کتاب صوتی جنگ و صلح جلد دوم

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی جنگ و صلح جلد دوم شاهکار تولستوی

تولستوی«لئو تولستوی»  خالق جنگ و صلح   بزرگترین رمان در ادبیات روس بود.کتابی که بسیاری  ما هم آنرا خوانده و لذت برده ایم.

جنگ و صلح نام رمان مشهور لئو تولستوی، نویسنده شهیر روس است.وی کتاب جنگ و صلح را در سال ۱۸۶۹ میلادی نوشت.

این کتاب یکی ازز بزرگ‌ترین آثار ادبیات روسی و از مهم‌ترین رمان‌های ادبیات جهان به شمار می‌رود.

در این رمان طولانی بیش از ۵۸۰ شخصیت با دقت توصیف شده‌اند و یکی از معتبرترین منابع تحقیق و بررسی در تاریخ سیاسی و اجتماعی سده نوزدهم امپراتوری روسیه است و به شرح مقاومت روس‌ها در برابر حملهٔ ارتش فرانسه به رهبری ناپلئون بناپارت می‌پردازد.

کتاب صوتی جنگ و صلح  اوضاع تاریخی واجتماعی روسیه را در سالهای ۱۸۰۵ تاا ۱۸۲۰ به تصویر میکشد. یعنی یک فاصله زمانی پانزده ساله از زندگی قهرمانان خود را دربر میگیرد.

وقایع این رمان، بر بستر دو جنگ بزرگ بین روسیه‏ تزاری به سرکردگی «تزار الکساندر» و دولت فرانسه به رهبری «ناپلئون بناپارت»، و یک دوره فترت کوتاه بین این دو جنگ، جریان ‏دارد.

تولستوی در کتاب صوتی جنگ و صلح شرح‌حال پنج خانواده‌ی روسی به نام‌های واسیلی کوراگین، کنت رستوف، کنت بزوخف، کنت بالکونسکی بزرگ و آنا میخاییلونا، در اوج حمله‌ی ناپلئون به روسیه و جنگ و آتش‌سوزی در مسکو را روایت می‌کند.

شخصیت‌پردازی قهرمان‌های بسیار زیاد این رمان برجسته با جزئیات و زیبایی حکایت از توانایی تولستوی در نوشتن یک شاهکار ادبی دارد.

منتقدان ادبی آن را یکی از شاهکارهای ادبیات جهان می‌دانند.استراخوف که از دوستان تولستوی و منتقد توانایی بود، عقیده خود را درباره «جنگ و صلح» در چند جمله پر حرارت بیان کرده است.

او می گوید: « جنگ و صلح ، تصویر کاملی از زندگی بشریست. تصویر کاملی از روسیه آن زمان است، تصویر کاملی از همه چیزهاییست که در آنها، مردم سعادت و عظمت، اندوه و خواری خود را می یابند. این است جنگ و صلح »

کتاب صوتی جنگ و صلح جلد 2 به حجم 322 مگابایت تقدیم علاقنمدان اثار کلاسیک ادبیات جهان میگردد

مشاهده نقد و بررسی این کتاب