کتاب صوتی نانا نوشته امیل زولا

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی نانا خوانشی زیبا از کتابی به همین نام اثر امیل زولا است.

کتاب صوتی نانا (Nana Novel by Émile Zola) روایتی است از رمانی زیبا و جنجالی از امیل زولای بزرگ و مشهور نویسنده فرانسوی که بسیاری از منتقدان این کتاب یکی از آثار جاودانه امیل زولا می دانند.

این کتاب توسط محمد علی شیرازی به روانی و زیبایی به فارسی ترجمه شده است.

داستان این کتاب در مورد زنی هر جایی است که شغل او بودن با این و آن در ازای اندکی پول است

این زن پس از مدتی از این طرز زندگی منزجر شده و در پی شروع زندگی جدیدی برای خود است که روایت چالش ها و رنج های او را در داستان میشنویم و میخوانیم .

کتاب صوتی نانا نوشته امیل زولا

در باره امیل زولا  Émile Zola  نویسنده کتاب نانا :

امیل زولا در آوریل ۱۸۴۰ در در پاریس به دنیا آمد و در سال 1940 درگذشت.او نویسنده، نمایشنامه نویس و روزنامه‌نگار فرانسوی، با نام کاملِ امیل ادوارد چارلز آنتوان زولا، یکی از نماینده گان مهم مکتب ادبی ناتورالیسم و عامل مهمی در گسترش تئاتر ناتورالیستی بود.

زولا همچنین از چهره‌های برجسته در آزادی سیاسی فرانسه بود و در تبرئهٔ آلفرد دریفوس افسرارتش فرانسه، از اتهام خیانت نقش اساسی داشت که سر تیتر روزنامه‌های مشهور آن زمان بود.

وی به دلیل حمایت از دریفوس و محکوم کردن عمل دادگاه و اعتراض به آن، مقاله ای را تحت عنوان من محکوم می کنم نوشت که برای مدتی به تبعید او انجامید.

زولا برای اولین و دومین جایزهٔ نوبل ادبیات به سال ۱۹۰۱ و ۱۹۰۲ نامزد بود.

پدرش، فرانسوا زولا، مهندسی ایتالیایی بود که زمانی که امیل سه ساله بود با امیلی اوبرت همسر فرانسوی خود و خانواده به در جنوب فرانسه نقل مکان کردند.

چهار سال بعد در سال ۱۸۴۷، پدر امیل زولا درگذشت و او و مادرش را با حقوق ناچیز بازنشستگی تنها گذاشت.

در سال ۱۸۵۸، خانواده زولا اینبار به پاریس نقل مکان کردند، جایی که دوست دوران کودکی امیل، پل سزان نقاش هم به او پیوست.نوشته های امیل زولا اکثراً ذر ژانر اجتماعی و عاشقانه است.


کتاب صوتی نانا به مدت 6:30 ساعت شامل 67 فایل صوتی mp3 و در قالب یک فایل زیپ به حجم  113 مگابایت آماده دانلود است.


مشاهده نقد و بررسی این کتاب