دلباختگان اثری جذاب از زندگی واقعی است که مخاطب را با عشقی آتشین همراه می کند عشقی عمیق بین دو دلداده که شاید یک مثلث عشقی عذاب آور باشد! کتاب صوتی دلباختگان‌عاشقانه ای تاثیرگذار است که شنونده را به طرز هنرمندانه ای با اعجاز موسیقی به دوران رنسانس، باروک و …. می برد. کتاب صوتی دلباختگان‌ توسط سایت سلام صدا خوانش شده و پس از اخذ مجوز نشر بر روی سایت قرار گرفته است.

کتاب صوتی دلباختگان‌

کتاب صوتی دلباختگان‌

کتاب صوتی رمان گونه دلباختگان سرگذشت روبرت شومان آهنگساز آلمانی و همسر هنرمندش کلارا شومان است. بدون تردید علاقه مندان به موسیقی از این کتاب لذت بیشتری می برند ولی حتی اگر تاکنون با دنیای موسیقی آشنا نبوده اید نیز می توانید فضای عاشقانه حاکم بر روایت را احساس کنند.

کتاب صوتی دلباختگان‌ ماجرا را از زمان کودکی کلارا ویک آغاز می کند و این ماجرا تا زمان ازدواج کلارا با روبرت شومان موسیقی دان برجسته ادامه پیدا می کند. بخش های زیادی از زندگی این هنرمند پر آوازه در کتاب صوتی رونمایی شده که شامل آشنایی وی با هنرمندان شهیر موسیقی است. حضور هر چند کمرنگ شوپن، پاگانینی، مندلسون و ….بر جذابیت داستان افزوده است. البته تاکید اصلی کتاب روی زندگی کلارا و ارتباط وی با شومان می باشد ولی شخصیت های دیگری نیز وارد ماجرا می شوند.

اگر از علاقه مندان به موسیقی هستید و سونات پیانو شومان را شنیده اید، قطعا می دانید که الهام بخش این قطعه جوش و خروش شومان در زمان دوری از معشوق بوده است.

روبرت شومان

کتاب صوتی دلباختگان‌ در برگیرنده سرگذشت روبرت شومان آهنگساز آلمانی و همسر هنرمندش کلارا است. زندگی عاشقانه یک هرمند آلمانی که موجب خلق آثار موسیقی خارق العاده ای شده است، دستمایه اصلی این تاب است. شومان در سال1810 در آلمان به دنیا آمد و در سی سالگی با کلارای 21 ساله ازدواج کرد. آشنایی این دو به سال های قبل بر می گردد.

در کتاب صوتی دلباختگان‌ با کلارا برجسته ترین پیانیست آلمان و جهان آشنا می شویم که از 5 سالگی پیانو می نواخت. این دختر زیباروی هنرمند هوش از سر روبرت جوان ربوده بود ولی این شعق زمینی نبود. این دو عشقی آسمانی را تجربه می کردند ولی روزگار آزمونی سخت و جانفرسا رابرای این دو دلباخته در نظر گرفته است.

عشق آسمانی تبدیل به یک مثلث عشقی نابرابر شد که با ورود “یوهانس برامس” آهنگساز اسطوره ای آلمان شکل می گیرد.یوهانس 4 سال از کلارا کوچکتر است و می تواند رقیبی جدی برای روبرت شومان باشد. آیا این عشق جانکاه به کجا می رسد؟ آیا کلارا حضور آهنگساز جوان اسطوره ای را نادیده می گیرد؟

برای شنیدن این ماجرای واقعی، کتاب صوتی دلباختگان‌ را از سایت سلام صدا تهیه کنید.