کتاب صوتی دیوید کاپرفیلد نوشتهٔ چارلز دیکنز

کتاب صوتی دیوید کاپرفیلد نوشتهٔ چارلز دیکنز

کتاب صوتی دیوید کاپرفیلد به همراه نمایشی رادیوئی از کتاب مشهور ( David Copperfield) اثر چارلز دیکنز (Charles John Huffam Dickens)

دیوید کاپرفیلد ، نام رمانی نوشتهٔ چارلز دیکنز نویسندهٔ انگلیسی و نیز نام شخصیت اصلی همین داستان است.

چارلز دیکنز (Charles John Huffam Dickens) نویسنده بزرگ بریتانیایی است و از مفاخر ادبیات انگلیسی به حساب می‌آید.بسیاری از داستان های او در دوران کودکی قهرمان‌هایش می‌گذرد.

از نوشته‌های دیگر او می توان به  اولیور تویست ،  آرزوهای بزرگ ،  سرود کریسمس  اشاره کرد که در تمام آن‌ها نقش نمادین کودک و دوران کودکی آشکار است.

کتاب صوتی دیوید کاپرفیلد نوشتهٔ چارلز دیکنز

این کتاب برای نخستین بار در سال ۱۸۵۰ میلادی منتشر شد.

دیکنز آن را از سایر کتاب‌های خود برتر می‌دانست شاید از این رو که حوادث هیجان‌انگیز و بسیاری از عناصر داستان برگرفته از رخدادهای زندگی خود او است و می‌توان گفت بیش از دیگر رمانهای او، قالب اتوبیوگرافی دارد.

دیکنز، دیوید کاپرفیلد را «کودک موردعلاقه خود» می نامد و منتقدان آن را زیباترین توصیف دیکنز از دوران کودکی می دانند.

داستانی که از کودکی دیوید آغاز می‌شود و تا بزرگسالی او ادامه می یابد. حجم انتقاد صریح اجتماعی در این رمان کمتر از نوشته‌های دیگر او است.

شخصیت دیوید کاپرفیلد میانسال داستان را از زاویه دید اول شخص روایت می‌کند و از مرگ پدر، پیش از تولدش، ناپدری خوش قلب اما لاابالی‎اش و مشقت کار کردن در کودکی می‌گوید.

وقتی به صحبت‌های دیوید گوش می‌دهیم متوجه معصومیت او می‌شویم و پی می‌بریم که چطور این کودک معصوم خطا می‌کند، عمق می‌یابد و بالغ می‌شود. نقطه قوت این رمان شخصیت‌های آن هستند که به خوبی شکل یافته‌اند و داستان را به شاهکاری ادبی تبدیل کرده‌اند.

دیکنز روزنامه‌نگار بوده و همواره مسائل اجتماعی را دغدغه خود می دانسته و این مسئله در آثارش دیده می‌شود. این رمان در اوایل انقلاب صنعتی اروپا نوشته شده است و چارلز دیکنز در بطن ماجرای زندگی دیوید کاپرفیلد، دگرگونی شرایط اجتماعی آن دوران و اتفاقاتی چون سلطه سرمایه‌داری، اختلاف طبقاتی، فقر و مهاجرت به شهر را برای شنونده‌اش ملموس می‌سازد.

کتاب صوتی دیوید کاپرفیلد نوشتهٔ چارلز دیکنز به مدت 9:45  ساعت و حجم 132 مگابایت آماده دانلود است.

نمایش رادیویی دیوید کاپرفیلد نوشتهٔ چارلز دیکنز به مدت 3 ساعت و حجم 85 مگابایت آماده دانلود است.

کتاب صوتی دیوید کاپرفیلد,دیوید کاپرفیلد,چارلز دیکنز,کتاب صوتی,کاپرفیلد