کتاب صوتی سووشون اثر ماندگار سیمین دانشور

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی سووشون اثر ماندگار بانوی ادبیات ایران سیمین دانشور

کتاب صوتی سووشون به مدت 10 ساعت و در 27 فایل mp3 به دوستداران رمان های فاخر ایرانی پیشکش میگردد.

لینک های دانلود این محصول شامل دو فایل زیپ کتاب با دو نوای گونا گون و یک فایل زیپ نمایش رادیوئی آن است. البته به همراه فایل های صوتی لینک دانلود فایل PDF کتاب هم تقدیم دوستداران میگردد.

سووشون نوشته‌ی سیمین دانشور آغازگر فصلی تازه در تاریخ داستان‌نویسی ایران به شمار می‌آید.

دانشور در این داستان پرحرکت و ماجرا، با نوشتاری شاعرانه، موشکافانه و استوار، نگاره ای  درونی و هنرمندانه از دگرگونی های منطقه فارس در سال‌های جنگ دوم جهانی به دست می‌دهد.

شخصیت‌های رمان با توانایی درخشانی در نگرش و ارزیابی رویدادها  نشان داده شده اند شده‌اند؛ آن اندازه آشکار که هریک روحیه و  کارکرد گروه اجتماعی معینی را مجسم می‌کنند.

البته هیچ‌یک از آنان در اندازه تیپ نمی‌ماند، همه‌شان فردیتی ویژه دارند و به آسانی از یکدیگر تمیز داده می‌شوند. فکر اصلی رمان، پرداختن به انسان مبارز است. به همین دلیل، در سراسر داستان شاهد درگیری یوسف –قهرمان رمان- با آدم‌های خودفروخته‌ایم.

ستیز پرتلاش خانواده او با ریزه‌کاری‌های روانی و مهروزرانه ، بر زمینه‌ای از زندگی مردم یک منطقه در یک دوره ویژه تاریخی، گسترده می‌شود. هرچند یوسف درکشاکش بین واقعیت موجود و آرمانْ به شهادت می‌رسد، اما انگیزه بیداری دیگران و به ویژه همسرش زری می‌شود.

داستان در نظرگاه زری روایت می‌شود و شیوه گسترش طرح آن کلاً تابع مسأله نظرگاهی است که نویسنده برای روایت داستان برگزیده است.

زری، ملموس‌ترین قهرمان رمان، در همه درگیری‌ها حضور دارد و وقایع را به ترتیب توالی زمان واقعی نقل می‌کند. ماجراها با ساخت و پرداختی دقیق و هماهنگ پیش می‌روند.

رویدادهای کناری با مهارت چشمگیری به شالوده بنیادین می‌پیوندند، جزئی از آن می‌شوند و درخدمت پیشبرد آن قرار می‌گیرند تا نگاره ای  درست و انباشته از سایه روشن‌هایی به دست دهند که جلو ساده شدن واقعیت را می‌گیرند.

جستارهای رمان، گاه به گاه ، در جاهای کوناگون از  جامعه و خانه می‌گذراند.

معرفی صوتی رمان سووشون


فایل های کتاب صوتی سووشون توسط سلام صدا ویرایش شده و ضمن افزایش کیفیت ، نویز و صداهای اضافی حذف شده است.

  • فایل زیپ 1- کتاب صوتی سووشون با صدای خانم سارا مهدی پور 279 مگابایت
  • فایل زیپ 2- کتاب صوتی سووشون با صدای دوم  160 مگابایت
  • فایل زیپ 3 – نمایش رادیوئی سووشون 50 مگابایت
  • فایل 4- فایل  PDF سوشوون

نمونه صدای اول

برای خرید و دانلود آنی کتاب صوتی سوشوون ، این محصول را به سبد خرید اضافه کنید:سیمین دانشور

مشاهده نقد و بررسی این کتاب