کتاب صوتی شهریاران گمنام نوشته احمد کسروی

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

اگر شماهم جز آن دسته افرادی هستید که به خواندن کتاب های تاریخی علاقه مند هستید پیشنهاد ما به شما کتاب صوتی شهریاران گمنام حاصل تلاش نویسنده ی توانمند ایرانی احمد کسروی می باشد.

احمد کسروی کتاب شهریاران گمنام این نویسنده ی ایرانی که نام و نام خانوادگی اصلی او سید احمد حکم آبادی است متولد سال 1269 در تبریز می باشد. احمد کسروی زبان شناس، پژوهشگر و حقوق دان ایرانی است.

این نویسنده ی ایرانی کتاب های زیادی به دو زبان فارسی و عربی نوشته است همچنین او جنبش های سیاسی را در ایران بنیان گذاری کرده است.

احمد کسروی نویسنده ی کتاب شهریاران گمنام در سن 55 سالگی یعنی در سال 1324 به دست گروه فدائیان اسلام ترور و کشته شد. لازم به ذکر است ناشر ایرانی این کتاب، نشر دنیای کتاب است.

 

موضوع کتاب صوتی شهریاران گمنام در چه زمینه ای است؟

کتاب صوتی شهریاران گمنام یک کتاب کمیاب و نایاب تاریخی و یکی از مهم ترین و بهترین کتاب های پژوهشی درباره ی تاریخ ایران پس از اسلام است. موضوع کتاب در باره فرمانروایی ها و همچنین حکومت های محلی در دوره های متعدد و محدوده های جغرافیایی مختلف تاریخ است.

احمد کسروی نویسنده ی کتاب شهریاران گمنام در سال 1307 نگارش این کتاب را شروع کرد و در کتاب خود به موضوعاتی مانند خاندان های گمنام پادشاهی ایرانی در زمان های بعد از اسلام پرداخت.

کتاب شهریاران گمنام دارای سه بخش شامل موارد زیر می باشد:

1-دیلمیان

2-روادیان

3-شدادیان

بخش اول این کتاب یعنی دیلمیان در برگیرنده ی خاندان هایی مانند: کنکریان، سالاریان و جستانیان است.

بخش دوم کتاب شهریاران گمنام در منطقه ی آذربایجان تنظیم شده است

بخش سوم که شدادیان است نیز در منطقه ی اران تنظیم شده است.

نویسنده ی کتاب شهریاران گمنام در بخش مقدمه ی کتاب خود گفته بود که به قصد نوشتن بخش های دیگر این کتاب یعنی بخش های: چهارم، پنجم، ششم و هفتم را خواهد داشت و به زودی نگارش آنها را آغاز خواهد کرد. اما متاسفانه عمر کوتاه او کفاف نداد که بخش های دیگر این کتاب را تکمیل کند.

خواندن این کتاب به آن دسته افرادی که به خواندن کتاب هایی در زمینه های تاریخی علاقه دارند توصیه می شود. همچنین کتاب صوتی شهریاران گمنام برای کسانی که در زمینه های تاریخی به تحقیق و پژوهش می پردازند و علاقمند به این سبک از تحقیق و پژوهش دارند بسیار مفید و کار ساز است.

اگر شما هم علاقه مند به این کتاب شده اید باید به شما بگویم گروه تولیدی سلام صدا  فایل صوتی این کتاب را تهیه کرده و در اختیار شما  علاقه مندان قرار داده است. مدت زمان این فایل 16 ساعت است.

در حال تهیه

مشاهده نقد و بررسی این کتاب