کتاب صوتی کشتن مرغ مینا (مرغ مقلد) نوشته هارپر لی برنده جایزه پولیتزر

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی کشتن مرغ مینا یا کتاب صوتی کشتن مرغ مقلد نوشته هارپر لی ، وی برای نوشتن این رمان در سال ۱۹۶۴ میلادی، برنده جایزه پولیتزر شد.

این رمان  با نام اصلی To Kill A Mockingbird  از اولین انتشار تاکنون، بیش از ۴۰ میلیون نسخه از این کتاب به فروش رفته و به بیش از ۴۰ زبان بین‌المللی ترجمه شده است. تیراژ نخستین چاپ رُمان کشتن مرغ مقلد ۵ هزار نسخه بود.

با وجود برخورد با مسائل جدی مانند تجاوز به عنف و نابرابری نژادی ،این رمان برای گرما و طنز آن مشهور است.

پدر راوی در داستان  اتیکاس فینچ به عنوان یک قهرمان اخلاقی برای بسیاری از خوانندگان و به عنوان یک مدل از یکپارچگی برای وکلا نشان داده شده است.

به عنوان یک رمان گوتیک جنوبی و رمان تربیتی ، دورنمایه اولیه کشتن مرغ مقلد شامل بی عدالتی نژادی و کشتار بی گناهی است.

گوتیک جنوبی یکی از زیرشاخه های ادبیات است که در جنوب آمریکا اتفاق می افتد. ادبیات گوتیک ، ژانری از ادبیات است که از ترکیب وحشت و مضامین عاشقانه به وجود آمده است.

محققان اشاره کرده اند که هارپر لی همچنین مسائل مربوط به طبقات اجتماعی، شجاعت، محبت و نقش های جنسیتی در جنوب آمریکا را به خوبی به مخاطب منتقل کرده است

کتاب کشتن مرغ مینا نوشته هارپرلی

داستان کتاب صوتی کشتن مرغ مینا :

کتاب صوتی کشتن مرغ مینا یا کشتن مرغ مقلد از زبان دختری به نام اسکات فینچ روایت می‌شود که دختر وکیل سفیدپوستی به نام اتیکاس فینچ است که دفاع از جوان سیاه‌پوستی به نام تام رابینسون را که به اتهام ناروای تجاوز به یک دختر سفیدپوست در در شهر کوچکی به نام میکوم، آلاباما محاکمه می‌شود، به عهده می‌گیرد.

مردم این شهر در رمان، مردمی خودپسند و نژادپرست معرفی شده‌اند. اتیکاس فینچ، وکیلی انسان دوست، جسور و شجاع و پدری مهربان و دوست داشتنی است.

او با قدرت و بی‌باکی از عدالت و انسانیت دفاع کرده و در مقابل تعصب، نفرت و خشونت نژادی و ریاکاری مردم می‌ایستد.

تم اصلی رمان معصومیت و قربانی شدن آن در برابر بی‌عدالتی و تعصب‌نژادی است و عنوان آن برگرفته از صحنه‌ای است که در آن اتیکاس تفنگ بادی‌ای به عنوان هدیه کریسمس برای فرزندانش می‌خرد و از آنها می‌خواهد که به خاطر داشته باشند که هیچ‌گاه به مرغ مقلد شلیک نکنند، چون کشتن مرغ مقلد «گناه» است.

در سال ۱۹۶۲ میلادی، رابرت مولیگان فیلمی را با همین نام از روی آن ساخت.

در نظرخواهی‌های عمومی، همواره از فیلم کشتن مرغ مقلد به عنوان یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های تمام عمر تماشاگران سینما نام برده می‌شود.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی کشتن مرغ مینا نوشته هارپر لی :

  • جایزه پولیتزر برای بهترین داستان در سال 1960
  • نامزد جایزه: جایزهٔ ملی کتاب آمریکا در بخش داستانی
  • پر فروش ترین کتاب بین سال های 1960 تا 1965 با 10 بار تجدید چاپ و 5000000 تیتراژ
  • همه گیر ترین و شاهکارترین کتاب بعد از بر باد رفته در آمریکا

کتاب صوتی کشتن مرغ مقلد

 

کانال سلام صدابرای شنیدن آنلاین کتاب های صوتی به کانال تلگرام سلام صدا مراجعه فرمایید.کتاب صوتی کشتن مرغ مینا,هارپر لی,کتاب صوتی,جایزه پولیتزر

برای دیدن توضیحات و مشخصات کتاب های صوتی به اینستاگرام سلام صدا مراجعه فرمایید.

مشاهده نقد و بررسی این کتاب