کتاب صوتی ریش آبی نوشته آملی نوتوم

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی ریش آبی نوشته آملی نوتوم، روایتی مدرن از افسانه‌ای قدیمی است که از یک آگهی عجیب اجاره‌ی اتاق و زنان متعددی که در صف انتظار بخت خویش نشسته‌اند آغاز می‌شود و ما را تا پایانی پیش‌بینی‌ناپذیر به‌دنبال خود می‌کشاند… .

این داستان معمایی با نثر  زیبا و جذابش ، بازآفرینی و روایتی مدرن از یک افسانه‌ی کهن ست. ماجرا در فضایی محدود اتفاق می‌افتد و از جایی شروع می‌شود که «ساتورنین» برای اجاره‌ی اتاقی به قصر  دن المیریو  می‌رود.

در باره آملی نوتوم Amélie Nothomb نویسنده کتاب صوتی ریش آبی

در باره آملی نوتوم Amélie Nothomb نویسنده کتاب صوتی ریش آبیآملی نوتوم در سال ۱۹۶۷در کشور بلژیک به دنیا آمد. با وجود شغل پدر چند سالی را در ژاپن زندگی کرد. آملی به قدری به ژاپن علاقه مند است که خود را متولد ژاپن می داند.

این نویسنده بلژیکی کتابهایی با چاشنی معما می آفریند که در جهان اشراف زادگی می گذرد.

کتاب ریش آبی نمونه ی بارزی این ژانر است .او اولین کتابش را در سال ۱۹۹۲ و در سن ۲۶ سالگی منتشر کرد. رمان ریش آبی، بیست و یکمین اثر داستانی است که به قلم وی چاپ شد. شرایط انسانی، نویسندگی و زندگی، محور اصلی رمان‌های وی به‌شمار می‌آید.

او تاکنون برنده‌ی چندین جایزه‌ی ادبی شده و همچنین عضو هیئت داوران جایزه‌ی دسامبر است. آملی نوتوم، تاکنون درحدود ۴۰ رمان و داستان کوتاه نوشته که تعدادی از آن‌ها به فارسی ترجمه شده‌اند.

کتاب صوتی ریش آبی برگرفته از افسانه ای شرقیست. افسانه ای در آن همسران ریش آبی ناپدید می شوند و ریش آبی کلید اتاقی را به همسرش می دهد که اجازه ورود به این اتاق را ندارد.

کتاب همچون آثاری دیگری از نوتوم، مثل کتاب جنایت کنت نوویل، پر از رسومات و اهمیت اشرافزادگی است. با این تفاوت که در این کتاب تقابل دنیای مدرن و دنیای اشراف زادگی بیشتر دیده می شود.

داستان کتاب صوتی ریش آبی، از یک آگهی اجاره ی اتاق آغاز می شد. ساتورنین که دختری بلژیکست اتاق را می گیرد اما خانه راز عجیبی دارد. همه مستاجران خانه بعد از مدتی ناپدید می شوند.ساتورنین تصمیم می گیرد که از ماجرا آگاه شود.


کتاب صوتی ریش آبی خوانشی حرفه ای و زیبا با صدای نگین خواجه نصیر – اکبر مولوی

کتاب گويای ریش آبی به مدت 2 ساعت 18 دقیقه در یک فایل زیپ شده به حجم 98 مگابایت آماده دانلود است

مشاهده نقد و بررسی این کتاب