عبدالحسین زرینکوب نویسنده کتاب روزگاران از تاریخ نویسان برجسته ایرانی است. وی ادیب، تاریخ نگار، مترجم، منتقد ادبی و نویسنده شهیر کتاب های تاریخی ایران زمین است. فرهنگ و ادب این سرزمین مدیون بزرگانی همچون عبدالحسین زرینکوب است. کتاب صوتی روزگاران برگرفته از کتاب روزگاران استاد زرینکوب هم اکنون توسط سایت سلام صدا ارائه شده است.

عبدالحسین زرینکوب

استاد عبدالحسین زرینکوب اصالتی خوانساری دارد ولی در بروجرد چشم به جهان گشود. وی کتاب های زیادی در زمینه تاریخی تالیف و ترجمه کرده است که کتاب صوتی روزگاران نمونه ای از دریای بیکران کتاب های اوست. زرینکوب چهار دهه به تدریس ادبیات فارسی و تاریخ در دانشگاه تهران پرداخته و با دائره المعارف بزرگ اسلامی همکاری کرده است.

کتاب صوتی روزگاران

کتاب تاریخی روزگاران نوشته عبدالحسین زرینکوب روایتی متفاوت از تاریخ ایران زمین را حکایت می کند. نام اصلی کتاب، روزگاران تاریخ ایران از آغاز تا سقوط سلطنت پهلوی است که در اختصار به روزگاران معروف است.

 کتاب صوتی روزگاران

این یک روایت داستان گونه است که بر اساس واقعیتی های تاریخی نگارش شده است. زرینکوب در نگارش کتاب حرفه ای عمل کرده و پژوهش دشواری را انجام داده است. از لحن نگارش مشخص است که نویسنده شتابکارانه عمل نکرده است.

تهیه کتاب صوتی روزگاران را به همه دوستداران کتاب های تاریخی پیشنهاد می کنم. سیر تحولات و حوادث گذشته به گونه ای استادانه تحریر شده که مخاطب خود را در زمان و تاریخ احساس می کند. این کتاب بر اساس اسناد تاریخی و منابع موجود به صورت تجزیه تحلیل گونه تهیه شده است. این روایت تنها جمع آوری اسناد نیست و نویسنده از دانش حرفه ای خود برای نگارش اثر کمک گرفته است.

این مطلب را هم ببینید
مقايسه دو كتاب تاريخ جهانگشای جوينی و ظفرنامه حمدالله مستوفی

با شنیدن کتاب صوتی روزگاران حوادث تاریخی، پیروزی ها ، شکست ها پی در پی همچون صحنه های واقعی در ذهن تداعی می شود. انگار که مخاطب بخشی از تاریخ شده و طعم پیروزی و شکست را احساس می کند.

لینک دانلود کتاب صوتی روزگاران

اگر وقت کافی برای مطالعه ندارید می توانید پادکست های صوتی را در زمان های از دست رفته، گوش کنید. فایل کم حجم کتاب صوتی روزگاران را روی گوشی ریخته و هنگام سوار شدن به مترو یا پیاده روی گوش کنید.

اگر علاقمند به آشنایی با تاریخ ایران باستان هستید همین الان کتاب صوتی روزگاران را اینجا دانلود کنید