کتاب صوتی تاریخ مغول در ایران نوشته برتولد اشپولر مترجم: محمود میر آفتاب

کتاب صوتی تاریخ مغول در ایران نوشته برتولد اشپولر مترجم: محمود میر آفتاب

مشخصات محصول

خلاصه کتاب

کتاب صوتی تاریخ مغول در ایران نوشته برتولد اشپولر مترجم: محمود میر آفتاب به مدت 12 ساعت
این کتاب از ارزشمند ترین کتاب هائی است که در مورد تاریخ مغول نوشته شده است .

تهیه محصول

خرید محصول مجازی
MP3-zip 175MB
25,000 تومان
پس از خرید محصول فایل برای شما ارسال خواهد شد

کتاب صوتی تاریخ مغول در ایران نوشته برتولد اشپولر مترجم: محمود میر آفتاب

کتاب صوتی تاریخ مغول در ایران خوانشی است از کتابی به همین نام نوشته برتولد اشپولر مترجم: محمود میر آفتاب از ارزشمند ترین کتاب هائی است که در مورد تاریخ مغول در ایران نوشته شده است .

برتولد اشپولر نویسنده و محقق و تاریخ نگار آلمانی در خلق این اثر از 600 منبع به زبانهای لاتین، عربی ،سریانی، فارسی ،ترکی،مغولی، ارمنی، یونانی،گرجی ،جغتایی چینی اسپانیولی پرتغالی ،روسی، عبری و تمام زبانهای زنده اروپای غربی استفاده کرده است.

برتولد اشپولر در این کتاب در ایران علاوه بر رویدادهای سیاسی ، به سیستم های اداری و دگرگونیهای اجتماعی و فرهنگی نیز توجه کرده است.

تاریخ مغول در ایران به بسیاری از زبانهای زنده دنیا ترجمه شده و مورد استفاده دانش پژوهان قرار گرفته است.

کتاب صوتی تاریخ مغول در ایران ، با فصلی مشروح با عنوان «تاریخ سیاسی» آغاز می شود که ابتدا به حکومت رسیدن “چنگیز” و اقدامات او و شرایط آن دوران را در ایران و همچنین اوضاع حکومتی کشورهای دیگر مانند سوریه، گرجستان، مصر و ترکان را بررسی کرده است.

«نظریه تاریخ حکومت های محلی» بخش بعدی این کتاب است که به تفصیل شرایط حکومتهای فارس، کرمان، لرستان بزرگ، لرستان کوچک و گیلان را تشریح کرده است و بخش بعدی به وضعیت دین و مذهب نزد مغولها، آداب و رسوم آنان و رایج بودن مذهبهای گوناگون از جمله مسیحیت، بودا و غیره در بین آنها می پردازد.

اوضاع دولت، دستگاه کشوری ایران و ممالک تابعه، وضع مالیات، پذیرش و اعزام، حقوق، دستگاه لشکری، سازمانهای عمومی و زندگی روزمره از دیگر بخشهای این کتاب هستند.

نویسنده در مقدمه کتاب توضیح می دهد که:

«بحث درباره احوال مغولان ساکن در چین، ماوراءالنهر و ترکستان، مغولستان و غیره در اینجا ممکن نیست و در این کتاب به تاریخ هنر و فعالیتهای فرهنگی ایرانیان در دوران فرمانروایی مغولان نمی پردازیم و تحولات مذهبی و ادبی نیز مورد توجه نخواهد بود.»

در باره نویسنده کتاب صوتی تاریخ مغول در ایران :

برتولد اشپولر  Bertold Spuler‏ (۱۹۱۱-۱۹۹۰) استاد دانشگاه و شرق ‌شناس آلمانی بود.

او در سال ۱۹۴۳ استاد زیان‌های سامی و مطالعات اسلامی در دانشگاه مونیخ شد. سپس به ریاست موسسه اسلامی در دانشگاه گوتینگن رسید.

پس از جنگ جهانی دوم او به عنوان استاد مطالعات اسلامی جانشین “کارل هاینریش بکر” در موسسه تاریخ و فرهنگ خاور نزدیک در دانشگاه “هامبورگ” شد.

در تظاهرات دانشجویی سال ۱۹۶۷ او را به عضویت در گروه “اس‌آ” و “حزب نازی” متهم کردند و او در پاسخ دانشجویان معترض را شایسته «اردوگاه مرگ» دانست و به همین دلیل مدتی از کار رسمی خود برکنار شد.

کتاب صوتی تاریخ سیاسی و اجتماعی ایران در عصر صفوی

 خریداران این کتاب دیگر چه خریدند

مشاهده همه
دیدگاه ها

دیدگاه کاربران در مورد

بهترین نویسندگان زن ایران

من ربات نیستم *در حال بارگیری کپچا پلاس ...