کتاب صوتی ربه کا اثر دافنه دوموریه

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی ربه کا اثر دافنه دوموریه کتاب صوتی ربه کا خوانشی حرفه ای از رمان عاشقانه ربه‌کا، اثر دافنه دوموریه Daphne du Maurier  بانوی نویسنده انگلیسی است که این کتاب در سال ۱۹۳۸ منتشر شد.

کتاب صوتی ربه کا اثر دافنه دوموریه

ربه‌کا نام رمان مشهوری است که به قلم بانوی انگلیسی، دافنه دوموریه نوشته شده و حسن شهباز آن را به فارسی برگردانده است.

این رمان که اولین بار در سال 1938 منتشر شد، یکی از داستان‌های مشهور عشقی جهان معاصر محسوب می‌شود.

کتاب به فاصله کوتاهی پس از انتشار، به بیشتر زبان‌های دنیا ترجمه شد و توانست به فروش خوبی دست یابد.

آلفرد هیچکاک کارگردان سینما، در سال 1940 فیلمی بر اساس رمان «ربه‌کا» ساخت؛ این فیلم که برنده جایزه اسکار شد، بر شهرت دافنه دو‌موریه افزود.

کتاب صوتی ربه‌کا با درآمیختن عشق، معما و خشونت، به داستانی جذاب و پرکشش تبدیل شده است؛ نوشته‌ای خوش‌خوان و پر از تعلیق که خواننده را با خود تا پایان کتاب همراه می‌کند.

داستان از زبان زن جوان ندیمه‌ای روایت می‌شود که تا پایان داستان نام او را نمی‌فهمیم.او با مردی ثروتمند آشنا می‌شود و با او ازدواج می‌کند.پس از مدتی، پی می‌برد مرد جوان، همسر قبلی‌اش را در یک حادثه از دست داده، اما…

رمان با این جملات آغاز می‌شود:

«دیشب در عالم رویا دیدم که بار دیگر به ماندرلی پای نهاده‌ام.در نظرم چنین جلوه می‌کرد که در مقابل دروازه آهنین کاخ ایستاده‌ام و به طرف گذرگاه پُرپیچ و خم آن نگاه می‌کنم.در بسته بود و انبوه شاخه‌های درختان راه را پنهان ساخته بود.چند دقیقه متحیر ایستادم و به فکر فرو رفتم: چشمم به قفل بزرگ در و زنجیر قطور آن افتاد که با گذشتِ روزگار کاملاً زنگ زده بود.چند بار در عالم خواب دربان را صدا کردم و چون جوابی به گوشم نرسید اطمینان پیدا کردم که قصر متروک و خالی از سکنه است.»

کتاب صوتی ربه کا به مدت 23 ساعت در 47 فایل mp3 سی دقیقه ای ارائه شده است. حجم کل فایل زیپ شده آن 312 مگابایت است.

شنیدن این کتاب صوتی به علاقمندان کتاب های عاشقانه و کلاسیک توصیه میشود


کتاب صوتی مادام کاملیا نوشته الکساندر دوما (پسر)

کتاب صوتی مادام کاملیا نوشته الکساندر دوما (پسر)

مشاهده نقد و بررسی این کتاب