کتاب صوتی شاگرد قصاب نوشته پاتریک مک کیب

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

ماجرای کتاب صوتی شاگرد قصاب نوشته پاتریک مک کیب در محله ای کوچک در ایرلند و در دهه ی 1960 می گذرد درباره پسری دانش آموز به نام فرانسیس یا فرانسی است که برای فرار از مشکلات به دنیای خیالی خود پناه برده است و داستان  مجموعه ماجراها و اتفاقاتی است که این پسر و به صورت آمیخته‌ای از اول شخص و جریان سیال ذهن تعریف می‌کند.

رمان شاگرد قصاب، تاریک، به یادماندنی و بسیار سرگرم کننده است و ماجرای به جنون کشیده شدن و شرارت فرانسی را حکایت می کند.

هیچ نویسنده ای از زمان جیمز جویس ، چنین تسلط شگفت انگیزی بر ریتم و زبان اثر خود نداشته و هیچ رمانی بعد از سکوت بره ها ، چنین ذهن ترسناک و خطرناکی را به تصویر نکشیده است.

کتاب صوتی شاگرد قصاب با عنوان اصلی The Butcher Boy اثر مک ‌کیب  Patrick McCabe نویسنده ایرلندی است که نامزد جایزه بوکر سال ۱۹۹۲ نیز شد. این رمان بسیار تحسین‌شده همواره مورد توجه منتقدان و مردم قرار داشته است و درباره آن بسیار نوشته‌اند.

کتاب شاگرد قصاب علاوه بر نامزد شدن در جایزه بوکر، جایزه ادبی آیریش تایمز را از آن خود کرده است و در فهرست ۱۰۰۱ کتابی که پیش از مرگ باید خواند – که از سوی گاردین منتشر شده است – قرار دارد.

آیریش سنترال هم کتاب شاگرد قصاب را در لیستِ بیست‌تایی برترین‌های تاریخ ادبیات ایرلند آورده است.

کتاب صوتی شاگرد قصاب به مدت سه ساعت و 45 دقیقه اقتباسی شنیداری از کتاب توسط ایرانصدا آماده دانلود است


دانلود رایگان کتاب صوتی شاگرد قصاب نوشته پاتریک مک کیب

مک کیب نویسنده کتاب صوتی شاگرد قصاب

پاتریک مک کیب رمان نویس ایرلندی است که در ۲۷ مارس ۱۹۵۵ در شهر کلونز ایرلند به دنیا آمد و برای طنز تلخ در رمان‌هایش مشهور شده است و بیشتر داستان‌هایش در شهرهای کوچک ایرلند می‌گذرد.

او دو بار برای رمان‌های شاگرد قصاب  و  صبحانه در پولوتون  نامزد جایره‌ی بوکر  شده‌ است.

همچنین به خاطر رمان شاگرد قصاب، «جایزه ادبی ادبیات ایرلند» را کسب کرده است.

کتاب صوتی شاگرد قصاب فقط یک قصه ی شنیدنی نیست؛ این کتاب درعین داستان‌گو بودنش، لایه‌های متعددی دارد که هرکدام جای بررسی مستقلی دارند. روایت این رمانِ پرکشش، به‌صورت اول شخص و جریان سیال ذهن است و از نکات برجسته‌ی آن، ادغام تخیلات درونی شخصیت اصلی با واقعیات بیرونی است.

 

مشاهده نقد و بررسی این کتاب