کتاب صوتی 10 دقیقه و 38 ثانیه در این دنیای عجیب اثر الیف شافاک

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی 10 دقیقه و 38 ثانیه در این دنیای عجیب اثر الیف شافاک نویسنده ی ترک و خالق ملت عشق (دانلود کتاب صوتی  است که توسط علی سلامی به فارسی ترجمه شده است. این رمان روایت داستان زندگی زنی به نام لی لا معروف به تکیلا لی لا است که اکنون مرده است اما در دقایق پایان عمر و در حالی که جسد نیمه جانش در در یک سطل زباله است ، زندگیش را با تمام و فراز و نشیب هایش به خاطر می آورد.

رمان 10 دقیقه و 38 ثانیه در این دنیای عجیب 10minutes 38 seconds in this strange world در ششم ژوئن سال 2019 به زبان انگلیسی در سراسر جهان منتشر شد. انتشار این رمان در همان روزهای نخست توجه بسیاری از منتقدان و ادیبان را برانگیخت،

داستان این رمان بر مبنای یک نظریه علمی شکل گرفته که باور دارد زمانی که آدمی میمیرد مغزش به مدت ۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه همچنان زنده است و به حیات خود ادامه می دهد و تمام زندگی او در همین مدت چند دقیقه مرور می شود و مقابل چشمانش می آید. الیف شافاک نیز از همین نظریه علمی سود برد و ینای داستان خود را بر آن ریخت.

الیف شافاک در این رمان از ساختاری متفاوت بهره برده. قهرمان داستان زنی است که در مسیر زندگی و برحسب اتفاقاتی به استانبول آمده و روسپی گری می کرده اما حالا مرده است. بعد از این اتفاق است که ذهن او به مدت ۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه همچنان به حیاتش ادامه می دهد و تمام زندگی اش با همه فراز و نشیب خود در همین لحظات به خاطرش می آید.

کتاب صوتی 10 دقیقه و 38 ثانیه در این دنیای عجیب اثر الیف شافاک نویسنده ی ترک و خالق ملت عشق

درباره الیف شافاک  Elif Safak :

الیف شافاک پُرفروش‌ترین نویسندهٔ ترکیه و یکی از پرفروش‌ترین نویسندگان جهان است. او به زبان ترکی و انگلیسی می‌نویسد و تاکنون بیش از 10 رمان از او منتشرشده است که در میان آن‌ها   ملت عشق (دانلود کتاب صوتی) از دیگر آثار او پرفروش‌تر و مشهورتر است.

شافاک در دانشگاه‌های مختلف ترکیه، آمریکا و انگلستان تدریس کرده است. تاثیرپذیری از اندیشه‌های مولانا جلال‌الدین به‌نوعی در تمام آثارش کاملاً مشهود است.

کتاب صوتی سه دختر حوا اثر الیف شافاک و خالق ملت عشق

کتاب صوتی 10 دقیقه و 38 ثانیه در این دنیای عجیب اثر الیف شافاک شامل  20 ساعت فایل صوتی mp3 در یک فایل زیپ به حجم 300mb تقدیم علاقمندان میگردد

مشاهده نقد و بررسی این کتاب