برای علاقمندان به کتاب های طنز یکی از جذاب ترین داستان های طنز تلخ را در نظر گرفتم. برادران سیسترز نوشته پاتریک دویت با مضمونی طنزگونه، روایتی متفاوت را از ماجراهای وسترن بیان می کند. نویسنده در این اثر سعی دارد ماجراهای خونبار را با نگاهی متفاوت و بیانی خنده دار به خواننده القا کند.

کتاب The Sisters Brothers اتفاقات سال 1851 در اورگان و کالیفرنیا را به شیوه طنز روایت می کند. طنز به کار رفته در این نوشتار با آنچه که رایح است، تفاوت دارد. در واقع روایات شبیه به رمان هستند ولی طراحی خطوط اصلی داستان به طرز خطرناکی صحنه های خونبار را به سخره گرفته است.

کتاب برادران سیسترز نوشته پاتریک دویت

آشنایی با نویسنده اثر برادران سیسترز

پاتریک دویت Patrick_deWitt به سال 1975در بریتیش کلمبیا به دنیا آمد. در همان دوران کودکی به همراه خانواده مدتی را در کالیفرنیا و سپس واشنگتن سپری کرد. در حال حاضر پاتریک دویت به عنوان معروف ترین رمان نویس و نمایشنامه نویس کانادایی شناخته می شود.

کتاب رمان برادران سیسترز دومین اثر این نویسنده کانادایی است که جوایز بسیاری را برای وی به ارمغان آورده است. این کتاب در امریکا و کانادا بسیار پر فروش است. نسخه فارسی برادران سیسترز ترجمه پیمان خاکسار نشر چشمه هم اکنون در دسترس علاقمندان قرار دارد.

خلاصه برادران سیسترز نوشته پاتریک دویت

نویسنده در این اثر سعی دارد سیاهی و خشونت دوران مربوط به تب و تاب طلا را به تصویر یکشد. چارلی و ایلای دو برادر قهرمان داستان در واقع دو آدم کشی حرفه ای و جایزه بگیر هستند. هم به لحاظ نام خانوادگی و هم به جهت شغل دلهره آور آدم کشی، این دو برادر چندان محبوب نیستند.

این مطلب را هم ببینید
دانلود کتاب فوائد گیاهخواری اثر صادق هدایت

برادران سیسترز نوشته پاتریک دویتبرادران سیسترز نوشته پاتریک دویت

از حیث شخصیتی این دو برادر نفرت انگیز تفاوت های زیادی دارند. روح سیاه چارلی با روح سرد ایلای در طول داستان در تضادی غلو آمیز قرار دارد. برای مثال با همه بی رحمی ایلای دارای دل رحمی و محبتی شگفت انگیز است که گاهی منجر به ایجاد صحنه های طنز آلودی می شود. به نظر می رسد ایلای از حرفه آدمکشی دل خوشی ندارد و با بخشیدن هر آنچه از این راه عایدش می شود، سعی در بخشایش گناهان خویش دارد.

نویسنده در نگارش کتاب سعی دارد با طنازی، اوج سنگدلی دو برادر را به تصویر بکشد. تضاد لبخند و اندوه، سنگدلی و دل رحمی، سیاهی و سپیدی را می توان در کتاب برادران سیسترز نوشته پاتریک دویت به خوبی مشاهده کرد.

بخش هایی از کتاب برادران سیسترز نوشته پاتریک دویت

چارلی مشمئز شد “فقط یه مشنگ همچین پولی می‌ده”

مرد گفت :”صددرصد باهاتون موافقم و مفتخرم که ورود شما رو به شهر مشنگ‌ها خوش‌آمد بگم.

ضمناً امیدوارم تبدیل شدن شما به یک مشنگ تمام‌عیار تجربه‌ی خوشایندی باشه”

پیرزن به چارلی گفت:

” هر قلبی صدای خاص خودشو داره. مثل ناقوس که صدای این یکیش با اون یکیش فرق می‌کنه.

صدای قلب تو آزاردهنده‌ترین صداییه که به عمرم شنیدم جوون.

گوش‌هام درد گرفت از شنیدنش. همون طور که چشم‌هام از نگاه کردن به چشم‌هات درد گرفتن”

فیلم برادران سیسترز نوشته پاتریک دویت

جالب است بدانید که در سال 2018 فیلمی به همین نام  The Sisters Brothers از روی کتاب اصلی ساخته شد که آن نیز بسیار مورد توجه اهالی سینما قرار گرفت. خواندن این رمان بی نظیر را به همه دوستداران تفکر و کتاب های طنز توصیه می کنیم. فایل صوتی این کتاب را از طریق وب سایت سلام صدا دریافت کنید.

این مطلب را هم ببینید
کتاب مگه در مملکت شما خر نیست نوشته عزیز نسین

فیلم برادران سیسترز