کتاب گویای زندگینامه آیت الله سید روح الله موسوی خمینی

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب گویای زندگینامه آیت الله سید روح الله موسوی خمینی

سید روح‌الله موسوی خمینی از مراجع تقلید شیعیان بودند که زندگی و فعالیتها و تالیفات و تاثیرات ایشان ، همراه با کراماتی که از این بزرگوار نقل شده است در این کتاب گویا گرداوری شده است .

امام خمینی در روز بیستم جمادی‌الثانی، روز ولادت فاطمه زهرا (س) در سال ۱۳۲۱ه.ق/ ۱۲۸۱ه.ش، در خانواده‌ای اهل علم و مبارزه و تقوا دیده به جهان گشود.

در پنج ماهگی، پدرش آقا مصطفی به جرم حمایت از مظلومان به دست اشرار محلی به شهادت رسید.

روح‌الله در آغوش مادری مهربان (بانو هاجر) و سرپرستی عمه‌ای دلسوز (صاحبه خانم) و دایه‌ای پرهیزگار (ننه خاور) پرورش یافت و همزمان آموزش‌های اولیه سوارکاری و تفنگ‌داری و تیراندازی را فراگرفت.

روح‌الله ضمن تحصیل در اراک در ۱۹ سالگی در مراسم بزرگداشت رکن اعظم مشروطه، مجتهد طباطبائی، اولین خطابه خود را قرائت کرد و تحسین حاضران را برانگیخت. این خطابه درواقع بیانیه‌ی سیاسی بود که برای قدردانی از زحمتها و خدمتهای علمدار مشروطیت از جانب حوزه علمیه اراک از زبان یک طلبه جوان قرائت می‌شد.
این دوره از زندگی روح‌الله با هجرت به قم آغاز شد و با سیاست‌های دین‌زدایی رضاخان تا ۱۳۲۰ ادامه پیدا کرد. در این دوره روح‌الله خمینی مشغول تحصیل، تدریس، تألیف کتاب و آشنایی با عالمان برجسته مبارز بود و ..

کتاب گویای زندگینامه آیت الله سید روح الله موسوی خمینی

«روح الله خمینی»، رهبر بزرگ انقلاب اسلامی ایران از تاثیرگذارترین و بزرگترین شخصیتهای سیاسی، مذهبی، اجتماعی و فرهنگی در تاریخ معاصر ایران است. زندگی امام خمینی در کنار مبارزه هایشان، بسیار شنیدنی و سرشار از درسهایی برای زندگی است که شنیدن آن را توصیه می کنیم.

کتاب گویای زندگینامه آیت الله سید روح الله موسوی خمینی را بشنوید

مشاهده نقد و بررسی این کتاب