کتاب صوتی بازجویی از صدام حسین نوشته جان نیکسون

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی بازجویی از صدام حسین؛ خوانشی است از کتابی به همین نام اثر جان نیکسون

Debriefing the President: The Interrogation of Saddam Hussein, John Nixon

جان نیکسون نویسنده کتاب صوتی بازجویی از صدام حسین
جان نیکسون نویسنده کتاب بازجویی از صدام

جان نیکسون، تحلیل‌گر ارشد سیا که سال‌ها به‌روی شخصیت‌های مختلف جهان تحقیق و بررسی کرده و عمده کارش، مطالعه و تحقیق درباره شخصیت‌های جهان و دیدگاه‌های آنهاست، در سال 2003 مأمور بازجویی از صدام حسین شد.

مجموع بازجویی‌های نیکسون با صدام حسین بعدها در کتابی تحت عنوان «بازجویی سیاسی از صدام، تخلیه اطلاعاتی رئیس جمهور» انتشار یافت.

این کتاب تصویری بی‌طرفانه از یکی از قدرتمندترین حاکمان بدنام عصر به ما می‌دهد.

خواندن ماجرای بازجویی‌ها، علاوه بر اطلاعاتی که درباره شخصیت صدام در اختیار مخاطب می‌گذارد، او را چنان در برابر ما می‌نشاند که گویی صدا و طنین کلماتش را هم می‌شنویم.

تخلیه اطلاعات صدام حسین مدت کوتاهی پس از دستگیری او توسط ارتش آمریکا در دسامبر 2003 ، در کمپ کراپر بازداشتگاه فرودگاه بین المللی بغداد شروع شد.

ادامه باز جوئی صدام نیز از از فوریه سال 2004، با نام مستعار عملیات صحرا عنکبوت ، توسط اداره تحقیقات فدرال (FBI) آمریکا انجام شد.

کتاب صوتی بازجویی از صدام حسین

بازجوئی سیاسی صدام از سال 2003 تحت عنوان ” سوراخ عنکبوت ” و از هنگامی که او در یک مزرعه در نزدیکی شهرت تکریت پنهان شده بود شروع شده است.

در این کتاب، دیکتاتور سابق عراق مسائلی مانند جنگ ایران و عراق و استفاده از سلاح های شیمیایی علیه ایران را خواهید شنید.

جان نیکسون بازجوی  صدام و نویسنده کتاب در طول بازجوئی از صدام ، مکررا از در مورد سلاح های کشتار جمعی و محل آنها سوال می پرسد.

در کتاب تخلیه اطلاعات صدام حسین بعنوان یکی از دیکتاتورهای قرن ، نکات و مباحث عبرت آموزی مطرح میگردد که به فرهیختگان و علاقمندان به کتب صوتی تاریخی ،شنیدن این کتاب صوتی توصیه میگردد.

کتاب صوتی بازجویی از صدام حسین به مدت 10 ساعت و در یک فایل زیپ به حجم 138 مگابایت آماده دانلود است

مشاهده نقد و بررسی این کتاب