کتاب صوتی رمان هوس‌های امپراتور (کجا می‌روی؟)

رمان صوتی هوس های امپراتور (یا کتاب صوتی کجا می‌روی؟ ) نوشته هنریک سینکیویچ ؛کتابی بی نظیر در باره زندگی و سرگذشت نرون امپراتور عجیب و خونخوار تاریخ

هنریک سینکیویچ (Henryk Sienkiewicz) ، در بهار سال ۱۸۴۰در شهر کوچکی در لهستان پای به عرصه وجود گذاشت.

رمان صوتی هوس های امپراتور

رمان صوتی هوس های امپراتور

آن گونه که در موردش نوشته اند در دانشگاه ورشو ادبیات و تاریخ آموخت و در سال ۱۸۹۵ شاهکار وی به نام کتاب صوتی رمان هوس‌های امپراتور در ژانر رمانهای تاریخی نگاشته شد.

هنریک سینکیویچ، با کتاب رمان هوس‌های امپراتور (کجا می‌روی؟) نامزد دریافت جایزه نوبل ادبیات شد و سرانجام در سال ۱۹۰۵ وقتی نویسنده پنجاه و نه ساله بود، به افتخار دریافت این جایزه ادبی نائل آمد.

رمان صوتی هوس های امپراتور روايتگر عشقي انسان‌ساز و روشنگر بين سرداري بنام ماركوس وينچيوس و شاهزاده خانمي از سرزمين ليژين به نام كالينا (كه در بيشتر صفحات كتاب ما او را به نام ليژيا ميشناسيم) است.

در خلال داستانی عاشقانه ، اوضاع اجتماعي و سياسي حاكم بر روم باستان در زمان حكمراني نرون بيان ميگردد.

ماركوس و ليژيا برخلاف بسياري افراد ديگر در اين كتاب، هردو از شخصيتهاي غيرواقعي و ساختگي‌اند.

خواننده به خوبي در سير داستان درمي‌يابد كه چگونه عشق به عنوان يكي از مظاهر زيبايي، سردار صاحب منصب و جاه و مقامي را از گذشته پر زرق وبرقش جدا مي‌كند و زندگي او را اگرچه آميخته با درد ولي زيبا مي‌سازد و از پيله زندگي مادي وي موجود كاملي بيرون مي‌آورد.

زيباترين بخش كتاب جايي است كه خواننده فلسفه ی نام كتاب را درمي‌يابد.

نرون در آخرين ماه‌هاي فرمانروايي‌اش پس از اينكه با شقاوت و سنگدلي و بدون هيچ دليل قانع‌كننده‌اي هزاران مسيحي بي‌گناه از زن و مرد و كودك را به قتل مي‌رساند.

براي ريشه كن كردن مذهب مسيح تصميم مي‌گيرد به هر قيمتي رهبران مسيحي را دستگير و قبل از ديگران پطرس را مصلوب كند.

شنیدن رمان صوتی هوس های امپراتور که با بیانی روان و  زیبا و در بستر حوادث تاریخی ما را زمان حکمرانی نرون یکی از مخوف ترین حکمرانان تاریخ می برد به همه علاقمندان توصیه میشود.

رمان صوتی هوس های امپراتور (یا کتاب صوتی کجا می‌روی؟ ) نوشته هنریک سینکیویچ رمان تاریخی به مدت 30ساعت فایل صوتی mp3 است که فایل های صوتی در قالب سه فایل زیپ با مجموع حجم ۴۱۶ مگابایت آماده دانلود مستقیم  است.

رمان صوتی هوس های امپراتور نوشته هنریک سینکیویچ

نرون امپراتور عجیب و خونخوار تاریخ