۲ در شهر وین است

نویسنده که خود استاد برجسته روانپزشکی و مشاوره است در بستر این رمان به آموزش غیرمستقیم مفاهیم روان‌درمانی از قبیل وسواس فکری، دغدغه‌های وجودی و ارتباط غیرکلامی و روش رویارویی با این پدیده‌ها پرداخته است.

یالوم در این کتاب به عمد از تاریخ روان‌کاوی و افراد مؤثر در تاریخ روان‌کاوی یاد می‌کند تا فراموش نکنیم که پیشکسوتان از کجا آغاز کرده‌اند و چگونه اندیشیده‌اند تا سنگ بنای دانش روان‌شناسی و روان‌پزشکی را بنا نهند.

یالوم معتقد است:

«همانطور که یک تنیس‌باز حرفه‌ای روزی ۵ ساعت تمرین می‌کند تا نقاط ضعف خود را برطرف کند، یک روان‌درمانگر نیز در قلمرویی پا گذاشته است که هرگز از آن فارغ‌التحصیل نمی‌شود و بایستی مدام در حال آموزشی خستگی‌ناپذیر برای بهسازی خویش باشد.»

دانلود رایگان کتاب صوتی وقتی نیچه گریست نمایش رادیویی کاری از ایرانصدا به مدت 145 دقیقه فایل صوتی mp3 آماده دانلود است


فایل صوتی نقد و بررسی کتاب مسئله اسپینوزا اثر اروین دی یالوم

دانلود رایگان کتاب صوتی وقتی نیچه گریست

اروین یالوم :

اروین دیوید یالوم  Irvin David Yalom نویسنده و روانشناس آمریکایی و پایه‌گذار روانشناسی هستی‌گرا یا اگزیستانسیال است.

او نخستین روان‌شناسی است که توانسته با دانش گسترده در حوزه‌ی روان‌شناسی و مطالعه‌ی فلسفه‌ی افرادی مانند ارسطو و سقراط، نگاه تازه‌ای به علم روان‌شناسی و روان‌کاوی ایجاد کند.

او موفق شد در سال 2002 جایزه‌ی انجمن روان‌پزشکی آمریکا را دریافت کند.

یالوم با داستان‌های ساده و جالبی که از تجربیات خود و دیگران در کتاب‌هایش حرف می‌زند، علاوه بر روان‌شناسان و روان‌کاوان توانسته است که مردم عامه را هم با خود همراه کند.

از دید او روح و روان انسان مخصوصا در دوران معاصر آن‌قدر پیچیده شده که باید به دنبال روش‌های جدیدی برای روبه‌رو شدن با مسائل روحی و روانی باشیم.

از آثار داستانی یالوم میتوان کتاب های وقتی نیچه گریست، درمان شوپنهاور و کتاب مسئله اسپینوزا و از آثار غیر داستانی او کتاب روان‌درمانی اگزیستانسیال را نام برد

بیشتر بخوانبد: نقد و بررسی افکار و دیدگاه های اکهارت توله 
کتاب صوتی پلیس را خبر می کنم اثر یالوم

دانلود کتاب صوتی پلیس را خبر میکنم نوشته یالوم

مشاهده نقد و بررسی این کتاب