کتاب صوتی یادداشتهای یک پزشک جوان

کتاب صوتی یادداشتهای یک پزشک جوان

مشخصات محصول

خلاصه کتاب

کتاب صوتی یادداشتهای یک پزشک جوان اثری از نویسنده روسی مخاییل بولگاکف ، مجموعه داستانی شامل داستان های خاطرات پزشک جوان ، مرفین و ابلیس

تهیه محصول

خرید محصول مجازی
MP3 حجم ۷۵ مگابایت
25,000 تومان
پس از خرید محصول فایل برای شما ارسال خواهد شد

کتاب صوتی یادداشتهای یک پزشک جوان

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی یادداشتهای یک پزشک جوان اثری از نویسنده روسی مخاییل بولگاکف ، مجموعه داستان خاطرات پزشک جوان با ترجمه فهیمه توزنده‌جانی

عنوان این مجموعه نشان دهنده همین علاقه بولگاکف Mikhail Bulgakov به رشته پزشکی و بهره‌گیری از آن در دنیای ادبیات است و شاید بتوان آن را خاطره‌ای از جوانی خود نویسنده دانست.

این نویسنده بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه، مدتی به طبابت پرداخت و کمی بعد این شغل را برای تمرکز بر نویسندگی رها کرد.

کتاب صوتی یادداشتهای یک پزشک جوان

این کتاب صوتی شامل سه داستان است که با انتخاب مترجم در کنار هم قرار گرفته و کتاب را شکل داده‌اند:

  • خاطرات یک پزشک جوان
  • مرفین
  • ابلیس

داستان خاطرات یک پزشک جوان خود شامل هفت اپیزود است.

بلگاکف این هفت داستان‌ را در بازه زمانی ۱۹۲۵تا ۱۹۲۶ نوشته است و هر یک به شکل مجزا در یکی از مجله‌های مسکو منتشر شده‌اند. سپس در سال ۱۹۲۷ داستان «ابلیس» را نیز در همان مجله به چاپ رساند.

داستان‌ها در سال‌های ۱۹۱۶تا ۱۸ اتفاق می‌افتد، وقتی که بلگاکف پس از اتمام دوره تحصیل پزشکی، به خدمت سربازی احضار شد و به عنوان پزشک در روستای «نیکلسی» مامور به خدمت شد.

بلگاکف در این مجموعه هفتگانه خود به عنوان قهرمان اصلی داستان‌هایش است، اما در داستان مرفین، به عنوان دوست قهرمان اصلی خاطرات او را روایت می‌کند.

بر مبنای گفته‌های همسر اول بلگاکف در این بازه زمانی شروع به مصرف مواد آرام‌بخش و اعتیاداور می‌کند که به اعتیادش به مرفین ختم می‌شود اما با کمک همسرش بر این اعتیاد غلبه می‌کند. نویسنده با راوی قرار دادن خود، قهرمان داستان اعتیادش به مرفین را شخصی غیر از خود مطرح می‌کند.

داستان‌های مجموعه با روایتی ساده زندگی پزشک جوانی را به تصویر می‌کشند که از شهری بزرگ با تمام امکانات به کوره‌دهی سوت و کور و سرد اعزام می‌شود تا نخستین سال‌های حرفه‌ای خود را در تنهایی سپری کند و در نهایت با پناه بردن به مرفین سعی می‌کند از واقعیت‌های روزمره‌اش فراری شود.

داستان‌ها بسیار ملموس و ماهرانه لجظه‌های ترس، امید، حزن و یاس آدمی را نشان می‌دهد و مخاطب را با سادگی کلامش غرق در داستان می‌کند.

از این نویسنده تاکنون آثاری چون «دست‌نوشته‌های یک مرده»، «دل سگ»، «نفوس مرده»، «مرشد و مارگاریتا»، «گارد سفید»، «تخم مرغ‌های شوم» و «برف سیاه» در ایران ترجمه و منتشر شده است.

کتاب صوتی یادداشتهای یک پزشک جوان نوشته مخاییل بولگاکف به مدت 5 ساعت و به حجم ۷۵ مگابایت آماده دانلود است.


دانلود کتاب صوتی مرشد و مارگاریتا نوشته بولگاکف

کتاب صوتی مرشد و مارگریتا میخائیل بولگاکف ترجمه عباس میلانی

 خریداران این کتاب دیگر چه خریدند

مشاهده همه
دیدگاه ها

لطفا دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

من ربات نیستم *در حال بارگیری کپچا پلاس ...

آشنایی با رمان های مشهور جهان ، بهترین رمان های جهان

آشنایی با رمان های مشهور جهان

هر ساله سازمان ها و مراکز مرتبط با کتاب و ادبیات در جهان لیستی از رمان های مشهور جهان را در قالب لیست های با عنوان ده کتاب برتر، صدکتاب برتر و یا هزار کتاب برتر ادبیات جهان را منتشر میکنند، در این نوشته برای آشنایی با رمان های مشهور جهان، بهترین رمان های جهان را به همراهان گرامی سلام صدا معرفی کرده ایم. اگر علاقمند به خواندن بهترین رمان های کوتاه هستید میتوانید نوشته معرفی بهترین رمان های کلاسیک زیر 200 صفحه را مطالعه بفرمایید. برای …

مشاهده نقد و بررسی این کتاب 7685 بازدید بدون دیدگاه