کتاب صوتی سفر بزرگ امینه نوشته گلی ترقی

کتاب صوتی سفر بزرگ امینه نوشته گلی ترقی

کتاب صوتی سفر بزرگ امینه خوانشی زیبا از یکی از داستان های مجموعه داستانی جای دیگر اثر نویسنده معاصر ایران خانم گلی ترقی است

بانو گلى ترقى ، نویسنده، مترجم، فیلم نامه نویس و شاعر معاصر متولد سال ۱۳۱۸ تهران است.
پدرش لطف الله ترقى مدیر مجله ى «ترقى» و از اهالى قلم و اندیشه بود.
گلى ترقى تحصیلاتش را تا سیکل اول متوسطه در تهران سپرى کرد. سپس براى ادامه ى تحصیل به امریکا رفت و تحصیلات خود را در رشته ­ى فلسفه ادامه داد.
در بازگشت به ایران، به مدت ۶ سال در دانشکده ى هنرهاى زیباى دانشگاه تهران، به تحصیل در رشته ى شناخت اساطیر و نمادهاى آغازین پرداخت.
در این دوره با «هژیر داریوش» سینماگر و منتقد معروف آن زمان ازدواج کرد و صاحب دو فرزند شد؛ اما پس از مدتى از او جدا شد، به فرانسه سفر کرد و تقریباً بیست و پنج سال است که در پاریس زندگى مى کند.

موضوع کتاب صوتی سفر بزرگ امینه سفر تحول و دگرگشت زن سنتی آسيايی است که بازگشت او به خِرد و خود انسانی اش ، ضمن سفرهای واقعی و طولانی به تهران و پاريس ، سالها طول می کشد اما سرانجام او را از قيد یوغ برده گی می رهاند.

زنی دوباره متولد می شود که دیگر آن زن پيشين نيست ، از خواب قرون بيدار ، ذهنيتش دگرگون و به حقوقش آگاه شده است .

دیگر برده ی شوهری ظالم نیست ، ، عواطفش تغيير کرده است ، علايقش ، علايق ديگران نيست ، نگاهش به آينده است و جلوتر از خودش را می بییند انسانی مستقل است که با نگرشی واقع بینانه دشواری های زندگی را دیده و به مدد نیروی شگرف همت و اراده و پشتکار با دشواری های زندگی به مبارزه بر می خیزید و سرانجام از این مبارزه پیروز به در می آمده و ناجی خود و فرزندانش از چاه تیره روزی و فقر و فلاکت می گردد

کتاب صوتی سفر بزرگ امینه ، یکی از داستان های مجموعه داستانی «جای‌دیگر» گلی ترقی و یکی از قابل تأمل ترین داستان های این مجموعه بشمار می آید.

شش داستان کوتاه مجموعه داستانی جایی دیگر عبارتند از:

  • بازی نا تمام
  • اناربانو و پسرهایش
  • سفر بزرگ امینه
  • درخت گلابی
  • بزرگ بانوی روح من
  • جایی دیگر

کتاب صوتی سفر بزرگ امینه در ۲۰ فایل صوتی mp3  و در قالب دو فایل زیپ شده مجموعا به حجم  60 مگابایت تقدیم علاقنمدان میگردد.