کتاب صوتی سفر به انتهای شب اثر لویی فردینان سلین

کتاب صوتی سفر به انتهای شب شاهکار نویسنده فرانسوی لویی فردینان سلین رمانی تاریخی و انتقادی که زشتی های جامعه را با زبانی صریح و لحنی ملموس و عامیانه به تصویر کشیده است

لویی فردینان سلین Louis-Ferdinand Céline در کتاب صوتی سفر به انتهای شب ،Journey to the End of the Night سفرهای ضد قهرمان داستان، خرده بورژوایی به نام باردامو، را از خرابه های به جا مانده از جنگ جهانی اول به جنگلی در آفریقا، نیویورک و دیترویت را روایت می کند و سرانجام زندگی این شخص را به عنوان دکتری شکست خورده در پاریس به تصویر می کشد.

کتاب صوتی سفر به انتهای شب اثر لویی فردینان سلین

سفر به انتهای شب ، مخاطبین را وارد دنیایی بی رحم و شوکه کننده می کند و پایان عجیب و پیش بینی ناپذیر آن تا مدت ها در ذهن خوانندگان این اثر باقی خواهد ماند.

این کتاب نخستین رمان سلین است که در ۱۹۳۲ چاپ شد و تاحدودی داستان خود او  و اثری نیمه-خودزندگی‌نامه و نیمه‌تخیلی است

سلین از روزهای جوانی خودش می‌گوید که بیشتر به ولگردی و خوشگذرانی گذشته‌است. باردومو همانند سلین یک پزشک و فردی بداخلاق است. دیگران و رسم و رسوم جاری بین آنان را به دیده تحقیر می‌نگرد، همواره غرغر می‌کند و علاقه دارد حرفش را در قالب جملات قصار بیان کند. اسم او (فردینان) هم مشابه اسم نویسنده است.

این داستان برنده جایزهٔ نودو Maurice Nadeau شد. چارلز بوکوفسکی، شاعر و نویسندهٔ آمریکایی دربارهٔ این اثر می‌گوید: «سفر به انتهای شب بهترین کتابی‌ست که در دوهزار سال گذشته نوشته شده‌است.»

کتاب صوتی سفر به انتهای شب با حدود  26 ساعت فایل صوتی mp3 در حال تهیه است

در دست تهیه