کتاب صوتی گوژپشت نتردام نوشته ویکتور هوگو به همراه فایل pdf

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی گوژپشت نتردام با نام اصلی  The Hunchback of Notre-Dame اثری شنیدنی از نویسنده ی معروف فرانسوی ویکتور هوگو  Victor Hugo

در این قسمت قصد داریم درباره ی یکی از رمان هایی صحبت کنیم که دارای طرفداران و علاقه مندان زیادی در سطح جهان است. این کتاب پرطرفدار کتاب گوژپشت نتردام است. نویسنده ی توانمند این کتاب ویکتور هوگو است. نگارش و انتشار این کتاب در سال 1831 میلادی انجام شده است. خیلی از کتاب دوستان از این کتاب به عنوان یکی از ماندگار ترین و برجسته ترین اثر ادبی یاد می کنند. این رمان پس از انتشار از استقبال فوق العاده ای برخوردار شد به حدی که فیلم سینمایی این داستان  توسط کمپانی والت دیزنی ساخته شد.

کتاب صوتی گوژپشت نتردام نوشته ویکتور هوگو

داستان کتاب صوتی گوژپشت نتردام چیست؟

اول از همه لازم است بگویم سبک رمان گوژپشت نتردام کاملا رمانتیک و عاشقانه است پس اگر اهل خواندن این سبک از کتاب ها هستید تا ادامه ی مطلب با ما همراه باشید. ویکتور هوگو در این کتاب با مهارت بالای خود درباره ی مسائل زیادی سخن می گوید به حدی که هر شخصی پس از شنیدن کتاب صوتی گوژپشت نتردام تحت تاثیر قرار می گیرد. از مسائل برجسته ای که در رمان گوژپشت نتردام به آن اشاره شده است میتوان به مواردی چون: از خود گذشتگی و انسانیت، فداکاری های زیاد، ماجرای احساسی و عاشقانه ی بسیار زیبا و… اشاره کرد.

داستان کتاب صوتی گوژپشت نتردام درباره ی نوزاد ناقص الخلقه است که توسط نگهبان شهر پیدا می شود. این شخص که رییس نگهبان های شهر بود، سرپرستی از این کودک را بر عهده می گیرد و به همراه او در کلیسای نوتردام زندگی می کند. برای این کودک که بسیار نا زیبا بود، نام کازیمودو را انتخاب میکنند. این کودک دارای قدرت بدنی بسیار بالا بود در این شهر مسئولیت نواختن ناقوس های کلیسا می شود.

پس از گذشت 20 سال از آن زمان، هنگامی که در شهر پاریس همگی در تکاپو برای برگزاری جشن هستند کازیمورو با صحنه ای در خیابان مواجه می شود. او دختری کولی را که در خیابان های شهر مشغول اجرای برنامه است. نام آن دختر که بسیار زیبا بود اسمرالدا بود. اصلیت این دختر در واقع کولی زاده نبود بلکه او دختر یک روسپی زیبا بود که توسط کولی ها دزدیده شده بود و مجبور به انجام این کار شده بود.

داستان اصلی این رمان از این قسمت آغاز می شود که کازیمورو عاشق این دختر زیبا که مشغول اجرای نمایش بود می شود و اتفاق های زیادی در ادامه ی داستان رخ می دهد.

این تنها بخش کوچکی کتاب صوتی گوژپشت نتردام است. اگر با این توضیحات اندک به موضوع این کتاب علاقه مند شده اید به شما پیشنهاد می کنم که حتما فایل های صوتی آنرا بشنوید. زیرا مطمئن هستم که هرگز پشیمان نخواهید شد.

سایر آثار ویکتور هوگو که فایل صوتی آنها در سایت منتشر شده :

ویکتور هوگو نویشنده کتاب صوتی کارگران دریا

گروه فرهنگی سلام صدا کتاب صوتی گوژپشت نتردام را به مدت 16 ساعت به علاقه مندان آثار کلاسیک تقدیم میکند

 

دانلود فایل pdf کتاب گوژپشت نتردام

در دست تولید

مشاهده نقد و بررسی این کتاب