بررسی ده رمان عاشقانه معروف جهان

سایت سلام صدا با آدرس hiword.ir یک کتابخانه صوتی است که در آن کتاب صوتی، شاهکارهای ادبیات ایران و جهان ، کتاب صوتی آثار تاریخی مشهور در خصوص تاریخ ایران و جهان و رمان و داستان هایی در موضوعات مختلف ارائه میشود. همچنین کتاب صوتی رمان عاشقانه هم در این سایت ارائه می شود. در این بخش به بررسی ده رمان عاشقانه معروف جهان می پردازیم.

1- ده رمان عاشقانه معروف جهان : غرور و تعصب

کتاب صوتی غرور و تعصب نوشته: جين آستين

دانلود کتاب صوتی غرور و تعصب

لازم به بیان نیست که رمان کلاسیک جین آستین ، چقدر خوب بوده است. وقتی الیزابت بنت در سنین مناسبی به سر می برد ، ایده آل های خود را از عشق ، ازدواج ، رفتار و روابطی که با جامعه انگلیسی قرن نوزدهم درگیر است ، دارد.

ده رمان عاشقانه معروف جهان : بلندی های بادگیر

کتاب صوتی بلندی های بادگیر اثر امیلی برونته

دانلود کتاب صوتی بلندی های بادگیر 

این داستان کلاسیک عاشقانه امروزه یکی از ده رمان عاشقانه معروف جهان است که تاکنون در ادبیات انگلیسی نگاشته شده است. شخصیت هیتکلیف کودکی است که عشق بی قید و شرطی به خواهر ناتنی خود ، کاترین عشق می ورزد اما به زودی شایعه ای در شهر آنها را نابود می کند.

3- جین ایر نوشته شارلوت برونته

کتاب صوتی صوتی جین ایر

دانلود کتاب صوتی صوتی جین ایر

رمان شارلوت برونته یکی از ده رمان عاشقانه معروف جهان است که به دلیل حمله به موضوعات جنسی ، فمینیسم و ​​مذهب و از طریق روایت اول شخص مورد تحسین قرار می گیرد و زندگی شخصیت آن را از کودکی تا زمان ازدواج خود با آقای روچستر ، بررسی می کند.

این مطلب را هم ببینید
ادبیات داستانی روسیه

4- آنا کارنینا اثر لئو تولستوی

کتاب صوتی آنا کارنينا اثر لئو تولستوی

دانلود کتاب صوتی آنا کارنينا

آنا کارنینا ، توسط مجله تایمز به عنوان بزرگترین رمانی که تاکنون نگاشته شده است ، انتخاب شده و شاهکار تولستوی است و به گفته وی ، اولین رمان واقعی او است. کارنینا که در دوران سلطنت جامعه طبقه بالای روسی قرن نوزدهم گیر افتاده بود ، عاشق کنت ورونسکی می شود که می خواهد همسر خود را ترک کند.

5- بر باد رفته نوشته مارگارت میچل

کتاب صوتی برباد رفته جلد دوم اثر مارگارت میچل

دانلود کتاب صوتی برباد رفته

دومین کتاب محبوب آمریکایی ، این کلاسیک عاشقانه است که یکی از  رمان های رمانتیک معروف جهان است و بر اساس شخصیت اسکارلت اوهارا ، دختر یک صاحب مزرعه ثروتمند و درباره ازدواج ، عشق و جنگ داخلی جنوب ساخته شده است.

6- دکتر ژیواگو اثر بوریس پاسترناک

یکی دیگر از  رمان های عاشقانه معروف جهان که با اثرات پس از انقلاب روسیه در هم تنیده شده بود ، دکتر ژیواگو بوریس پاسترناک بود. دکتر یوری ژیواگو یک پزشک ، فیلسوف و شاعر است که بین عشق دو زن درگیر می شود .

دکتر ژیواگو یکی از ده رمان عاشقانه معروف جهان

دکتر ژیواگو یکی از ده رمان عاشقانه معروف جهان

  1. داستان عشق توسط اریک سگال

پرفروش ترین داستان عاشقانه در هنگام انتشار بود و یکی از ده رمان عاشقانه معروف جهان است . به بیش از بیست زبان ترجمه شد و چندین بار از آن اقتباس شد. در آن داستان الیور و جنیفر را نشان می دهد كه با پیش زمینه های مشخصی آمده اند اما عشق آن ها تا جایی كه مجبور می شوند با شرایط غیرقابل روبرو شوند ، شدت می یابد.

  1. بیگانه اثر دیانا گابالدون
این مطلب را هم ببینید
8 رمان نویس ایرانی تبار مهاجر

انتشار آن ، در همان سالی که منتشر شد جایزه RITA را برای بهترین عاشقانه کسب کرد و یکی از ده رمان عاشقانه معروف جهان شد. رندال ، پرستار متعلق به قرن بیستم به طرز مرموزی می گوید که خود را به قرن 18 منتقل کرده است. اکنون او در دو دوره مختلف عاشق دو مرد شده است.

  1. دفتر یادداشت توسط نیکلاس اسپارکس

بر اساس یک داستان واقعی و رمانی افسانه ای است که توسط هالیوود و بالیوود اقتباس شده است.. نوح و آللی دو عاشق هستند که پس از جدا شدن به دلیل جنگ جهانی دوم ، تابستان مختصری را با هم مشترکا می گذرانند. چهارده سال بعد ، آنها دوباره به هم می پیوندند اما زمان تغییر کرده و آلی متعهد شده است که با مرد دیگری ازدواج کند.

  1. همسر مسافر زمان توسط آدری نیفنگر

یک داستان علمی تخیلی و عاشقانه و یکی از ده رمان عاشقانه معروف جهان است و زندگی هنری و کلر را توصیف می کند. هنری یک بیماری دارد که باعث می شود او برای زندگی و ارتباط با کلر با او در زمان سفر کند.

علاقمندان به داستان های عاشقانه و آثار کلاسیک جهان در این ژانر میتوانند با مراجعه به بخش کتاب های صوتی عاشقانه ، کتاب صوتی هر کدام از رمان های بالا را  دانلود کنند.