هاروکی موراکامی بانوی نویسنده ژاپنی زاده 1949 است که داستان های او در همه دنیا با استقبال زیادی روبرو شده است. کتاب های هاروکی موراکامی به بیش از 50 زبان دنیا ترجمه شده و توانسته با مخاطبین ارتباط برقرار کند. احساس داستان های این بانوی پا به سن گذاشته همچنان به طراوت سال های قبل است.

کتاب صوتی 1Q84 خوانشی هنرمندانه از کتابی به همین نام نوشته هاروکی موراکامی ژاپنی است.

کتاب صوتی 1Q84

درباره کتاب صوتی 1Q84

آیا نام خود را دوست دارید؟ به نظرتان یک نام می تواند سرنوشت زندگی را عوض کند؟ ” لوبیا سبز” نام زنی 30 ساله است که در زمان محلی به نام ” اومم” تلفظ می شود. قهرمان کتاب صوتی 1Q84 با نامی عجیب که از آن تنفر دارد در اصل یک آدمکش حرفه ای است.

یک معلم ریاضی درونگرا به نام” تنگو” که گهگاهی رمان هم می نویسد ولی هرگز موفق به چاپ داستان هایش نشده است.

در کتاب صوتی 1Q84 حوادث به گونه ای خلقانه رخ می دهد و مرز بین واقعیت و خیال قابل تشخیص نیست. آشنایی اتفاقی تنگو و اومم روایتی را رقم زده که مخاطبان را به چالش می کشد. مرز باریکی بین خیال، واقعیت و حقیقت وجود دارد.

در نوشته هاروکی موراکامی شخصیت های داستان چندین نفر هستند و محور اصلی داستان کتاب صوتی 1Q84 روی یک نفر قرار نگرفته است. تعدد شخصیت ها در نگاه اول کمی پیچیدگی داستان را بیشتر می کند و شاید گمراه کننده باشد ولی به تدریج زندگی شخصی افراد حاضر در وقایع روایت می شود.

این مطلب را هم ببینید
کتاب کولی کنار آتش اثر منیرو روانی پور

” کوماتسو” 45 ساله که نیمه های شب به ” تنگو” زنگ می زند به دنبال چه چیزی است؟ چرا این معلم درون گرا طعمه انسانی نه چندان صلح طلب شده است. دختری تودار و دانش آموزی 17 ساله که در مسابقه ادبی شرکت کرده چرا گاه سردی به زندگی دارد؟ ؟ با تهیه کتاب صوتی 1Q84 جزئیات بیشتری را از شخصیت های داستان می شنوید.

لینک دانلود کتاب صوتی 1Q84

کتاب صوتی رمان 1Q84 نوشته هاروکی موراکامی توسط تیم صدا پیشه ” سلام صدا” خوانش شده و پس از اخذ مجوز نشر الکترونیکی از نهاد ذیربط برای فروش به علاقه مندان بر روی سایت قرار گرفته خواهد گرفت

شاید بتوان گفت کتاب صوتی 1Q84 شباهت زیادی به کتاب 1984 جورج اورول دارد که زبان ژاپنی نگارش شده است.

عده ای نیز رمان را الهام گرفته از داستان بلندی منسوب به چین می دانند و شاید به نوعی نویسنده قصد ادای دین به نویسنده چینی را داشته باشد.

منتقدین این نظریه کم نیستند ولی هر چه هست پیچیدگی های سوررئالیستی را در این روایت می توان دید. روایت چالش برانگیز که دو شخصیت زن و مرد داستان را به تصویر می کشد.