کتاب صوتی عروس مدائن نوشته ابراهیم مدرسی‌

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی عروس مدائن نوشته ابراهیم مدرسی‌ روایتی داستانی و جذاب از زندگی ، سلطنت یزد گرد سوم آخرین پادشاه امپراطوری ساسانیان است.

شنونده در این کتاب صوتی با زوایای پنهان زندگی خسرو که با نام یزد گرد سوم و در شرایط شگفت انگیزی و در عصر زوال امپراتوری ساسانیان به تخت نشست ، آشنا می شود.

خسرو (یزد گرد سوم) نوه ی خسرو پرویز و فرزند یکی از پسران او به نام شهریار بوده که برای مصون ماندن از گزند برادر کشی شاهزادگان در همان اوان کودکی به خانواده ای فقیر در شهر استخر سپرده شده است.!

در این داستان ماجرای عاطفی و عاشقانه خسرو و یا به عبارت دیگر یزدگرد سوم با خانمی با نام کتایون روایت می شود.

ماجرایی که در شکست امپراتوری ساسانیان از اعراب و زوال امپراتوری ایران تاثیر بسزایی داشته است.

کتاب صوتی عروس مدائن, عروس مدائن, ابراهیم مدرسی‌, کتاب صوتی

در کتاب صوتی عروس مدائن که نویسنده آنرا بر اساس مستندات تاریخی و به شکل داستان گونه روایت کرده است با روابط پیچیده بین سیاستمداران ، سرداران و روحانیون مذهبی آشنا می شویم که کشمکش و جنگ قدرت بین آنان نهایتا به شکست تاریخی سپاه ایران از اعراب و نابودی امپراتوری ایران می انجامد.

در قسمت هایی از کتاب توطئه ها و حکایت هایی روایت میشود که شنونده را از آن همه قدرت طلبی ، ثروت اندوزی و فساد در دربار ساسانیان غمگین میشود.

بطور مثال جایی که سپاه رستم فرخزاد برای مقابله با سپاه اعراب اعزام شده اما سپاهیانش به دلیل حسادت ها و غرض های شخصی بدون آذوقه و وسایل جنگی رها میشود!

هر چند که با آن شرایط دشوار بازهم تا پای جان از میهن خویش دفاع میکنند.

خواندن و یا شنیدن کتاب صوتی عروس مدائن نوشته ابراهیم مدرسی‌ به همه ایرانیانی که علاقمند به تاریخ پرشکوه گذشته میهن خود هستند توصیه میگردد.

مخصوصا که این کتاب به در قالب رمانی تاریخی ، عاشقانه بصورتی گیرا و جذاب روایت میشود.


کتاب صوتی عروس مدائن دارای 48 فایل mp3 است که در یک فایل زیپ مجموعا به حجم 660 مگابایت قابل دانلود است.


مشاهده نقد و بررسی این کتاب