کتاب صوتی ملکه ویکتوریا به قلم الیزابت لانگفورد

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی ملکه ویکتوریا نام کتابی است به قلم الیزابت لانگفورد Katherine Langford نویسنده بریتانیایی و ترجمه و اقتباس ذبیح‌ الله منصوری نویسنده و مترجم ایرانی که نخستین بار در سال ۱۳۶۴ به چاپ رسیده‌است.

این کتاب به صورت داستانی به شرح زندگی ویکتوریا ٬ ملکه سابق بریتانیا و همچنین اوضاع سیاسی- اجتماعی انگلستان در زمان زمامداری وی می‌پردازد.

ملکه ویکتوریا یا الکساندرینا ویکتوریا ( Queen Victoria) در سال ۱۸۱۹ به دنیا آمده و  در سال ۱۹۰۱و در سن ۸۲ سالگی درگذشت  از ۲۰ ژوئن ۱۸۳۷ و  سال تا پایان عمر به مدت 64 ملکهٔ پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند بود و همچنین از ۱ ژانویه ۱۸۷۷ تا پایان عمر امپراتریس هند بود.

او حدود شصت و چهار سال ملکه بود و در تمام تاریخ پادشاهی بریتانیا طولانی‌ترین دورهٔ سلطنت را داراست.

دورهٔ حکومت او با گسترش عظیم امپراتوری بریتانیا همراه بود.دورهٔ ویکتوریایی در اوج انقلاب صنعتی بود؛ دوره‌ای از تغییرات عظیم اجتماعی، اقتصادی و فناوری در پادشاهی متحد.

ویکتوریا در ضمن آخرین فرمانروا از سلسلهٔ خاندان هانوفر بود.

نام شاهزاده خانم کوچک را ویکتوریا که مؤنث کلمه ی ویکتوری ( نامدارترین کشتی جنگی انگلستان بود که در جنگ ترافالکار فاتح شد) گذاشتند.

شاهزاده خانم ویکتوریا اولین کسی بود که در انگلستان، یعنی در کشوری که راه جلو گیری از مرض آبله در آن کشف شد مورد تلقیح قرار گرفت.(سال ۱۸۱۹ میلادی)

کتاب صوتی ملکه ویکتوریا

کتاب صوتی ملکه ویکتوریا نوشته الیزابت لانگفورد به مدت 33 ساعت و در یک فایل زیپ به حجم 900 مگابایت آماده دانلود است

آثار مشابه: کتاب صوتی زندگی خصوصی كاترين كبير

کتاب صوتی زندگی خصوصی كاترين كبير
مشاهده نقد و بررسی این کتاب