کتاب صوتی زنبق دره اثر انوره دو بالزاک

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی زنبق دره خوانشی است از کتابی به همین نام اثرانوره دو بالزاک  Honoré de Balzac

زنبق دره اثری است از اونوره دو بالزاک نویسنده ، مورخ، جامعه شناس و اعجوبه قرن بیستم فرانسه

انوره دو بالزاک نویسنده‌ نامدار فرانسوی و پیشوای مکتب رئالیسم اجتماعی در ادبیات در سال ۱۸۱۹ در رشته‌ حقوق تحصیلات خود را به پایان رساند، اما تصمیم گرفت دنبال رشته مورد علاقه خود برود و بدین ترتیب وارد دنیای ادبیات شد.

بالزاک مجموعه آثار خود را که بیش از ۹۰ رمان و داستان کوتاه است با نام کمدی الهی معرفی میکند.

انوره دو بالزاک به دلیل توصیفات دقیق از فضای حوادث و تحلیل نازک‌بینانه‌ روحیات شخصیت‌های داستان هایش یکی از تأثیرگذارترین رمان‌نویسان در دو قرن اخیر بوده است.

استعداد برجسته بالزاک ، به عنوان یك نقاش اجتماع ، نه تنها این بود كه مردم را از لحاظ روابطی كه با یكدیگر دارند تصویر كند بلكه مخصوصا مردم را از نظر روابطی كه با دنیا دارند ، تصویر نماید، دنیایی كه در آن زندگی میكنند.

کتاب صوتی زنبق دره داستانی زیبایی ست که ارزش چند بار خواندن و شنیدن دارد.

بالزاک در کتاب صوتی زنبق دره جملاتی بیاد ماندنی و ناب استفاده کرده که واقعا قابلیت استفاده در نامه ها و نوشته های شخصی و ادبی را دارند.

جملاتی مانند:

  • او زنبق این دره بود , در آن می روئید و آنجا را با عطر خود معطر می ساخت تا آنکه بر آسمان صعود کند . عشق بی پایانی که روح من بدان آکنده بود .
  • آرزو داشتم در خاطره ی شما مانند یک زنبق جاویدان زندگی کنم
  • من آن عشق را در این نوار دراز آب که در پرتو آفتاب میان دوساحل سر سبز روان است , در این جنگل های بلوط که از میان تاکستان ها از فراز تپه هایی که پیچ و خم رودخانه به هر یک شکل دیگری داده است پیش می آمد در این افق های محو گشته که هر یک در جهت دیگری می گریزد باز می یافتم .
  • خود را به افسون شنیدن صدایش سپردم
  • آهنگ روح او در پیچ و خم هجاها گسترش می یافت , موج زنان در گو ش شنونده فرو می رود و از آنجا گردش خون را شتابی فزونتر می بخشید .
  • در رویاهای من صدای او چیزی قابل لمس گردید . فضایی سراسر روشنایی و عطر شد که مرا در بر گرفت , نغمه ای گشت که روح مرا نوازش داد و او مهمترین و با ارزشترین زندگی ِ من شد .
  • سپس لبهای سوزان خود را به گوش هایم نزدیک ساخت و این دو کلمه را مانند آهی زمزمه کرد . بدون تو ….
  •  کتاب صوتی بابا گوریو اثر بالزاک


کتاب صوتی زنبق دره اثر انوره دو بالزاک دره شامل 31 فایل mp3 است که پس از ادیت و اصلاحات لازم در استودیوی سلام صدا (در حد امکان) در قالب یک فایل زیپ به حجم کلی 220 مگابایت آماده دانلود است.


مشاهده نقد و بررسی این کتاب