کتاب صوتی خواجه تاجدار جلد اول

کتاب صوتی خواجه تاجدار جلد اول نوشته:ژان گور ترجمه: ذبیح الله منصوری

مشخصات محصول

خلاصه کتاب

در کتاب صوتی خواجه تاجدار تاریخ ایران را از اواخر دوره نادرشاه افشار ،تاریخ ایران در زمان زندیه و حوادثی که منجر به تشکیل سلسله قارجار گردید را با بیانی داستان گونه خواهید شنید

تهیه محصول

خرید محصول مجازی
MP3-zip 570 مگابایت
50,000 تومان
پس از خرید محصول فایل برای شما ارسال خواهد شد

کتاب صوتی خواجه تاجدار جلد اول

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی خواجه تاجدار جلد اول نوشته:ژان گور  jean guèvre ترجمه: ذبیح الله منصوری

در باره کتاب صوتی خواجه تاجدار جلد اول

در جلد اول کتاب خواجه تاجدار با ترجمه ذبیح الله منصوری تاریخ ایران را از اواخر دوره نادرشاه افشار ،تاریخ ایران در زمان زندیه و حوادثی که منجر به تشکیل سلسله قارجار گردید را با بیانی داستان گونه خواهید شنید

قدرت همیشه فرد را کور می کند! در گذشته مجازاتی بوده به نام مکحول کردن. بدین ترتیب که روی حدقه چشمها میل داغ می کشیدند و شخص را کور می کردند. نادرشاه افشار پس از رسیدن به قدرت و کشتن شاه طهماسب صفوی، مدام بیم توطئه داشت.

برادرزاده او (علیقلی میرزا) با استفاده از این ضعف، نادر را علیه پسر ارشدش (رضاقلی میرزا) ظنین کرد. شاه نیز پسر خود را مکحول کرد!

همین علیقلی میرزا بعدا طی توطئه ای (که امروزه کودتا خوانده می شود) با همکاری سران سپاه نادر، عموی خود را در کمپی که به سمت کلات نادری می رفت، در بستر خودش و بهمراه همسرش (ستاره) به قتل رساند و سرش را از تن جدا کرد.

اما علیقلی میرزا که بعد نادر به سلطنت رسید و خود را عادلشاه نامید، به همین کفایت نکرد.

تمام پسران و نوه های نادر را از کوچک و بزرگ معدوم کرد تا بعدها خطری او را تهدید نکند.حتی به رضا قلی نابینا هم رحم نکرد و او را نیز کشت.

اما رضا قلی فرزندی داشت به نام شاهرخ که به زیبایی جمال معروف بود و دختر عادلشاه خواهان او بود. لذا پادشاه از کشتن او صرفنظر کرد و او را داماد خود کرد.

کتاب صوتی خواجه تاجدار

در ادامه  کتاب صوتی خواجه تاجدار جلد اول  خواهیم شنید که عادلشاه بعدها برای سرکوب محمدحسن خان قاجار که استرآباد و بسطام و شاهرود را با یاغی گری زیر سلطه خود برده بود وارد جنگ شد.

قبل از اینکه از مشهد به سمت استرآباد حرکت کند سه برادر کوچک خود را نابینا کرد! وی در جنگ با محمد حسن خان شکست خورد و به سمت تهران راه افتاد و از برادر دیگر خود (ابراهیم) که در اصفهان به سر می برد درخواست کمک کرد.

ابراهیم نیز که سرگذشت برادران کوچکتر خود را شنیده بود در تهران عادلشاه را دستگیر و سپس مکحول کرد! شاهرخ (نوه ی نادر) با کمک شخصی به نام میرزا سید محمد (والی بارگاه امام رضا!!) در مشهد به تخت نشست و ابراهیم در تهران ادعای سلطنت کرد.

جنگ بین این دو به نفع شاهرخ تمام شد و او هر دو برادر را به قتل رساند تا انتقام جد خود را از عادلشاه بگیرد. شاهرخ این بار با دختر میرزا سید محمد ازدواج کرد.

اما پس از چندی، شاهرخ نیز اسیر توطئه پدرزن خود گردید و به فرمان میرزا که خود را شاه سلیمان ثانی نامیده بود زیباترین جوان ایرانی نیز به سرنوشت پدر خود دچار گردید و از دو چشم نابینا گردید…

همان طور که خواندید قدرت همیشه فرد را کور می کند! تلخ تر از این چیزی دیده اید؟

کتاب صوتی خواجه تاجدار جلد اول به مدت 38 ساعت فایل mp3 که در یک فایل زیپ شده با مجموع حجم 516 مگابایت آماده دانلود است .

کتاب صوتی خواجه تاجدار جلد اول و دوم به همه علاقمندان آثار تاریخی توصیه میگردد


دانلود جلد دوم کتاب صوتی خواجه تاجدار اثر ژان گور

کتاب صوتی خواجه تاجدار  نوشته:ژان گور ترجمه: ذبیح الله منصوری

زندگی و آثار ذبیح اله منصوری مترجم کتاب را مطالعه بفرماید

زندگی و آثار ذبیح الله منصوری نویسنده مترجم معاصر

برای شنیدن آنلاین کتاب های صوتی به کانال تلگرام سلام صدا مراجعه فرمایید.

برای دیدن توضیحات و مشخصات کتاب های صوتی به اینستاگرام سلام صدا مراجعه فرمایید.

 خریداران این کتاب دیگر چه خریدند

مشاهده همه

 دیگر کتاب های نویسنده : ژان گور

مشاهده همه
دیدگاه ها

لطفا دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

من ربات نیستم *در حال بارگیری کپچا پلاس ...

صد کتاب برتر تاریخ به انتخاب آمازون و گاردین

صد کتاب برتر تاریخ به انتخاب آمازون و گاردین

صد کتاب برتر تاریخ به انتخاب آمازون، فهرستی از بهترین‌های ادبیات داستانی در تمام دورانهاست که با ارزیابی دقیق و به پیشنهاد منتقدین برجسته، توسط سایت Amazon  منتشر شده است. برای کمک به همراهان و همراهان کتابخوان، پیش از این فهرست های معتبر دیگری در مورد بهترین کتاب ها و نویسندگان جهان منتشر شده است.که هر یک به نوبه خود میتوانند در انتخاب کتاب های خوب برای مطالعه راهگشا باشند بهترین کتاب های دنیا لیست بهترین کتاب های آمازون 2021 معرفی بهترین رمان های کلاسیک زیر 200 …

مشاهده نقد و بررسی این کتاب 9962 بازدید بدون دیدگاه