کتاب صوتی صد سال تنهایی اثر ماندگار گابریل گارسیا مارکز

کتاب صوتی صد سال تنهایی نوشته گابريل گارسيا ماركز

مشخصات محصول

خلاصه کتاب

کتاب صوتی صد سال تنهایی (17 ساعت) اثر جاودان مارکز به شرح زندگی شش نسل خانواده بوئندیا پرداخته شده‌است که نسل اول آن‌ها در دهکده‌ای به نام ماکوندو ساکن می‌شود.

تهیه محصول

خرید محصول مجازی
MP3-ZIP 232MB
40,000 تومان
پس از خرید محصول فایل برای شما ارسال خواهد شد

کتاب صوتی صد سال تنهایی اثر ماندگار گابریل گارسیا مارکز

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی صد سال تنهایی نوشته گابریل گارسیا مارکز رمانی در سبک رئالیسم جادویی که چاپ نخست آن در سال ۱۹۶۷ در آرژانتین با تیراژ ۸۰۰۰ نسخه منتشر و تمام نسخه‌های چاپ اول آن (به زبان اسپانیایی) در همان هفته نخست کاملاً به فروش رفت.

در ۳۰ سالی که از نخستین چاپ این کتاب گذشته است بیش از ۳۰ میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رفته و به بیش از ۳۰ زبان ترجمه شده است.

جایزه نوبل ادبیات ۱۹۸۲ به گابریل گارسیا مارکز به خاطر خلق این اثر تعلق گرفت.

کتاب صوتی صد سال تنهایی,گابریل گارسیا مارکز,کتاب صوتی,صد سال تنهایی
این مطلب را هم بخوانید: برندگان جایزه نوبل ادبیات

دربارهٔ کتاب صوتی صد سال تنهایی

رمان صد سال تنهایی (به اسپانیایی: Cien años de soledad) به شرح زندگی شش نسل خانواده بوئندیا پرداخته شده‌ که نسل اول آن‌ها در دهکده‌ای به نام ماکوندو ساکن می‌شود.

ناپدید شدن و مرگ بعضی از شخصیت‌های داستان به جادویی شدن روایت‌ها می‌افزاید.

صعود رمدیوس به آسمان درست مقابل چشم دیگران کشته شدن همه پسران سرهنگ آئورلیانو بوئندیا که از زنان در جبهه جنگ به وجود آمده‌اند توسط افراد ناشناس از طریق هدف گلوله قرار دادن پیشانی آنها که علامت صلیب داشته و طعمه مورچه‌ها شدن آئورلیانو نوزاد تازه به دنیا آمده آمارانتا اورسولا از این موارد است.

به اعتقاد بسیاری او در این کتاب سبک رئالیسم جادویی را ابداع کرده است.

داستانی که در آن همهٔ فضاها و شخصیت‌ها واقعی و حتی گاهی حقیقی هستند، اما ماجرای داستان مطابق روابط علّی و معلولی شناخته شدهٔ دنیای ما پیش نمی‌روند.

شخصیت‌ها در کتاب صوتی صد سال تنهایی

سرهنگ آئورلیانو بوئندیا

سرهنگ آئورلیانو بوئندیا (به اسپانیایی: Colonel Aureliano Buendía) پسر دوم اورسولا و خوزه آرکادیو است که اولین فرزندی ست که در ماکوندو به دنیا می‌آید.

این شخصیت فاقد هرگونه احساس عشق، نفرت، ترس، تنهایی و امید است.

وی از کودکی تحت تأثیر برادر بزرگتر خود خوزه آرکادیوبوئندیا قرار دارد و در اوج داستان توسط برادرش که در نقطه مقابل دیدگاه سیاسی وی قرار دارد و به نوعی نماینده تمام نمای دشمنان او نیز به حساب می‌آید از اعدام نجات پیدا می‌کند.وی بارها و بارها از مرگ می‌گریزد.

نه جوخه اعدام و نه زخم و سم و خودکشی نمی‌تواند وی را بکشد. وی به نوعی نماد شخصیت کسی است که باید زنده بماند و عذاب بکشد تا پل بین سنت مدرنیته در شهر خیالی ماکوندو باشد.

سرهنگ آئورلیانو بوئندیا در طول جنگ‌های داخلی در تمام جبهه‌های جنگ با زنان بیشماری خوابیده و ۱۷ پسر که همه نام کوچک وی و نام خانوادگی مادرانشان را دارند از وی بوجود آمده‌اند. گویی که در در تمام مسیر پیشروی جبهه تخم جنگ را پراکنده است.

اما همه این ۱۷ پسر که یک کشیش روی پیشانی آن‌ها علامت صلیب را با خاکستر حک کرده است به سرعت کشته می‌شوند. در نهایت سرهنگ در اوج تنهایی و فراموش شدگی می‌میرد.

اورسولا: مادر خانواده بوئندیا

اورسولا همسر خوزه آرکادیو بوئندیا و مادر سرهنگ اورلیانو بوئندیا، خوزه آرکادیو (I) و آمارانتا .

او زنی سختکوش است با درست کردن شیرینی و به ویژه آب نبات هایی به شکل حیوانات به اقتصاد خانواده کمک میکند

اورسولا همه همواره از این می ترسد که ازدواج های فامیلی باعث تولد فرزندانی با دم خوک می‌شوند ، ترسی که به نسل‌های بعدی هم انتقال می دهد

او که 120 سال عمر میکند از شخصیت‌هایی است که با نیروی بصیرت خود می‌تواند اتفاقات آتی در خانواده را به وضوح پیش بینی کند

پیلار ترنرا

پیلار ترنرا Pilar Ternera فالگیری کهنه کار است که منبع دائمی روابط جنسی برای مردان خانواده بوئندیا است.

حاصل رابطه سرهنگ اورلیانو بوئندیا با پیلار ترنرا اورلیانو خوزه است و نتیجه رابطه برادر سرهنگ اورلیانو بوئندیا (خوزه آرکادیو اول) با پیلار پسری به نام آرکادیو است.

پیلار بوی دود می دهد، بویی که خوزه آرکادیو را فریب می دهد. بعداً یک فاحشه خانه را اداره می کند و با استفاده از کارت های خود به بیان گذشته و آینده ادامه می دهد.او حداقل صد و چهل سال عمر می کند.

ملکیادس

ملکیادس کولیی است که از ماکوندو می آید تا اشیاء مختلف علمی و جادویی را معرفی کند. او در طول رمان بارها می میرد و زنده می شود و راهنمای هر نسل از بوئندیا می شود. دست‌نوشته او، اگرچه تا پایان کتاب رمزگشایی نمی شود، کل آینده خانواده بوئندیا را پیش‌گویی کرده است

آمارانتا

آمارانتا Amaranta تنها دختر خوزه آرکادیو بوئندیا و ارسولا است . او با خواهر خوانده‌اش ربکا برای بدست آورد عشق پیترو کرسپی ، فروشنده پیانولای ایتالیایی، رقابت می‌کند و بازنده می‌شود، هرچند در آخر پیترو کرسپی به او باز می‌گردد.

او درخواست همه خواستگارانش را رد می کند و دستش را می سوزاند و بانداژ سیاهی به عنوان نماد باکرگی روی آن می بندد. او تا آخر عمر کینه خود را از ربکا حفظ می کند.

تفاوت شخصیت‌ها در کتاب صوتی صد سال تنهایی

شخصیت اورسولا و پیلار ترنرا از بقیه افراد خانواده تفاوت دارد زیرا این دو نفر با حس ششم خود و گرفتن فال ورق می‌توانند آینده افراد را پیش بینی کنند.

بعد از مرگ اورسولا این فرناندا دل کارپیو است که کنترل زندگی افراد خانواده را برعهده می‌گیرد و نظراتش را بر آنها تحمیل می‌کند.

چون او از ارتباط دخترش رناتا رمدیوس با مائوریسیا بابیلونیا ناراضی ست و نمی‌خواهد مردم دهکده در جریان رابطه آن دو قرار بگیرند مرگ آن جوان را سبب می‌شود و دخترش را به یک صومعه پیش عده‌ای راهبه می‌فرستد تا در آنجا تا پایان عمرش بماند.

وقتی راهبه‌ای به خانه فرناندا می‌آید و نوه او که فرزند رناتا و مائوریسیا است را با خود می‌آورد با وجود آن که فرناندا در ابتدا قصد کشتن آن کودک را دارد اما از فکر خود منصرف می‌شود و آن بچه در آن خانه بزرگ می‌شود.

سبک کتاب صوتی صد سال تنهایی

داستان از زبان سوم شخص حکایت می‌شود. سبک این رمان رئالیسم جادویی است. مارکز با نوشتن از کولیها از همان ابتدای رمان به شرح کارهای جادویی آنها می‌پردازد و شگفتی‌های مربوط به حضور آنها در دهکده را در خلال داستان کش و قوس می‌دهد تا حوادثی که به واقعیت زندگی در کلمبیا شباهت دارند با جادوهایی که در این داستان رخ می‌دهند ادغام شده و سبک رئالیسم جادویی به وجود آید.

ترجمه های فارسی صد سال تنهایی

این کتاب چندین بار توسط مترجمان گوناگون به فارسی ترجمه شده‌است که البته به جز نسخه کیومرث پارسای، بقیه از روی نسخه اسپانیایی (زبان اصلی) آن ترجمه نشده‌اند.

  • بهمن فرزانه. انتشارات امیرکبیر.
  • کیومرث پارسایی. انتشارات آریابان.
  • رضا دادویی. نشر آدورا.
  • مریم فیروزبخت. انتشارات حکایتی دگر. تهران.
  • بیتا حکمی. انتشارات پارسه.
  • کاوه میرعباسی. کتاب سرای نیک.

کتاب صوتی صد سال تنهایی اثر جاودان مارکز  به مدت 17 ساعت فایل mp3 است و فایل زیپ شده آن 232 مگابایت حجم دارد.

گابریل گارسیا مارکز و اوج‌گیری رئالیسم جادویی و نویسنده صد سال تنهایی
گابریل گارسیا مارکز نویسنده کتاب صوتی صد سال تنهایی

 خریداران این کتاب دیگر چه خریدند

مشاهده همه
دیدگاه ها

لطفا دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

من ربات نیستم *در حال بارگیری کپچا پلاس ...

زندگی و آثار گابريل گارسيا ماركز

زندگی و آثار گابريل گارسيا ماركز

گابريل گارسيا ماركز Gabriel García Márquez خالق رمان صد سال تنهایی  در مارس 1928 در دهكده ي  آراكاتاكا  در منطقه ی سانتامارای کلمبیا به دنيا آمد. از آنجا كه پدر و مادر ش، فقير و در پي تامين معاش بودند، پدر بزرگش طبق سنت رايج آن زمان، مسئوليت پرورش او را بر عهده گرفت. وي در بین مردم کشورهای “آمریکای لاتین” با نام “گابیتو” Gabito  به معناي “گابريل كوچك” مشهور است.در ادامه مطلب زندگی و آثار گابريل گارسيا ماركز تقدیم علاقمندان میگردد زندگی و آثار گابريل گارسيا …

مشاهده نقد و بررسی این کتاب 10865 بازدید بدون دیدگاه