کتاب صوتی عقاید یک دلقک

کتاب صوتی عقاید یک دلقک نوشته هانریش بل برنده جایزه نوبل

مشخصات محصول

خلاصه کتاب

کتاب صوتی عقاید یک دلقک یکی از آثار برجسته ادبیات جهان است که با دیدگاهی انتقادی نسبت به اوضاع سیاسی اجتماعی زمان خودش و یا به طور کلی با گوشه چشمی به فلفسه و  مکتب آنارشیسم  و در نقد مذهب و خصوصا مسیحیت نوشته شده است. کتاب صوتی عقاید یک دلقک اثر ماندگار هانریش بل حتما ارزش شنیدن دارد! دانلود و کنید و با دلقک متفکر این داستان شنیدنی آشنا شوید!

تهیه محصول

خرید محصول مجازی
MP3-ZIP 290MB
30,000 تومان

قبل از خرید بخش هایی از کتاب را بشنوید

پس از خرید محصول فایل برای شما ارسال خواهد شد
خرید پستی محصولامکان خرید پستی این محصول وجود دارد

کتاب صوتی عقاید یک دلقک

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی عقاید یک دلقک نوشته هانریش بل برنده جایزه نوبل -کتاب صوتی عقاید یک دلقک خوانشی حرفه ای از کتابی به همین نام  Ansichten Eines Clowns   نوشته Heinrich Böll است.

این کتاب یکی از آثار برجسته ادبیات جهان است که با دیدگاهی انتقادی نسبت به اوضاع سیاسی اجتماعی زمان خودش و یا به طور کلی با گوشه چشمی به فلفسه و  مکتب آنارشیسم  و در نقد مذهب و خصوصا مسیحیت نوشته شده است.

کتاب صوتی عقاید یک دلقک نوشته هانریش بل برنده جایزه نوبلعقاید یک دلقک يكي از تاثيرگذارترين رمان هاي قرن بيستم است.كتاب درباره دلقكي به نام هانس شينر است كه از پنج سال قبل تا كنون در مجامع مذهبي ظاهر مي شود و با سخنان طنز آميز خود، تماشاگران را سرگرم مي كند.او فرزند كارخانه دار معروفي است كه به ثروت پدر، پشت پا زده و زندگي ساده اي را در پيش گرفته است.

اين كتاب كه در مخالفت با اوضاع سياسي و كليساي محافظه كار آن زمان نوشته شده، اثري است تلخ و غم انگيز و بيش از همه، نظري انتقادي به كليساي كاتوليك دارد.انتقاد بل از كليسا نه تنها بي سابقه نيست كه بسيارهم عميق است.

هانریش بل معتقد است كه كليسا درسده گذشته به مردم آلمان خيانت كرده و با سكوت خود در برابر اعمال غير انساني هيتلر، عملااز او حمايت كرده است.اين داستان در زمان انتشارش با انتقاد هاي بسياري مواجه شد اما با گذشت زمان اهميتي تاريخي پيدا كرد.

هانریش بل (متفكر و نويسنده آلماني) يكي از كساني است كه آثارش را مي توان انعكاسي از تنهايي و پوچي انسان مدرن ناميد.

عقاید یک دلقک  اثري است كه در آن، اين بازتاب در اوج خويش با فرم به تعامل رسيده و روانكاوي مشكلات روشنفكر و هنرمند جهان مدرن را به صورت كاملازيرپوستي مورد توجه قرار داده است.

هانریش بل در اين رمان با لحن خطابي خويش، دنيا را هدف مي گيرد و در واقع بدين بهانه مخاطب را مورد نقد و خطاب قرار مي دهد.كاري كه در بسياري از آثار محتواگراي قرن بيستم شاهد آن هستيم.اما ارجاعات درون متني داستان به همراه شخصيت پردازي هاي بسيار قوي باعث مي شود اين خرده روايت ها در يك فرم كلي جاي گرفته و به رشته هايي تارعنكبوت وار تبديل شوند كه جدايي حتي يك سطر بدون آسيب به كليت اثر غيرممكن باشد.

کتاب با این جملات آغاز می شود:

“وقتی وارد شهر بن شدم، هوا تاریک شده بود. هنگام ورود، خودم را مجبور کردم تن به اجرای تشریفاتی ندهم که طی پنج سال سفر های متمادی انجام داده بودم:

پایین و بالا رفتن از پله های سکوی ایستگاه راه آهن، به زمین گذاشتن ساک سفری،تحویل بلیط، خرید روزنامه عصر از کیوسک، خارج شدن از ایستگاه و صدا زدن یک تاکسی، پنج سال تمام تقریبا هر روز یا از جایی مسافرت کرده بودم و یا اینکه به جایی وارد شده بودم،… “

کتاب صوتی عقاید یک دلقک اثر ماندگار هانریش بل حتما ارزش شنیدن دارد! دانلود و کنید و با دلقک متفکر این داستان شنیدنی آشنا شوید! خریداران این کتاب دیگر چه خریدند

مشاهده همه
دیدگاه ها

لطفا دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

من ربات نیستم *در حال بارگیری کپچا پلاس ...

 1. روحی
  13 آذر 1396

  من هنوز نتونستم قسمت دانلود رو پیدا کنم لطفا راهنمایی کنید. پرداخت رو هم انجام دادم.

  • سلام صدا
   22 آذر 1396

   سلام
   ابتدا در سایت عضو شوید
   روی لینک خرید محصول کلیک کنید
   لینک دانلود پس از پرداخت ، در صفحه کاربری شما ظاهر میشود.

 2. عرفان
  05 اسفند 1396

  سلام
  این کتاب با خوانش چه کسی هست؟
  ممنون

  • hiword.ir
   05 اسفند 1396

   سلام
   نمونه صدای راوی در متن قرار گرفت

آشنایی با رمان های مشهور جهان ، بهترین رمان های جهان

آشنایی با رمان های مشهور جهان

هر ساله سازمان ها و مراکز مرتبط با کتاب و ادبیات در جهان لیستی از رمان های مشهور جهان را در قالب لیست های با عنوان ده کتاب برتر، صدکتاب برتر و یا هزار کتاب برتر ادبیات جهان را منتشر میکنند، در این نوشته برای آشنایی با رمان های مشهور جهان، بهترین رمان های جهان را به همراهان گرامی سلام صدا معرفی کرده ایم. اگر علاقمند به خواندن بهترین رمان های کوتاه هستید میتوانید نوشته معرفی بهترین رمان های کلاسیک زیر 200 صفحه را مطالعه بفرمایید. برای …

مشاهده نقد و بررسی این کتاب 13419 بازدید 4 دیدگاه