کتاب صوتی پستچی همیشه دوبار زنگ می زند نویسنده: جیمز ام.کین

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی پستچی همیشه دوبار زنگ می زند یکی از مشهورترین رمان‌های جیمز ام.کین نویسنده‌ی آمریکایی است.

این دومین رمانی است که رجبی از جیمز ام کین James Mallahan Cain منتشر می‌کند، پیش از این غرامت مضاعف با ترجمه‌ی او از سوی نشرچشمه منتشر شده بود که با استقبال روبرو شد،

غرامت مضاعف و پستچی همیشه دوبار زنگ می‌زند به‌واسطه‌ی نسخه‌‌ی مشهور سینمایی‌شان سال‌هاست برای مخاطب ایرانی آشنا هستند، با این همه این دو اثر مهم که در لیست 1001 رمانی که باید پیش از مرگ خواند، آمده‌اند، خیلی دیر به فارسی ترجمه شده‌اند.

کتاب صوتی پستچی همیشه دوبار زنگ می زند نویسنده: جیمز ام.کین
جیمز ام.کین نویسنده کتاب صوتی پستچی همیشه دوبار زنگ می زند

بهرنگ رجبی درباره‌ی جیمز ام.کین در مقدمه‌ غرامت مضاعف می‌نویسد:

او را آغازگر رمان نوآر امریکایی خوانده اند. دشیل همت و ریموند چندلر و دیوید گودیس و جیم تامپسون و جیم الروی و همه استادان بعدی جنایی نویسی بی شک وام دار راهی‌اند که او باز کرد و پیمود.

احتمالادر تمام تاریخ، هیچ رمان پلیسی‌یی همزمان محبوبیت و موفقیت مالی‌ای را نداشته که دو رمان اول او یافتند:

پستچی همیشه دوبار زنگ می زند و غرامت مضاعف

تام ولف زمانی گفت:

هر کس می خواهد داستان نویسی یاد بگیرد برود رمان های جیمز ام.کین را بخواند. مگر چند نویسنده بوده اند که کسی درباره شان این چنین گفته باشد؟

جمیز کین نویسنده‌ای است که ابتدا می‌خواست خواننده اپرا شود، اما نتوانست. او از 20 سالگی شروع به نوشتن کرد و طی یک دهه بعدش روزنامه‌نگار قهار و صاحب سبکی شد. در بسیاری روزنامه‌ها و مجلات کار کرد و در همین دوره بود که تکنیک‌های مختلف نوشتن را آزمود، از جمله نوشتن قطعات در قالب گفت‌وگو را.

در سال 1934 پستچی همیشه دوبار زنگ می‌زند را منتشر کرد و دیگر روزنامه‌نگاری را کنار گذاشت تا همه وقتش را صرف نوشتن رمان کند، گرچه از وسوسه هالیوود جان به در نبرد و مدتی را هم به فیلمنامه نویسی گذراند.

مشخصه اصلی رمان‌های کین ریتم پرشتاب، استفاده از راوی اول شخص، زبان محاوره و تعلیق‌های مداوم است. هم نشینی این ویژگی‌ها در رمان پستچی همیشه دو بار زنگ می‌زند این اثر را به یکی از ماندگارترین‌های ادبیات‌ داستانی آمریکا تبدیل کرده است.

گراهام گرین رمان پستچی همیشه دو بار زنگ می‌زند را درخشان‌ترین اثر جیمز ام‌کین توصیف کرده بود.

کتاب صوتی پستچی همیشه دوبار زنگ می زند نویسنده: جیمز ام.کین
گراهام گرین

به تازگی شبکه‌ی  اچ.بی.او HBO براساس رمان مشهور  میلدرد پیرس  نوشته‌ی  جیمز.ام کین  سریالی ساخت که دوباره نگاه‌ها را به سوی رمان‌های او متوجه کرد.

کتاب صوتی پستچی همیشه دوبار زنگ می زند نویسنده: جیمز ام.کین به مدت 4:20 آماده دانلود است

مشاهده نقد و بررسی این کتاب