کتاب صوتی پروفسور نوشته شارلوت برونته

کتاب صوتی پروفسور نوشته شارلوت برونته

مشخصات محصول

خلاصه کتاب

کتاب صوتی پروفسور رمانی عاشقانه و روایتی شنیداری از داستان زندگی مرد جوانی به ویلیام به قلم شارلوت برونته است

تهیه محصول

خرید محصول مجازی
MP3-ZIP 30مپابایت
0 تومان
پس از خرید محصول فایل برای شما ارسال خواهد شد

کتاب صوتی پروفسور نوشته شارلوت برونته

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی پروفسور روایتی شنیداری از داستان زندگی مرد جوانی به ویلیام به قلم شارلوت برونته است

ویلیام که که خود راوایتگر قصه است ، از همان کودکی پدر و مادرش را از دست داده در ابتدا عموهایش سرپرستی اش را می پذیرند اما مدتی بعد تحت نظر دایی‌های ثروتمند و مستبدش کودکی و نوجوانیِ سختی را از سر می گذارند

او در مقطعی از زندگی و در حالیکه که هنوز بسیار جوان است از استبداد خانه دایی ها فرار کرده و برای کار نزد برادر ثروتمندش می رود اما او هم ویلیام را انا امید می کند.

پس از طی فراز و نشیب هایی که نویسنده آنها را به زیبایی به تصویر کشیده است، ویلیام نهایتا تصمیم می‌گیرد که از مهارتش در تدریس زبان انگلیسی استفاده کرده و زندگی مستقلی برای خود بسازد، بدین ترتیب به شهر دیگری دیگری مهاجرت کرده و نهایتا در مدرسه ای دخترانه شغل معلمی (پروفسور) را بر می گزیند.

شارلوت برونته در روند داستان، بلوغ این مرد جوان و ماجراهای شغلی و عاشقانه او را در مدرسه‌ای دخترانه به تصویر می کشد

داستان پروفسور (The Professor) مانند سایر داستان‌های شارلوت برونته در واقع برگرفته از زندگی خود او و نشانگر احوال درونی و چکیده احساسات اوست که اوضاع رقت بار زمانه خود را با هنرمندی زیر ذره‌بین نقد برده است.

نوشته های نقادانه با طنز نیش‌دار شارلوت، به خیلی از مقامات برمی‌خورد و آن‌ها را رنجیده و آزرده خاطر می‌ساخت ولی نویسنده دست از انتقاد برنداشته و به کار خویش ادامه می‌دهد.

نکته جالب توجه این است با این‌که شارلوت خود یک زن بوده ولی اخلاق و روحیات و خواسته‌های یک مرد را به طرز قابل تأمل و تحسین‌برانگیزی در کتاب پروفسور به رشته تحریر درآورده است

دانلود رایگان کتاب صوتی پروفسور مدت 130 دقیقه با اجرای فریدون محرابی تقدیم دوستداران رمان های عاشقانه میگردد


کتاب صوتی پروفسور

بخشی از کتاب صوتی پروفسور:

در طلوع صبح سرد ژانویه با عجله از خانه خانم کینگ به طرف کلوز به راه افتادم و از خیابان سراشیب یخ زده عبور کرده و به کارخانه رسیدم.

در آن هنگام با خود می‌اندیشیدم که در مورد صفات افراد چه از نظر احساسات و عواطف و چه از نظر حالت و موقعیت در زندگی آن‌ها، اوج و منتها درجه‌ای وجود دارد.

کارگران یک ساعت قبل از من به سر کار خود آمده بودند و هنگامی که به آنجا رسیدم چراغ‌های کارخانه روشن و کارها شروع شده بود.

مانند همیشه به کار خود مشغول شدم. بخاری گرچه روشن بود، امّا دود می‌کرد و استیتن هنوز نیامده بود.

من در اتاق را بسته و پشت میز خود قرار گرفتم، دست‌هایم را که تازه با آب سرد شسته بودم هنوز بی‌حس و کرخت بودند و تا وقتی که گرم نشده و به حال اول خود برنگشتند نتوانستم کار کنم، لذا در این مدت کوتاه به فکر فرو رفتم، موضوعی که درباره‌اش فکر می‌کردم همان «اوج تحمل مشکلات» بود.

اندیشه ناراضی بودن از زندگی و مقابله با مشکلات آن.شارلوت برونته بهترین رمان های جهان اثر نویسندگان زن

در باره شارلوت برونته نویسنده کتاب صوتی پروفسور

شارلوت برونته (Charlotte Bronte) در 21 آوریل 1816 در تورنتون نزدیک شهر برادفورد انگلستان در یک خانواده روحانی چشم به جهان گشود.

پدرش پاتریک برونته اهل ایرلند بود و سمت کشیشی ناحیه را داشت.

او دارای سه دختر به نام‌های شارلوت، امیلی و آن و یک پسر به نام بران ول بود.

این سه خواهر به واسطه استعداد و نبوغی که در داستان‌نویسی داشتند شهرت به‌سزایی پیدا کردند مخصوصاً شارلوت و امیلی در بیان احساسات تند درونی و قدرت تخیلی که در نهاد آن‌ها نهفته بود با در نظر گرفتن شرایط اجتماعی و بی‌عدالتی آن زمان باب جدیدی را در قرن نوزدهم در داستان‌نویسی گشودند.

در سال 1847 «بلندی‌های بادگیر» اثر «امیلی» و «آگنیس گری» اثر «آن» توسط موسسه انتشارات «نیوبای» پذیرفته شد ولی شارلوت نتوانست کتاب پروفسور  خود را به چاپ برساند.

در این وقت کتاب «جین ایر» او که در اوت 1846 در منچستر آغاز کرده بود تقریباً رو به اتمام می‌رفت و آن مصادف با زمانی بود که شارلوت با پدرش که برای عمل جراحی چشم‌های خود در منچستر به سر می‌برد زندگی می‌کرد.

گرچه موسسه انتشارات «اسمیت الدر» کتاب پروفسور را جهت چاپ نپذیرفت ولی اعلام داشت که سه داستان دیگر خواهران برونته مورد توجهش قرار گرفته است.

گرچه کتاب پروفسور اولین اثر نویسنده در سال 1846 به رشته تحریر درآمده است ولی دو سال پس از مرگ وی یعنی در سال 1857 چاپ و منتشر گردید.

 خریداران این کتاب دیگر چه خریدند

مشاهده همه

 دیگر کتاب های نویسنده : شارلوت برونته

مشاهده همه

 دیگر کتاب های ناشر : ایران صدا

مشاهده همه
دیدگاه ها

لطفا دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

من ربات نیستم *در حال بارگیری کپچا پلاس ...

آشنایی با رمان های مشهور جهان ، بهترین رمان های جهان

آشنایی با رمان های مشهور جهان

هر ساله سازمان ها و مراکز مرتبط با کتاب و ادبیات در جهان لیستی از رمان های مشهور جهان را در قالب لیست های با عنوان ده کتاب برتر، صدکتاب برتر و یا هزار کتاب برتر ادبیات جهان را منتشر میکنند، در این نوشته برای آشنایی با رمان های مشهور جهان، بهترین رمان های جهان را به همراهان گرامی سلام صدا معرفی کرده ایم. اگر علاقمند به خواندن بهترین رمان های کوتاه هستید میتوانید نوشته معرفی بهترین رمان های کلاسیک زیر 200 صفحه را مطالعه بفرمایید. برای …

مشاهده نقد و بررسی این کتاب 3253 بازدید بدون دیدگاه