کتاب صوتی موش ها و آدم ها اثر جان اشتاین بک

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی موش ها و آدم ها خوانشی از یکی از بهترین و شناخته شده ترین رمان های کلاسیک جهان اثر جان اشتاین بک است که تضاد بین دنیای واقعی سرشاز از فقر و جهان رویایی زیبا (رویای آمریکایی ) را به تصویر می‌کشد و نویسنده آن به خاطر دو اثر خوشه‌های خشم و موش‌ها و آدم‌ها توانست برندهٔ جایزه نوبل شود.

داستان کتاب صوتی موش ها و آدم ها اثر جان اشتاین بک

رمان کوتاه موش ها و آدم ها است که در ۱۹۷۳ منتشر شده است. داستان که در سال های رکود بزرگ آمریکا اتفاق می افتد و بر اساس بخشی از خاطرات نویسنده شکل گرفته است.

جان اشتاین John Steinbeck بک در داستان موش ها و آدم ها ،از شیوه روایی سوم‌ شخص استفاده کرده که در آن خواننده اجازه دسترسی مستقیم به افکار و احساسات هیچ کاراکتری را ندارد و فقط از طریق گفت‌و‌گو ها باید همه چیز را استنباط کرد

رمان ، داستان دو دوست به نام های لنی و جورج در وضعیت نا مناسب اقتصادی، برای یافتن کار از مزرعه ای به مزرعه ای می روند و با این وجود همیشه در مورد آینده خیال پردازی می کنند را به زیبایی حکایت میکند.

موش ها و آدم ها مانند داستان های دیگر اشتاین بک، تمثیلی است که سعی دارد معنی انسان بودن را بیابد.

اشتاین بک برای شخصیت رمان خود احساس همدردی می کند اما این باعث نمی شود که برای آن ها پایان خوشی را رقم بزند. در عوض او تضاد بین دنیای واقعی سرشار از فقر و کمبود و خشونت را با جهان رویایی آزاد و ثرتمند و دوست داشتنی به تصویر می کشد. این مجاورت بی رحم و خشن به سادگی بیان می کند که رویای آمریکایی شاید چیزی بیشتر از یک خیال نومیدانه نبوده است.

کتاب صوتی موش ها و آدم ها اثر جان اشتاین بک  به مدت 3 ساعت و در یک فایل به حجم 45 مگابایت آماده دانلود است

به همراه فایل صوتی خوانش متن کتاب ، میتوانید نمایش رادیویی موش ها و آدم ها با اجرای استاد بهروز رضوی را نیز دانلود فرمایید


رمان های مشهور جهان خوشه های خشم

رمان های مشهور جهان خوشه های خشم اثر جان اشتاین ب

مشاهده نقد و بررسی این کتاب