کتاب صوتی نامه به کودکی که هرگز زاده نشد

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی نامه به کودکی که هرگز زاده نشد نوشته اوریانا فالاچی

داستان کتاب صوتی نامه به کودکی که هرگز زاده نشد همان گونه که از نامش پیداست ، صحبت های مادری با جنین خود در طی دوره بارداری است که به همراه ترجمه روان و خوب آقای یغما گلرویی خواندنی تر شده است . نوشته ها ساده و صمیمی اند .قسمت هایی از متن کتاب آن چنان خواننده را مجذوب می کند که بی اراده حتی با مخاطب این نوشته ها که یک جنین چند ماهه است ، هم ذات پنداری می کند .

کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد ، نوشته ی خانم اوریانا فالاچی هم نامه است هم نامه نیست ، سمت و سیاق کتاب ، بیشتر به جهان بینی و منش فکری اوریانا فالاچی برمی گردد .

نام اوریانا فالاچی که می آید ، بیشتر مصاحبه های جنجالی اش با رهبران و شخصیت های مطرح جهان تو ذهن متصور می شود . مصاحبه هایی که از آن به عنوان روش “تهاجمی ” و “گزنده” یاد می شود . مصاحبه هایی که شخصیت ها را به اعتراف علیه جهان بینی و عملکرد خویش وا می داشت .

هنری کسینجر در مصاحبه با فالاچی اعتراف کردکه جنگ ویتنام را یک” جنگ بی فایده ” می داند و افزود خود را ” یک کابوس می بیند که به تنهایی سوار بر اسب پیشاپیش کاروان دلیجان ها حرکت می کند “

کتاب صوتی نامه به کودکی که هرگز زاده نشد

در نامه به کودکی که هرگز زاده نشد ، مقاومت و مخالفت های اطرافیان در به دنیا نیامدن جنین اسفناک و قابل سرزنش است .

پدر خانواده به دلیل بی مسئولیتی ، مادر را تشویق به سقط جنین می کند .

کارفرما ، زن باردار را – درصورت به دنیا آوردن فرزندش – تهدید به اخراج از کار می کند ، حتی مادر با این پرسش فلسفی که « کوچولوی من ، قدم به دنیایی می گذاری که سنگینی کفه اش بیشتر به سمت کفه ی غم و اندوه و رنج است » براساس ذات و سرشت مادربودنش ، دوست دارد آن را تجربه کند .

کتاب را که می خوانیم ، مادر گام به گام با جنین همراه می شود .

احساسات و عواطف مادرانه اش را با جنین در میان می گذارد گزارش مفصلی از تناقض و تبعیض های موجود در جهان معاصر ،گذشته به کودکی که زاده خواهد شد، ارائه می دهد که بسیار قابل تامل و تعمق است .

در نامه های فالاچی ، از آرزوها ی خوب و درخشان برای کودکش – همچنان که در مشرق زمین معمول است – خبری نیست ، آن چه که محور تاکید نویسنده است ، مبارزه برای گرفتن سهم زندگی در میان انبوه ظالمان و ناقضان مدعی انسانیت و زندگی است .

کتاب صوتی نامه به کودکی که هرگز زاده نشد برای شنیدن آماده است.

 

 

کانال سلام صدابرای شنیدن آنلاین کتاب های صوتی به کانال تلگرام سلام صدا مراجعه فرمایید.

برای دیدن توضیحات و مشخصات کتاب های صوتی به اینستاگرام سلام صدا مراجعه فرمایید.

Coming Soon

مشاهده نقد و بررسی این کتاب