کتاب صوتی هرنانی ( ارنانی ) اثر ویکتور هوگو

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی هرنانی ( ارنانی ) Hernani  داستانی خیال انگیز و بحث انگیز و از مهمترین آثار تاریخ ادبیات است چرا که ویکتور هوگو در مقدمه این کتاب برای اولین بار مکتب رمانتیسم را ارائه کرد مکتب و مانیفست رمانتیسم Romanticism در اواخر قرن هجدهم درادبیات سپس هنرهای تجسمی، در اروپا معرفی و رشد کرد.

رمانتیسم به نوعی ضد جامعه اشرافی بود و گفته میشود که انقلاب فرانسه  آن متاثر از این طرز بوده است در این مکتب ادبی رویا و تخیل به عنوان عناصر اصلی اثر ،جلوه‌های بدیعی از جهان را برای مخاطب خلق می‌کند شور رهایی آثار رمانتیسم به مخاطب این اجازه را می‌داد که پا در جهانی دیگر بگذارد و از قید هنجارهای منطقی فراتر رود.

به همین دلیل است که شنیدن کتاب صوتی هرنانی را بعنوان سمبل رمانتیک را به علاقمندان آثار عاشقانه و رمانتیک توصیه میکنیم.

به دلیل اهمیت این اثر ، در سراسر جهان بازیگران نمایش و تئاتر بارها را داستان را بر روی صحنه برده و بازی کرده اند و علاوه بر آن دهها اپرا بر اساس آن اجرا و به نمایش درآمده است

کتاب صوتی هرنانی را به مدت 120 دقیقه دانلود فرمایید


کتاب صوتی گوژپشت نتردام نوشته ویکتور هوگو

در باره ویکتور هوگو خالق کتاب صوتی هرنانی و بنیاگذار مکتب رمانتیسم

هوگو خالق آثار برجسته فراوانی است که اکثرا در زمره بهترین آثار کلاسیک ادبیات جهان قرار دارند به همین علت گروه فرهنگی سلام صدا برآن شد تا مجموعه ارزشمندی از کتب صوتی آثار این نویسنده مشهور جهان را تهیه و جمع آوری نموده و به صورت پکیج در دسترس علاقمندان به رمان های کلاسیک قرار دهد.

ویکتور ماری هوگو Victor Marie Hugo  شاعر، داستان نویس و نمایشنامه نویس برجسته قرن نوزده و بنیانگذار سبک رمانتیسم و در سال 1802 در پاریس متولد شد.

آثار این نویسنده در سراسر جهان شناخته شده است و از معدود نویسندگانی است که جامعه ادبی در زمان حیاتش و در سن هشتاد سالگی از او تقدیر کرده و بعنوان قهرمان ملی فرانسه شناخته شد.

این نویسنده و شاعر فرانسوی سرانجام در سال 1885 یعنی در سن 83 سالگی درگذشت و  با بدرقه جمعیتی دو میلیون نفری که در مراسم خاکسپاریش شرکت کرده بودند در شهر پاریس به خاک سپرده شد.

از مهمترین آثار هوگو میتوان موارد زیر را نام برد:

 

رمان های عاشقانه مشهور جهان که هر کسی باید بخواند

بهترین رمان های صوتی عاشقانه ایرانی

آشنایی با رمان های مشهور جهان

 بهترین کتاب های رمان و آثار داستانی ایران

معرفی بهترین رمان های کلاسیک زیر 200 صفحه

 رمان های عاشقانه مشهور جهان که هر کسی باید بخواند

 20 کتاب خیلی بلند که ارزش خواندن دارند

 

مشاهده نقد و بررسی این کتاب