خانه / دانلود / کتاب صوتی خیالباف
کتاب صوتی خیالباف

کتاب صوتی خیالباف

کتاب صوتی خیالباف قصه‌یی برای بزرگ‌تر ها نوشته: یان مک‌یوون

کتاب صوتی خیالباف  داستان، یا در واقع داستان‌های، پسری به نام پیتر فورچون است و هشت فصل دارد.

فصل اول «معرفی پیتر» است، و در آن راوی ما را با پیتر 10 ساله آشنا می‌کند.

پیتر، که با پدر، مادر و خواهرش زندگی می‌کند، بچه‌یی خیالباف و کم‌حرف است که درگیری مدامش با خیالات و فکرهایش به او ظاهر پسری حواس‌ پرت داده است.

سر امتحان ریاضی، پیتر به جای حل کردن مساله‌ها تمام وقت را به بزرگی اعداد فکر می‌کند و برگه خالی اش حتی باعث می‌شود که معلم‌ها فکر کنند شاگرد ضعیفی است.

به هر حال، راوی به ما اطمینان می‌دهد که پیتر وقتی بزرگ شد، مخترع و نویسنده شد و آدم خوشبختی از آب درآمد و بعد، در هفت فصل بعدی، برایمان بعضی از ماجراهایی را تعریف می‌کند که در مغز پیتر اتفاق افتادند.

ماجراهای ذهنی پیتر پیوسته نیستند، به این معنی که این هفت فصل دنباله هم نیستند و صرفا هفت روایت مستقل از هم هستند که همه با درگیری پیتر با یک موضوع واقعی، مثل رفتنش به اتاق جدید، مردن گربه خانواده یا آمدن دزد به محله، شروع می‌شوند و از جایی در میانه داستان به درون خیالات پیتر فرومی‌روند.

عروسک‌ها زنده می‌شوند و اتاق می‌خواهند، پیتر و گربه بدن‌هایشان را عوض می‌کنند و پیر زن بداخلاق همسایه با نردبان وارد اتاق پیتر می‌شود اما تهدیدهای پیتر باعث می‌شود پیرزن دزد قول بدهد چیزهایی را که دزدیده به صاحبان‌شان پس بدهد.

در آخر تمام این روایت‌ها هم پیتر به دنیای واقعی برمی‌گردد و می‌فهمیم که پیتر وسط بازی با عروسک‌ها خیالاتی شده، به گربه نگاه کرده و جایش را با او عوض کرده، یا موقع نگهبانی برای گرفتن دزد خوابش برده.
تک توصیف‌های خوبی در کتاب وجود دارند که هم به لحاظ توانایی غریب در انتقال حس و هم از نظر تناسب با فضای داستان به یاد ماندنی هستند.

تخیل نویسنده در ساخت خیالبافی‌های پیتر، غبطه‌آور و تحسین‌برانگیز است.

کتاب صوتی خیالباف روایتی  زیبا و جذاب و طنزگونه از تخیلات کودکی باهوش است اما قصه‌یی برای بزرگ‌تر هاست شنیدن این کتاب صوتی  برای به دوستداران ادبیات توصیه میشود.

رایگان – افزودن به سبدخرید

حتما ببینید

مجموعه کتاب صوتی آثار گابریل گارسیا مارکز

مجموعه کتاب صوتی آثار گابریل گارسیا مارکز

مجموعه کتاب صوتی آثار گابریل گارسیا مارکز برای اولین بار  امکان ارسال مجموعه کتاب صوتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *