طولانی ترین کتاب های جهان

20 کتاب خیلی بلند که ارزش خواندن دارند

علاقه مندی
ارسال به...
8 رای
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
5,00/5
Loading...
20 کتاب خیلی بلند که ارزش خواندن دارند
سلام صدا 5964بازدید , , , , 9 آبان 1399 بدون دیدگاه

20 کتاب خیلی بلند که ارزش خواندن دارند ، این نوشته برای کتابخوانان حرفه ای مطلب تازه ای نیست ، اما واقعیت این است دسته بندی و ارائه لیستی از کتاب های خیلی طولانی مثلاً کتاب های بیشتر از 800 صفحه‌، برای بسیاری از همراهان اهل مطالعه ممکن است مفید باشد .

قبل از معرفی کتاب ها این نکته را متذکر می شویم که لزوما هیچ کتابی به خاطر طولانی بودن و تعداد زیاد کلماتش ، ارزشمند نمی شود، شراط اصلی در ارزشمند بودن کتاب های طولانی محتوا و نوشتار ارزشمند آنها و استقبال مخاطبین و تجدید چاپ های متعدد در طول یک دوره زمانی طولانی است است.

ناگفته نماندکه یکی از طولاتی ترین رمان های جهان ، رمان بزرگ کلیدر اثر ماندگار محمود دولت آبادی است که در خلق آن از 950 هزار کلمه فارسی استفاده شده است و این خود برای فرهنگ و ادبیات غنی ایران زمین افتخار بزرگی است.

شاید اگر همین امروز ،گوشی خود را خاموش کنید و یکی از این کتاب‌ها را تا انتها بخوانید، زندگی شما را تغییر دهد.

فهرست 20 کتاب خیلی بلند که ارزش خواندن دارند

1. در جستجوی زمان از دست رفته نوشته مارسل پروست سال: 1913-1927 تعداد صفحات: 4215

در جستجوی زمان از دست رفته شاهکار مارسل پروست Marcel Proust در طی سال های 1913-1927 نوشته و در 13 جلد با 4215 صفحه منتشر شده است.

این رمان بعنوان طولاتی ترین رمان جهان با 1 میلیون و 300 هزار کلمه در فهرست رکوردهای گینس به ثبت رسیده است

اشتباه نگفته‌ایم اگر گفته شود که این اثر واقعاً یک رمان است. حتی بیشتر از بقیه‌ی کتاب‌هایی که اینجا معرفی شده است این یک کار متحد است که به زیبایی نوشته شده اما تکراری نیست و حتی زمانی که به افراد جامعه می‌پردازد همچنان عمیق است.

نقد و بررسی رمان در جستجوی زمان از دست رفته نوشته مارسل پروست 20 کتاب خیلی بلند که ارزش خواندن دارند

دانلود کتاب صوتی در جستجوی زمان از دست رفته

2. جنگ و صلح نوشته لئو تولستوی سال: 1869 تعداد صفحات: 1269

بالاتر از هر چیزی که این غول ادبیات روسیه در این رمان تاریخی در مورد دوره ناپلئون در روسیه بدست آورده باشد او با این عنوان منظور خود را رسانده است. با تغییر نگاه مخاطب از میدان نبرد به پشت جبهه‌ها و دوباره بازگشتن به آن توانسته تمام اثرات جنگ بر نیروهای نظامی، اشراف و زن و شوهرها را به تصویر بکشد.

کتاب صوتی جنگ و صلح - تولستوی 20 کتاب خیلی بلند که ارزش خواندن دارند

دانلود کتاب صوتی جنگ و صلح

باز گشت به فهرست 20 کتاب خیلی بلند که ارزش خواندن دارند

3. در میانه مارس نوشته  جورج الیوت سال: 1872 تعداد صفحات: 880

الیوت به معنای کلاسیک کلمه یک جهان‌ساز است. افسانه‌ی‌ ساختگی او به نام میانه مارس یک شهر انگلیسی مثل بقیه شهرهاست، نمونه‌ای از رسوم بورژوا و محلی برای نشان دادن داستان‌های موازی دیگر. این حماسه در عین حال معمولی و باشکوه است.

در میانه مارس نوشته  جورج الیوت

4. دون کیشوت نوشته شده توسط: سروانتس سال: 1605 تعداد صفحات: 976

رمان و هجونامه هر دو در این مجموعه حوادث ناگوار رمانتیک و مسحور‌کننده این شوالیه حادثه‌جو و همراه عاقلش با همدیگر متولد شده‌اند. داستان‌های تودرتو در اسپانیای قرون وسطی ریشه دارد اما کنایه‌های داستان بدون تاریخ هستند. هر چه نباشد خودفریبی در تمام فرهنگ‌ها وجود داشته است.

باز گشت به فهرست 20 کتاب خیلی بلند که ارزش خواندن دارند

5. خانه تاریک و دلگیر نوشته چارلز دیکنز سال: 1853 تعداد صفحات: 960

این مطلب را هم ببینید
زندگی و آثار تولستوی خالق جنگ و صلح

این رمان‌نویس انگلیسی در اینجا در دوران اوج خودش قرار دارد و به وکلا هیچ رحمی نمی‌کند. او در اینجا به دنبال پول است و از شکایت علیه یک میراث رو به اتمام استفاده می‌کند تا نقش جامعه را افشا کند. اما این اثر هنوز متعلق به دیکنز است: خنده‌دار، بی‌ریا و رستگاری بخش.

خانه تاریک و دلگیر نوشته چارلز دیکنز

6. برادران کارمازوف اثر فئودور داستایوفسکی سال: 1880 تعداد صفحات: 824

اگزیستانسیالیسم اصیل اروپایی شاید در رمان جنایات و مکافات به تاریکی رفته باشد اما او در اینجا یک تصویر جهان شمول را ارائه می‌دهد. از تصویری که از خانواده‌ای ارائه می‌دهد که اعضایش به اولوهیت و در عین حال جمود فکری رسیده‌اند و در کنار هم چنان رمانی را ایجاد می‌کند که بقیه رمان‌ها را از میدان به در می‌کند.

کتاب صوتی برادران کارامازوف جلد اول اثری ماندگار از فئودور داستایوفسکی 20 کتاب خیلی بلند که ارزش خواندن دارند

دانلود کتاب صوتی برادران کارامازوف

7. بره سیاه و سفید و شاهین خاکستری: سفری در یوگسولاوی نوشته ربکا وست سال: 1941 تعداد صفحات: 1181

علاقه به کتاب‌های وست خودش یک دسته‌بندی فوق‌العاده در میان چندین دسته‌بندی دیگر است (کتاب مسافرتی، تاریخ فرهنگ و خاطره) که خاطرات جنگ بالکان در دهه 90 را زنده می‌کند. البته برای یک کتاب که در شب حمله آلمان نازی نوشته شده مناسب است. اما یک اثر کاملاً جذاب که برای یک کار روزنامه‌نگاری اصلاً خسته‌کننده نیست و همیشه ارزش خواندن را دارد.

بره سیاه و سفید و شاهین خاکستری: سفری در یوگسولاوی نوشته ربکا وست

8. مرد بدون خاصیت نوشته رابرت موزیل سال: 1943 تعداد صفحات: 1744

اگر غول‌های فلسفی و افسانه‌های اجتماعی موزیل به نظر از کار افتاده به نظر می‌رسند این به خاطر آن است که او هرگز آنها را تمام نکرده است. اما اتلاف رمانی که عنوانش حکایت از درونش دارد آینه‌ای است از انحطاط جامعه شهر وین در زمان جنگ جهانی اول از لحاظ: موفقیت، حدود قانونی، زیبایی و رفتن به سمت نابودی همه چیز.

بره سیاه و سفید و شاهین خاکستری: سفری در یوگسولاوی

باز گشت به فهرست 20 کتاب خیلی بلند که ارزش خواندن دارند

9. ارباب حلقه‌ها نوشته  جی‌آر‌آر تالکین سال: 1955 تعداد صفحات: 1178

فیلم سه گانه‌ آن به صورت یک کتاب واحد در دسترس است و این بهترین راه برای خواندش است. پیشگام فانتزی مدرن از طرفی یک کمال‌گرا نیز بود چرا که او می‌دانست برای خلق یک جهان چه چیزهایی نیاز است. به عنوان یک زبان‌شناس حرفه‌ای، تالکین چیزی را اختراع نکرد. او از هر چه که می‌دانست استفاده کرد، او یاد گرفت و دوباره از اول همه چیز را ساخت.

ارباب حلقه‌ها نوشته  جی‌آر‌آر تالکین

باز گشت به فهرست 20 کتاب خیلی بلند که ارزش خواندن دارند

10. زندگی و سرنوشت نوشته  واسیلی گراسمن سال: 1959 تعداد صفحات: 896

اگرچه این رمان را با رمان جنگ و صلح مقایسه کرده‌اند اما این رمان مربوط به سرکوب بزرگ جنگ جهانی دوم نقاط اشتراک بیشتری با روزنامه‌نگاری جنگی دارد که گراسمن به عنوان یک خبرنگار شوروی در خط مقدم بر آن مسلط است. او از یک جنگ خونین با داستانی عالی ظهور کرد و انتقادی زیرکانه را از دو هیولای قرن بیستم، هیتلر و استالین مطرح کرد.

زندگی و سرنوشت نوشته  واسیلی گراسمن

11. کارگزار قدرت نوشته رابرت کارو سال: 1974 تعداد صفحات: 1336

قبل از اینکه او کار روی زندگی‌نامه شخصی چند جلدی لیندون جانسون را شروع کند، کارو عدالت را در حق رابرت موس به جا آورد و شهرت بالای ماموران دولتی را به عنوان ویران‌کننده بافت شهری نیویورک در قالب یک شاهکار خیلی طولانی و خصمانه‌ی روزنامه‌نگاری خراب کرد.

کارگزار قدرت نوشته رابرت کارو

باز گشت به فهرست 20 کتاب خیلی بلند که ارزش خواندن دارند

12. شوگان نوشته  جیمز کلیول سال: 1975 تعداد صفحات: 1192

یک پیروزی در تحقیقات و طرح‌هایی که روی شخصیت‌ها و لطافت آنها ایجاد شده است. رمان تاریخی کلیول در مورد یک مرد انگلیسی است که با اولین شوگان ژاپنی که ملاقات می‌کند بسیار خودمانی می‌شود. شوگانی که در عصر جیمز میچنر (نویسنده) که افراد باسواد بدون تحصیلات عالی قهرمانان علم بودند، می‌زیسته است.

شوگان نوشته  جیمز کلیول

باز گشت به فهرست 20 کتاب خیلی بلند که ارزش خواندن دارند

13. کنوپس در آرگوس نوشته  دوریس لسینگ سال: 1979-1984 تعداد صفحات: 1228

این مطلب را هم ببینید
بهترین کتاب های جهان: فهرست 25 کتاب مورد علاقه 100 نویسنده فرانسوی

این شاید عمیق‌ترین کار علمی تخیلی برنده جایزه نوبل تاکنون باشد. 5 رمان مرتبط که تاریخچه‌ی راز کیهان را در قالب داستان‌هایی به هم مرتبط از تمدن‌های مختلف بیان می‌کند. برای داستان به سراغ این مجموعه بروید نه مباحث علمی و تخیلی آن.

کنوپس در آرگوس نوشته  دوریس لسینگ

باز گشت به فهرست 20 کتاب خیلی بلند که ارزش خواندن دارند

14. ایستاده نوشته استفان کینگ سال: 1978-1990 تعداد صفحات: 1152

نسخه اصلی این افسانه اخلاقی آخر الزمانی کینگ و نسخه کامل و سانسور نشده‌ی آن هر دو طرفداران خود را دارند. خوبی و بدی هر دو در هم آمیخته‌اند اما به آسانی مجذوب هم هستند درست مثل یک داستان ترسناک. اما با این فرق که بافت آن برتری خود را دارد که باید گفت اگر شما در صفحه 800 کتاب هستید می‌توانید نسخه کامل را بخوانید.

ایستاده نوشته استفان کینگ

باز گشت به فهرست 20 کتاب خیلی بلند که ارزش خواندن دارند

15. ستون‌های زمین اثر کن فالت سال: 1989 تعداد صفحات: 816

درست مثل: لسینگ و کینگ این نویسنده در حال تعلیق هم در سبکی که برای او جدید بود به سمت شکست حرکت کرد. درست مثل کلیسای پیشگام گوتیک که در زمینه کار تاریخی‌اش در بریتانیای قرن 12 اوج می‌گیرد این رمان پرفروش نیز اوج می‌گیرد و با ذهنی مثال زدنی بناهایی مثال زدنی همراه با تصاویری از گارگویل‌های انسان‌نما را ایجاد می‌کند.

ستون‌های زمین اثر کن فالت 20 کتاب خیلی بلند که ارزش خواندن دارند

باز گشت به فهرست 20 کتاب خیلی بلند که ارزش خواندن دارند

16. گوژپشت نوتردام نوشته  ویکتور هوگو سال: 1833 تعداد صفحات: 940

کتاب صوتی گوژپشت نتردام نوشته ویکتور هوگو

کتاب صوتی گوژپشت نوتردام

باز گشت به فهرست 20 کتاب خیلی بلند که ارزش خواندن دارند

17.  1Q84 نوشته  هاروکی موراکی سال: 2011 تعداد صفحات: 928

نویسنده ژاپنی مورد علاقه‌ی آمریکایی‌ها در یک بستر پاپ آمریکایی توانسته حق این را بدست آورد تا در این داستان عمیق و بخشنده غرق شود و درون دنیای نیمه فانتزی آن که 2 ماه، 1 قاتل، یک نویسنده و یک فرقه‌ی مرموز که معلوم نیست خیر است یا شر، شیرجه بزند. دوستش داشته باشید یا نه این یک کار خالص از موراکی است.

باز گشت به فهرست 20 کتاب خیلی بلند که ارزش خواندن دارند

18. شوخی بی‌نهایت نوشته دیوید فاستر والاس سال: 1996 تعداد صفحات: 1079

به نوعی سخت‌ترین و قابل دسترس‌ترین کتاب چهار رقمی (از لحاظ تعداد صفحات) است که خواهید خواند. خلاصه‌ی ناگذر والاس از ناکجا آباد، کمدی، تنیس، بازپروی از مواد مخدر و این اثر برگ پانویس‌ها به مدت 20 سال هم مورد مبالغه قرار گرفته و هم دست‌کم گرفته شده است. اثری است که هرگز فراموش نخواهد شد.

شوخی بی‌نهایت نوشته دیوید فاستر والاس 20 کتاب خیلی بلند که ارزش خواندن دارند

باز گشت به فهرست 20 کتاب خیلی بلند که ارزش خواندن دارند

19. دنیای مردگان نوشته دان دلیلو سال: 1997 تعداد صفحات: 827

احتمالاً بلندترین رمان اواخر قرن بیستم، یک رمان عالی آمریکایی و خلاصه‌ای عالی از نیویورک نیز هست از شروع طوفانی‌اش تا روزهای باشکوه و ترسناک حال حاضرش که در آن همه چیز پایان می‌یابد.

دنیای مردگان نوشته دان دلیلو 20 کتاب خیلی بلند که ارزش خواندن دارند

باز گشت به فهرست 20 کتاب خیلی بلند که ارزش خواندن دارند

20. شانترام نوشته  گرگوری دیوید رابرتز سال: 2004 تعداد صفحات: 936

بمبئی و سلطنت مبالغه‌آمیزش در داستان رابرت جایی است که شخصیت داستان از زندانی در استرالیا به آنجا فرار می‌کند. جایی که بعد از فرار سختش در یک صحنه احساسی او مورد شکنجه و تجاوز قرار می‌گیرد و در نهایت به یک دسته قاچاقچی اسلحه افغان ملحق می‌شود. چه کسی اهمیت می‌دهد که این داستان حقیقت دارد یا یک افسانه است؟ حتی وقتی که اینقدر سهواً بامزه است.

20 کتاب خیلی بلند که ارزش خواندن دارند شانترام نوشته  گرگوری دیوید رابرتز

رمان های عاشقانه مشهور جهان که هر کسی باید بخواند

بهترین رمان های صوتی عاشقانه ایرانی

آشنایی با رمان های مشهور جهان

کتاب صوتی بهترین کتاب های رمان و آثار داستانی ایران

معرفی بهترین رمان های کلاسیک زیر 200 صفحه

 رمان های عاشقانه مشهور جهان که هر کسی باید بخواند

8 رای
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
5,00/5
Loading...

مقالات و نقدهای مشابه

مشاهده همه

جدیدترین کتاب‌های صوتی

مشاهده همه
دیدگاه ها

لطفا دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

من ربات نیستم *در حال بارگیری کپچا پلاس ...