کتاب صوتی سینوهه پزشک دربار فرعون جلد دوم

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی سینوهه پزشک دربار فرعون جلد دوم  خوانشی است از کتابی به همین نام  The Egyptian –Sinuhe egyptiläinen  نوشته میکاوالتاری Mika Toimi Waltari ترجمه ذبیح الله منصوری

این کتاب جز صد کتاب برتر ادبیات جهان  است که هر کسی در عمرش باید بخواند. 

اگر فرصت خواندن ندارید کتاب صوتی سینوهه پزشک دربار فرعون را بشنوید

میکاوالتاری نویسنده کتاب صوتی سینوهه پزشک دربار فرعون

میکاوالتاری نویسنده کتاب سینوهه

درباره کتاب صوتی سینوهه پزشک دربار فرعون :

داستان سینوهه در یکی از حفاری های باستانی در اطراف اهرام در حالی که بر روی پاپیروس نوشته شده بود کشف شده و توسط میکا والتاری ابتدا به زبان فندلاندی و سپس به زبان های دیگر ترجمه شد .

این داستان در بین سال های ۱۳۳۴–۱۳۵۱ پیش از میلاد مسیح اتفاق می افتد و بر اساس وقایع دوران فرعون آخناتون توسط میکاوالتاری نوشته شده‌است.هرچند در این کتاب نامی از یوسف پیامبر برده نشده ولی وقایع کتاب با انچه در قرآن و عهد عتیق روایت شده قابل تطبیق است.این کتاب در سال ۱۹۴۵ میلادی نوشته شده و توسط ذبیح‌الله منصوری به فارسی ترجمه تالیف شده ‌است.

فیلمی نیز بر اساس این کتاب در سال ۱۹۵۴ ساخته شده‌است.

ترجمه های فارسی کتاب سینوهه :

این کتاب توسط مترجمین مختلفی از جمله ذبیح‌الله منصوری، دکتر احمد بهپور، احمدسادات عقیلی و محسن باطنی به فارسی ترجمه شده است،ذبیح‌الله منصوری مانند اکثر آثارش از سبک ترجمه-تألیف بهره برده است.

در مقدمه دکتر احمد بهپور می‌خوانیم: در مورد این که سینوهه شخصیتی است واقعی یا افسانه‌ای چیزی دانسته نشد، شاید او نیز همانند «یل سیستان» باشد که فردوسی بزرگ از او «رستم دستان» را ساخته است….

محسن باطنی به دلیل آشنایی داشتن با ریشه‌های زبانی اسپانیایی و ایتالیایی علاوه بر تسلط کامل بر ترجمه در زبان انگلیسی و ترکی استانبولی، برای ترجمه کتاب سینوهه، به تحقیق جامعی پرداخته و ترجمه بسیار کامل و روانی را با ترجمه همزمان از هر دو نسخه انگلیسی و اسپانیایی ارائه داده است.همچنین تصاویری جذاب از متن اصلی این کتاب که به زبان هیروگلیف است نیز در متن کتاب آورده است.

خلاصه ای از داستان کتاب سینوهه :
این داستان دربارهٔ شخصیتی است که در هنگام تولد او را در یک سبد دست باف گذاشته و به رود نیل سپرده‌اند و خانواده‌ای فقیر او را یافته و به فرزندی بزرگ می‌کنند.سینوهه در ادامه به مقام کاهنی و پزشکی (مخصوصِ فرعون) می‌رسد و سفرهایی را به بابل و سوریه و کناره دریای مدیترانه می‌کند.

در طول این سفر با رخدادهای گوناگون روبه رو می‌شود. در بازگشت به مصر برای نجات مصر از حرفه پزشکی خود استفاده می‌کند.در میانه‌های داستان او به هویت راستین پدر و مادرش پی می‌برد.

این کتاب به نوعی اثری تاریخی محسوب میشود چرا که در خلال داستان، توصیف دقیقی از نحوه زندگی و اوضاع اجتماعی کشورهای مصر، سوریه، بابل، هیتی، میتانی در دوران آخناتون ارائه شده است. ؛ آخناتون در سال های ۱۳۳۴–۱۳۵۱ پیش از میلاد مسیح می‌زیسته است.


توضیح مهم در مورد فایل های دانلودی کتاب صوتی سینوهه جلد دوم :

فایل اول:کل کتاب به مدت 17 ساعت شامل 35فایل  mp3 با کیفیت استاندارد  32kbps با فرمت zip و به حجم 223 مگابایت

اگر علاقمند به دانلود فایل های با کییفیت بالا هستید کل کتاب را از طریق لینک دوم و سوم  دانلود فرماپید.

  • فایل دوم با فرمت zip  و به حجم 514 مگابایت شامل 20 فایل  mp3 با بیت ریت 128kbps
  • فایل سوم با فرمت zip  و به حجم 503 مگابایت شامل 20 فایل  mp3 با بیت ریت 128kbps

کتاب صوتی سینوهه جلد اول 

مشاهده نقد و بررسی این کتاب