کتاب صوتی خانه ارواح نوشته ایزابل آلنده

کتاب صوتی خانه ارواح نوشته ایزابل آلنده

مشخصات محصول

خلاصه کتاب

بیان کننده سرنوشت سه نسل از یک خانواده و عادات عجیب و غریب انهاست . عشق ، نفرت ، ازدواج ، انتقام و همه اتفاقات زندگی اعضای مختلف خاندان را به تصویر می کشد فرد اخر این خانواده زندگی همه این عزیزانی که فوت کرده اند اما روحشان در خانه وجود دارد را می نگارد تا برای همیشه ریشه های خود را حفظ کند

تهیه محصول

خرید محصول مجازی
MP3-ZIP 518MB
35,000 تومان
پس از خرید محصول فایل برای شما ارسال خواهد شد

کتاب صوتی خانه ارواح نوشته ایزابل آلنده

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی خانه ارواح  یا خانه اشباح اولین رمان ایزابل آلنده نویسنده شیلیایی است که در سال 1982 منتشر شد و توسط آقای عبدالرحمن صدریه به فارسی ترجمه شده است

ایزابل آلنده در نخستین رمان خود که در تبعید نوشت، سرگذشت یک خانواده شیلیایی را در چهار نسل روایت می کند. او در نگارش این رمان از خاطرات خود و خانواده اش بهره فراوانی برده است.

زمان وقوع داستان در آغاز سده بیستم و پایان آن در 1975است یعنی زمانی که دو سال از حکومت ژنرال آگوستو پینوشه گذشته بود؛ حکومتی که به دنبال سرنگونی خشونت آمیز سالوادور آلنده، رئیس جمهور شیلی و عموی نویسنده، در سپتامبر 1973 آغاز شد.

منتقدان داستان خانه اشباح را با رمان بزرگ خانوادگی کلمبیایی یعنی صد سال تنهایی گابریل گارسیا مارکز مقایسه کرده و مرتبط می‌دانند.

در این اثر ماندگار آلنده، که نشان دهنده سرنوشت خانواده تروئبا است، بخش‌های مهمی از تاریخ امروز شیلی به شیوه‌ای کاملاً نو روایت می‌شود و پیوندهای گوناگون  هم وندان آن را با یکدیگر به گونه‌ای کارآمد نشان می‌دهد.

ضمناً تضادهای اجتماعی و عقیدتی، ‌که کشور شیلی را از هم فروپاشید و به دیکتاتوی منجر ساخت، توصیف می کند

رمانی که چندسال پس از کودتا و در تبعید نوشته شده است و به‌نوعی در خلال روایت زندگی چند نسل از یک خانواده به بیان تغییرات اجتماعی جامعه شیلی از اوایل قرن بیستم تا یکی‌دوسال پس از کودتا (1973) می‌پردازد.

داستان خانه اشباح دو راوی دارد، یکی جوان است و دیگری پیر، ترکیب این دو راوی که حدود 70 سال فاصله سنی دارند و هدفشان بازسازی حدود شش‌هفت دهه از زندگی خانوادگی و اجتماعی است، خوب از کار درآمده است.

کتاب خانه ارواح دو ترجمه مختلف به زبان فارسی منتشر شده است:

  • “خانه اشباح” با ترجمه عبدالرحمن صدریه
  • “خانه ارواح” با ترجمه حشمت کامرانی

از متن رمان خانه ارواح

کتاب صوتی خانه ارواح  نویسنده ایزابل آلنده یا خانه اشباح

باراباس از دریا پیش ما آمد؛ این را کلارای کوچک با خط ظریف و زیبایش نوشت. کلارا عادت داشت مطالب مهم را یادداشت کند، و بعدها هم که لال شد تمام جزئیات را می‌نوشت، و هرگز گمان نمی‌کرد پنجاه سال بعد من برای بازسازی گذشته و غلبه بر وحشت‌های خودم از آنها استفاده کنم.

این شروع داستان است و این‌طور که از آن بر‌می‌آید، راوی جوان‌تر به استناد دست‌نوشته‌ها، می‌خواهد گذشته را برای خودش و ما بازسازی و از این رهگذر، بر ترس‌هایش غلبه کند. راوی درواقع یقه‌ی خواننده را می‌گیرد و او را به‌صورت ضربتی وارد داستان می‌کند.

خواننده هنوز باراباس و کلارا و خصوصیت کلارا در زمینه نوشتن را در ذهنش جانداده، با این مواجه می‌شود که کلارا بعدها لال می‌شود!

آگاهی‌دادن از اتفاقات آینده تکنیکی است که در رمان‌های پهن‌دامنه و دارای شخصیت‌های متعدد برای جذب خواننده می‌تواند مفید باشد؛ منتها در این کتاب احتمالاً یک علت دیگری هم دارد.

“بدیهی” است که آینده در زمان حال و گذشته شکل می‌گیرد ولی شخصیت محوری داستان (کلارا)، این قدرت را دارد که برخی اتفاقات آینده را ببیند.

چنانکه گویی آینده در زمان حال وجود دارد و شخصیت‌های “لاتینی” داستان با این مسئله و مسائلی از این قبیل خیلی راحت کنار می‌آیند ولذا راوی جوان که تحت تاثیر شخصیت کلاراست و مستندات روایتش، دست‌نوشته‌های کلاراست، “منطقی” است که این‌گونه روایت کند.

کتاب گویا ازعشق وسایه ها ایزابل آلنده

چنانچه قبل یا بعد از خواندن این کتاب به زندگینامه این نویسنده مراجعه کنید این موضوع مشخص‌تر خواهد شد.

ایزابل Isabel Allende نویسنده پرکار و خوش‌اقبالی است، آثار او به 35 زبان ترجمه و بیش از 60 میلیون نسخه از آن‌ها در سراسر دنیا به فروش رفته است.

از این نویسنده سه کتاب در لیست 1001 کتابی که قبل از مرگ می‌بایست خواند حضور دارد:

 خریداران این کتاب دیگر چه خریدند

مشاهده همه
دیدگاه ها

لطفا دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

من ربات نیستم *در حال بارگیری کپچا پلاس ...

زندگی و آثار ایزابل آلنده

زندگی و آثار ایزابل آلنده

زندگی و آثار ایزابل آلنده : آلنده (تلفظ صحیح اسپانیایی: ایزابل آینده) (به اسپانیایی: Isabel Allende) (زاده ۱۹۴۲)، روزنامه‌نگار و نویسندهٔ آمریکای لاتین است. ایزابل آلنده متولد دوم اوت ۱۹۴۲ در شهر لیمای پرو است. پدرش «توماس آلنده» پسر عموی سالوادور آلنده، رئیس جمهور فقید شیلی بود. توماس به عنوان سفیر شیلی در پرو مشغول به خدمت بود. با فقدان پدرش در سال ۱۹۴۵، ایزابل ۳ ساله به همراه مادرش به سانتیاگو کوچ نمود و تا سال ۱۹۵۳ در آنجا باقی‌ماند. با ازدواج مجدد مادرش با یک …

مشاهده نقد و بررسی این کتاب 7035 بازدید بدون دیدگاه