رمان های عاشقانه مشهور جهان که هر کسی باید بخواند ، به همراه کتاب صوتی رمان های  عاشقانه مشهورجهان

اگر علاقمند به مطالعه رمان های کلاسیک جهان خصوصا رمان های عاشقانه هستید ، حداقل پنج شاهکار رمان های عاشقانه در ادبیات جهان را بایستی خوانده باشید!داستان های عاشقانه ای که در نوع خود بی نظیرند و هرگز آنها را فراموش نخواهید کرد.

 رمان های عاشقانه مشهور جهان

1- رمان عاشقانه غرور و تعصب اثر جین آستین

کتاب صوتی غرور و تعصب

یک عاشقانه کلاسیک و زیبا که داستان آن در خانواده ای با چهار دختر جوان با ویژگی های مختلف اتفاق می افتد. دختران خانم و آقای بنت به نام جین ، الیزابت و آن دو دختر دیگر

دانلود کتاب صوتی غرور و تعصب 

2- رمان عاشقانه آنا کارنینا اثر نویسنده مشهور روسی لئو تولستوی

کتاب صوتی آنا کارنينا اثر لئو تولستوی

داستان این رمان اما از نوع دیگری است ، خانم آنا متاهل است اما از شوهر و زندگی در جمع اعیان روسیه راضی نیست. دل به جوان عاشق پیشه ای به نام وروسکی  می دهد که البته بعدها نتیجه این دلدادگی ممنوعه معلوم می شود ، عاقبتی سخت و …..

دانلود کتاب صوتی آنا کارنينا

3- رمان عاشقانه مادام بوآری اثر گوستاو فلوبر

رمان های عاشقانه, رمان های مشهور جهان, کتاب صوتی عاشقانه

خانم اما همسر دکتر بوآری معروف، یک دختر شهرستانی و ساده است که آرزوهای زیادی دارد و مشتاق زیبایی، ثروت، عشق و جامعه ای سطح بالاست. محرک اصلی اتفاقات داستان  همین ایده آل های خیالبافانه و جاه طلبانه اما ست که با واقعیت های زندگی بسیار فاصله دارد. راهی که او به ذهنش می رسد رفتن از جاده خاکی و میانبرهاست.

این مطلب را هم ببینید
زندگی و آثار تکین حمزه لو نویسنده جوان ایرانی

دانلود کتاب صوتی رمان عاشقانه مادام بوآری

4- رمان عاشقانه در جستجوی زمانه از دست رفته شاهکار مارسل پروست

رمان عاشقانه در جستجوی زمانه از دست رفته شاهکار مارسل پروست

در این رمان بلند هفت جلدی، چندین داستان عاشقانه وجود دارد ، داستان دلدادگی شارل سوان به اودت ؛ دلدادگی راوی بی نام قصه، به ژیلبرت، دختر شارل و داستان های تو درتوی این شاهکار ادبیات جهان سخت شما را سرگرم و هیجان زده میکند.

دانلود کتاب صوتی در جستجوی زمانه از دست رفته

5- رمان عاشقانه جین ایر شارلوت برونته 

رمان های عاشقانه, رمان های مشهور جهان, کتاب صوتی عاشقانه

کتاب Jane Eyre (جین ایر)، معروف‌ ترین اثر شارلوت برونته درباره‌ی دختر یتیمی است که تنها دارایی‌اش چند فامیل بداخلاق و تحصیلاتش است. او موسیقی، نقاشی و فرانسه درس می‌دهد. محبوبیت جین ایر بخاطر ملودرام بودن داستان و کندوکاوی پرهیجان و تاثیر جین ایر بود.

رمان جین ایر Jane Eyre اثر  Charlotte Brontë یکی از تأثیرگذارترین و مهم‌ترین آثار ادبی جهان به‌شمار می‌رود. این رمان در ۱۸۴۷ و در لندن تحت نام مستعار کرر بل Currer Bell منتشر شد.

دانلود کتاب صوتی جین ایر

6- رمان عاشقانه بلندی های بادگیر اثر امیلی برونته

رمان بلندی های بادگیر  اثر امیلی برونته روایت عشق است و انتقام، با شخصیت‌هایی که آمیزه لطافت و خشونت‌اند، مهر و کین، امید و بیم،… در مکانی که آن هم آمیزه‌ای است از گرما و سرما، روشنایی و تاریکی، تابستان طراوت‌بخش و زمستان اندوه‌بار. آیا خفته‌های این خاکِ آرام خواب‌زده‌هایی بی‌قرارند؟

تاب بلندی های بادگیر Wuthering Height  تنها رمان امیلی برونته است که شهرتی جهانی یافته‌ است. امیلی برونته خواهر کوچک‌تر شارلوت برونته و خواهر بزرگ‌تر ان برونته بود که آن‌ها نیز امروزه از بزرگ‌ترین نویسندگان کلاسیک جهان به حساب می‌آیند.

این مطلب را هم ببینید
رمان تاریخ محاصره لیسبون نوشته ژوزه ساراماگو

این رمان داستان عشق آتشین ولی مشکل‌دار میان هیث کلیف و کترین ارنشاو است و این‌که این عشق نافرجام چگونه سرانجام این دو عاشق و بسیاری از اطرافیانشان را به نابودی می‌کشاند. هیث کلیف کولی‌زاده‌ای است که موفق به ازدواج با کتی نمی‌شود و پس از مرگ کتی دست به انتقام‌گیری روی می‌آورد.

داستان رمان از زبان خدمتکار امارت برای مسافری به نام لاک وود تعریف شده‌است و او آن را به اول شخص روایت می‌کند.

کتاب صوتی بلندی های بادگیر اثر امیلی برونته

دانلود کتاب صوتی بلندی های بادگیر

7- رمان عاشقانه گتسبی بزرگ اثر اسکات فیتزجرالد

کتاب صوتی گتسبی بزرگ اثر اسکات فیتز جرالد، رمانی فاخر از ادبیات کلاسیک و یکی از شاهکارهای ادبیات آمریکا است و به عنوان دومین رمان بزرگ قرن بیستم معرفی شده است.

این کتاب در سراسر دنیا مکررا تجدید چاپ شده و در لیست صد کتاب برتر جهان و قرار گرفته است.

سرتاسر کتاب صوتی گتسبی خاطره‌ای از فردی آمریکایی به نام نیک کاره‌وی است که در مورد آشناییش با مردی به نام جی گتسبی در سال ۱۹۲۲، و اتفاقاتی که در پی این آشنایی رخ داده توضیح میدهد.

گتسبی قهرمان کتاب، مردیست خود‌ساخته و بزرگ که چون هر انسان دیگری مجموعه‌ای ‌از خوبی‌ها ‌و بدی‌هاست، اما خوبی‌های ‌او بر بدی‌هایش ‌رجحان دارد و بزرگترین اشتباه او لجاجت و پافشاری بر روی یک آرزوی محال از دست رفته است.

کتاب صوتی گتسبی بزرگ اثر اسکات فیتز جرالد

دانلود کتاب صوتی گتبسی بزرگ