کتاب صوتی پاییز فصل آخر سال است نوشته نسیم مرعشی

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

خانم نسیم مرعشی نویسنده ” کتاب صوتی پاییز فصل آخر سال است ” زندگی سه دختر جوان به نام‌های لیلا ، روجا و شبانه را روایت میکند. این داستان سرشار است از دغدغه‌های دخترانگی به همین رو خواندن یا شنیدن  آن برای بسیاری از دختران جوان جذاب است.

رمان «پاییز فصل آخر سال است» از حال و هوای زنانی می‌گوید که در دوراهی‌های زندگی دست و پا می‌زنند و به دنبال راهی برای خلاصی از گذشته و آینده، دوباره شاد زیستن یا کنار گذاشتن رویاها و با واقعیت زندگی ‌کردن هستند.

این رمان از آدم‌هایی می‌گوید که انتخاب‌ نمی‌کنند، بلکه به موقعیت‌هایی که آن‌ها را انتخاب می‌کند، تن می‌دهند؛ همان‌طور که برای لیلا انتخاب می‌شود که از همسرش میثاق ـ که قصد مهاجرت دارد ـ جدا شود. برای روجا که موفق به گرفتن ویزا نمی‌شود، ماندن انتخاب می‌شود که با ارسلان باشد؛ به دلیل این‌که راه دیگری برای بهتر زندگی کردن سراغ ندارد.

” کتاب صوتی پاییز فصل آخر سال است ” دو بخش با عنوان‌های تابستان و پاییز دارد.

هر کدام از این دو بخش شامل سه فصل است که هر فصل از نگاه یکی از شخصیت‌های رمان روایت می‌شود.

در بخش اول هر کدام از سه شخصیت چند ساعت از یک روز خاص را روایت می‌کنند و روایت آن‌ها گاهی به هم برخورد می‌کند.

بخش دوم سه ماه بعد اتفاق می‌افتد و در آن شخصیت‌ها سه روز متفاوت غیر متوالی را روایت می‌کنند به طوری که روایت داستان به شکلی دایره‌ای درمی‌آید.

شخصیت‌ پردازی قوی، نثر روان، داستان جذاب و نزدیکی شخصیت‌ ها به آدم‌ های واقعی، صحنه‌ های ناب و تصویر رویاهای مشترک یک نسل از ویژگی‌ های منحصر به فرد این رمان است

این کتاب برنده جایزه ادبی جلال آل‌احمد شده است

در باره نسیم مرعشی نویسنده ” کتاب صوتی پاییز فصل آخر سال است “:

نسیم مرعشی، متولد 1362 اهواز و فارغ‌التحصیل رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه علم و صنعت است. او مثل خیلی از نویسندگان جوان ، پیش از نویسندگی با فعالیت روزنامه‌نگاری آشنا شده و این کار را از سال 86 با معرفی کتاب در مجله هفتگی «همشهری جوان» شروع کرده است.

مرعشی که در صفحات یادداشت مجله، از تجربه‌های داستان‌نویسی خود می‌نوشت، ناگاه به فکر نوشتن داستان و رمان افتاد و در سال 88 بود که اولین داستانش را نوشت.

مرعشی جایزه نخست داستان بیهقی را برای داستان «نخجیر» در زمستان سال 92 و داستان دیگری از او به نام «سنگر» در مجموعه داستان «پرسه در حوالی داستان امروز 2» منتشر شد.

کتاب صوتی پاییز فصل آخر سال است نوشته نسیم مرعشی

آثار نسیم مرعشی :

  • پاییز فصل آخر سال است (سال ۱۳۹۳; نشر چشمه)
  • هرس (سال ۱۳۹۶; نشر چشمه)
  • بهمن فیلمنامه (فیلم ۱۳۹۳)

کتاب صوتی پاییز فصل آخر سال است به مدت 7ساعت و 55 دقیقه در یک فایل زیپ به حجم 106 مگابایت آماده دانلود است.

توضیح: فایل های صوتی mp3 در یک فایل با فرمت زیپ قرار گرفته و پس از دانلود با استفاده اپلیکیشن یا نرم افزار WinZip آنرا از حالت زیپ خارج کنید

مشاهده نقد و بررسی این کتاب