پادکست های فارسی

این روزها محتوای شنیداری طرفداران خاص خود را پیدا کرده است و بهمین علت گروه فرهنگی سلام صدا تصمیم گرفت تا با انتشار گزیده پادکست های فارسی بخصوص در موضوعات ادبیات و هنر ، این امکان را هم در دسترس همراهان فرهیخته اش قرار دهد.

پادکست های فارسی در های پاد hipod

 

پادکست به زبان ساده:

همه ما کم یا زیاد برنامه های رادیویی را شنیده ایم ، پادکست هم مثل برنامه های رادیویی هستند با این تفاوت که در پادکست میتوانیم زمان شنیدن،سرعت پخش و نوع‌برنامه را خودمون انتخاب کنیم.

با گسترش محبوبیت پادکست ، افراد و گروههای علاقمند به صورت حرفه ای و یا تفننی شروع به ساخت و تولید پادکست‌های مختلفی که به زبان‌های مختلف کردند که در فضای اینترنت در دسترس بوده و  فقط کافیه که مشترک دریافت این پادکست‌ها شده تا بتونید هر زمان و مکانی که خواستید گوش بدید.

چرا پادکست ؟

بزرگترین مزیت پادکست مثل کتاب صوتی این است که کاربران میتوانند در وقت‌های تلف شده ای که قاعدتا امکان مطالعه وجود ندارد ، مثل زمانی که در حال رانندگی  هستم ، یا پیاده‌روی و ورزش می‌کنیم و یا در اتوبوس و تاکسی و سالن انتظار مطب دندانپزشکی و یا مواقعی که در صف کارهای اداری و بانکی هستیم  می‌توانیم مطالب  مورد علاقه خود را رو گوش بدیم.

 پادکست های فارسی:

خوشبختانه هموطنان فرهیخته و فعال ایرانی نیز با شروع گسترش محبوبیت پادکست در اینترنت ، شروع به تولید پادکست های فارسی کردند که هر روز هم تعداد  تولید کننده های پادکست فارسی اضافه میشوند و  از طرفی هم  کیفیت مطالب و محتوا و همچنین ساختار فنی و هنری آنها نیز افزایش می بابد.

از معروفترین پادکست های فارسی میتوان به موارد زیر اشاره کرذ:

پاکست های فارسی