کتاب صوتی شاهنامه به نثر نوشته محبوبه زمانی

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی شاهنامه به نثر نوشته محبوبه زمانی روایت و شرح و تفسیر اشعار شاهنامه با زبان نثر

بی تردید شاهنامه فردوسی از مفاخر ادب پارسی و زنده‌کننده‌ی غرور ایرانیان است که در سه بخش تاریخ ایران را از اسطوره ها تا تاریخ هخامنشیان و ساسانیان و نهایتا حمله تازیان به ایران با عالی ترین نظم بیان کرده است.

شاهنامه فردوسی دارای حدود 60000 بیت و از برجسته‌ترین سروده‌های حماسیِ جهان است که حاصل سی سال تلاش سخن‌سرای نامدار ایرانی است .

توجه به استفاده از کلمات فاخر در قالب نظمی آهنگین ،شاید در ابتدای کار فهمیدن روایت ها برای خواننده عادی کمی سخت باشد لذا نویسندگان زیادی در ایران تلاش کرده اند تا شاهنامه به نثر درآید و این محصول هم خوانشی از نثر شاهنامه نوشته خانم محبوبه زمانی است.

بایستی یادآوری کرد که شاه نامه نه فقط پرمایه ترین مجموعه اشعاری است که از زمان غزنویان به یادگار مانده است بلکه سند عظمت زبان پارسی و خزانه لغات و  گنجینه ادبیات پارسی است و بعلاوه سندی تاریخی است در مورد اتفاقات تاریخی در قرون هفت و هشت میلادی

فردوسی بزرگ در این شاهکار ادبی،با روایت افسانه‌ها و تاریخ ایران در هنگامی که عربی زبانِ رسمی ایران بود زبان پارسی را زنده و پایدار کرد.

شاه نامه نفوذ بسیاری در جهت‌گیری فرهنگ فارسی و نیز بازتاب‌های شکوه‌مندی در ادبیات جهان داشته‌است و نویسندگان  شاعران بزرگی مانند گوته  از آن به نیکی یاد کرده‌اند.

این کتاب  مهمترین کتاب به زبان پارسی است که در همه جای جهان مورد توجه قرار گرفته و به بسیاری از زبان‌های زندهٔ جهان برگردان شده‌است و لذا بر هر ایرانی است که آنرا بخواند و حداقل با شنیدن کتاب صوتی شاهنامه به نثر داستان های زیبای آنرا به خاطر بسپارد.

در کتاب صوتی شاهنامه به نثر اثر محبوبه زمانی،محتوای این کتاب به مدت 27 ساعت روایت و به فایل صوتی تبدیل شده است.

در حال آپلود

مشاهده نقد و بررسی این کتاب