کتاب صوتی زنبق دره اثر انوره دو بالزاک

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی زنبق دره اثر انوره دو بالزاک

کتاب صوتی زنبق دره خوانشی است از کتابی به همین نام اثرانوره دو بالزاک  Honoré de Balzac

زنبق دره اثری است از اونوره دو بالزاک نویسنده ، مورخ، جامعه شناس و اعجوبه قرن بیستم فرانسه

انوره دو بالزاک نویسنده‌ نامدار فرانسوی و پیشوای مکتب رئالیسم اجتماعی در ادبیات در سال ۱۸۱۹ در رشته‌ حقوق تحصیلات خود را به پایان رساند، اما تصمیم گرفت دنبال رشته مورد علاقه خود برود و بدین ترتیب وارد دنیای ادبیات شد.

بالزاک مجموعه آثار خود را که بیش از ۹۰ رمان و داستان کوتاه است با نام کمدی الهی معرفی میکند.

انوره دو بالزاک به دلیل توصیفات دقیق از فضای حوادث و تحلیل نازک‌بینانه‌ روحیات شخصیت‌های داستان هایش یکی از تأثیرگذارترین رمان‌نویسان در دو قرن اخیر بوده است.

استعداد برجسته بالزاک ، به عنوان یك نقاش اجتماع ، نه تنها این بود كه مردم را از لحاظ روابطی كه با یكدیگر دارند تصویر كند بلكه مخصوصا مردم را از نظر روابطی كه با دنیا دارند ، تصویر نماید، دنیایی كه در آن زندگی میكنند.

کتاب صوتی زنبق دره داستانی زیبایی ست که ارزش چند بار خواندن و شنیدن دارد.

بالزاک در کتاب صوتی زنبق دره جملاتی بیاد ماندنی و ناب استفاده کرده که واقعا قابلیت استفاده در نامه ها و نوشته های شخصی و ادبی را دارند.

جملاتی مانند:

  • او زنبق این دره بود , در آن می روئید و آنجا را با عطر خود معطر می ساخت تا آنکه بر آسمان صعود کند . عشق بی پایانی که روح من بدان آکنده بود .
  • آرزو داشتم در خاطره ی شما مانند یک زنبق جاویدان زندگی کنم
  • من آن عشق را در این نوار دراز آب که در پرتو آفتاب میان دوساحل سر سبز روان است , در این جنگل های بلوط که از میان تاکستان ها از فراز تپه هایی که پیچ و خم رودخانه به هر یک شکل دیگری داده است پیش می آمد در این افق های محو گشته که هر یک در جهت دیگری می گریزد باز می یافتم .
  • خود را به افسون شنیدن صدایش سپردم
  • آهنگ روح او در پیچ و خم هجاها گسترش می یافت , موج زنان در گو ش شنونده فرو می رود و از آنجا گردش خون را شتابی فزونتر می بخشید .
  • در رویاهای من صدای او چیزی قابل لمس گردید . فضایی سراسر روشنایی و عطر شد که مرا در بر گرفت , نغمه ای گشت که روح مرا نوازش داد و او مهمترین و با ارزشترین زندگی ِ من شد .
  • سپس لبهای سوزان خود را به گوش هایم نزدیک ساخت و این دو کلمه را مانند آهی زمزمه کرد . بدون تو ….
  •  کتاب صوتی بابا گوریو اثر بالزاک


کتاب صوتی زنبق دره اثر انوره دو بالزاک دره شامل 31 فایل mp3 است که پس از ادیت و اصلاحات لازم در استودیوی سلام صدا (در حد امکان) در قالب یک فایل زیپ به حجم کلی 220 مگابایت آماده دانلود است.


مشاهده نقد و بررسی این کتاب