کتاب صوتی 10 دقیقه و 38 ثانیه در این دنیای عجیب

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی 10 دقیقه و 38 ثانیه در این دنیای عجیب اثر الیف شافاک نویسنده ی ترک و خالق ملت عشق (دانلود کتاب صوتی) است که توسط علی سلامی به فارسی ترجمه شده است.

کتاب صوتی 10 دقیقه و 38 ثانیه در این دنیای عجیب

این رمان روایت داستان زندگی زنی به نام لی لا معروف به تکیلا لی لا است که اکنون مرده است اما در دقایق پایان عمر و در حالی که جسد نیمه جانش در در یک سطل زباله است ، زندگیش را با تمام و فراز و نشیب هایش به خاطر می آورد.

کتاب صوتی 10 دقیقه و 38 ثانیه در این دنیای عجیب 10minutes 38 seconds in this strange world در ششم ژوئن سال 2019 به زبان انگلیسی در سراسر جهان منتشر شد.

انتشار این رمان در همان روزهای نخست توجه بسیاری از منتقدان و ادیبان را برانگیخت،

داستان این رمان بر مبنای یک نظریه علمی شکل گرفته که باور دارد زمانی که آدمی میمیرد مغزش به مدت ۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه همچنان زنده است و به حیات خود ادامه می دهد و تمام زندگی او در همین مدت چند دقیقه مرور می شود و مقابل چشمانش می آید.

شافاک نیز از همین نظریه علمی سود برد و بنای داستان خود را بر آن ریخت.

نویسنده در این رمان از ساختاری متفاوت بهره برده. قهرمان داستان زنی است که در مسیر زندگی و برحسب اتفاقاتی به استانبول آمده و روسپی گری می کرده اما حالا مرده است.

بعد از این اتفاق است که ذهن او به مدت ۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه همچنان به حیاتش ادامه می دهد و تمام زندگی اش با همه فراز و نشیب خود در همین لحظات به خاطرش می آید.

کتاب صوتی 10 دقیقه و 38 ثانیه در این دنیای عجیب  شامل  20 ساعت فایل صوتی mp3 در یک فایل زیپ به حجم 300mb تقدیم علاقمندان میگردد


کتاب صوتی 10 دقیقه و 38 ثانیه در این دنیای عجیب اثر الیف شافاک نویسنده ی ترک و خالق ملت عشق
رمان صوتی 10 دقیقه و 38 ثانیه در این دنیای عجیب

درباره نویسنده کتاب 10 دقیقه و 38 ثانیه در این دنیای عجیب :

الیف شفق Elif Safak  پُرفروش‌ترین نویسندهٔ ترکیه و یکی از پرفروش‌ترین نویسندگان جهان است. او به زبان ترکی و انگلیسی می‌نویسد و تاکنون بیش از 10 رمان از او منتشرشده است .

در میان آثار او کتاب ملت عشق  از دیگر آثار او پرفروش‌تر و مشهورتر است.

شافاک در دانشگاه‌های مختلف ترکیه، آمریکا و انگلستان تدریس کرده است. تاثیرپذیری از اندیشه‌های مولانا جلال‌الدین به‌نوعی در تمام آثارش کاملاً مشهود است.

الیف شفق دغدغه‌ی زنان دارد و از اقلیت‌ها، مهاجر‌ها و فرهنگ‌های مختلف می‌نویسد.

او مفاهیم تاریخی، فلسفه و عرفان را در میان داستان‌های امروزی قرار می‌دهد و بهره‌گیری از عرفان شرقی داستان‌های شاخصی می‌آفریند.

او علاقه‌ی خاصی به «مولانا»، فیلسوف و شاعر پارسی‌زبان دارد که حضور او را در آثارش به‌وضوح می‌توان دید.

این نویسنده‌ی موفق اندیشه‌های عرفانی این شاعر را با اندیشه‌های غربی و مدرن پیوند می‌زند و در میان داستان‌‎هایش روایت می‌کند.

این نویسنده ترک علاوه بر نوشتن داستان، ترانه‌ هم سروده است و به‌عنوان خبرنگار در روزنامه‌های مختلف ازجمله گاردین و نیویورک‌تایمز هم فعالیت داشته است.

او بازگوکننده‌ی مشکلات زنان است و براین باور است که زنان از جمله آسیب‌پذیرترین گروه‌های جامعه هستند. او تا به امروز دو بار در مجموعه سخنرانی‌های همایش تد حضور داشته است

مهمترین آثار الیف شافاک

الیف شافاک نویسنده کتاب صوتی 10 دقیقه و 38 ثانیه در این دنیای عجیب اثر الیف شافاک نویسنده ی ترک و خالق ملت عشق
الیف شفق Elif Safak  پُرفروش‌ترین نویسندهٔ ترکیه
مشاهده نقد و بررسی این کتاب