کتاب صوتی ماری اثر ولادیمیر ناباکوف

کتاب صوتی ماری اثر ولادیمیر ناباکوف نویسنده رمان لولیتا

ولادیمیر ناباکوف Nabokov اگرچه شاید بیشتر به عنوان نویسنده لولی تا شناخته شود ، اما رمان نویس پرکاری بود که بیش از پانزده رمان نوشته و کتاب صوتی ماری اولین رمان اوست که در سال 1926 توسط ناشر روسی زبان اسلوو منتشر شد.

این رمان به دلیل ساختار مبتکرانه و توصیفات واضح درباره روسیه قبل از انقلاب در دهه 1920 مورد استقبال خوبی قرار گرفت.

در کتاب صوتی ماری ، نابوکوف بسیاری از ایده های متافیزیکی هنری برگسون فیلسوف فرانسوی را کاوش می کند و ماهیت روابط بین زمان ، حافظه و آگاهی را بررسی می کند ، همانطور که دانشمندان مانند بوید و اریک لورسن متوجه آن شده اند.

بعلاوه ، مسئله انحصارگرایی ، که به گفته آلفرد اپل ، “یکی از نگرانیهای اصلی” در آثار نابوکوف است ، در ماری برجسته است ، زیرا گانین با تصویر ایجاد شده از عشق اول خود مبارزه می کند.

زندگی و آثار ولادیمیر ناباکوف از نویسندگان مشهور جهان و خالق رمان جنجالی لولیتا

کتاب صوتی ماری داستان یک افسر جوان و مهاجری روسی به نام لو گلبوویچ گنین است که به دلیل انقلاب روسیه آواره شده است با تعداد زیادی از مهاجران روس در یک پانسیون در برلین روزگار سپری میکند ، او که تنها در اتاقش زندگی میکند، در آرزوی اولین عشق خود ، مری است.

گانین اکنون به همراه یک دختر جوان روسی ، کلارا ، شاعر قدیمی روسی ، پودیاگین ، صاحبخانه اش ، لیدیا نیکولاونا دورن و همسایه اش ، الکسی ایوانوویچ آلفیوروف ، که در تاریکی شکسته ملاقات می کند ، در یک پانسیون زندگی می کند

گانین از طریق یک سری مکالمات با آلفیوروف و یک عکس متوجه می شود که اولین عشق از دست رفته او ، مری ، اکنون همسر همسایه نسبتا ناپسندش است و به زودی به او می پیوندد.

همانطور که گانین به این موضوع پی می برد ، او به طور موثر رابطه خود را با دوست دختر فعلی خود ، لیودمیلا به پایان می رساند و شروع به فقدان خاطرات دوران حضور خود در روسیه با مری می کند ، که گانین یادآور می شود “شاید خوشترین روزهای زندگی او بود”.

کتاب صوتی ماری  به مدت 5:40 و در یک فایل زیپ به حجم 78 مگابایت آماده دانلود است.


دانلود کتاب صوتی لولیتا اثر ناباکوف 

کتاب صوتی لولیتا اثر ولادیمیر ناباکوف رمان لولیتا بدون سانسور