کتاب صوتی دختری از بروکلین اثر گیوم موسو

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی دختری از بروکلین رمانی معمایی ، پلیسی اثر گیوم موسو Guillaume Musso نویسنده محبوب  فرانسوی و ترجمه آریا نوری است که بر اساس ماجرای واقعی ناتاشا کامپوش نوشته شده  و پرفروش ترین کتاب در سال 2016 فرانسه شد.

کتاب صوتی دختری از بروکلین ماجرای دختری را روایت می‌کند که در ده سالگی ربوده و ناپدید شده بود و اینک معمای این حادثه  در تلاقی با حوادث موازی روایت میشود

 توضیحات پشت جلد کتاب صوتی دختری از بروکلین :

خیلی خوب آن لحظه را به یاد دارم. در برابر دریا ایستاده و زل زده بودیم به رو به رویمان. همان لحظه بود که آنا از من پرسید:

اگر کار وحشتناکی انجام داده باشم، باز هم مرا دوست خواهی داشت؟

باید چه پاسخی می‌دادم؟ آنا زن زندگی من بود. قرار بود سه هفته بعد ازدواج کنیم. معلوم است هرکاری هم که کرده بود، دوستش داشتم. دست کم این چیزی بود که فکر می‌کردم. ولی وقتی عکسی را از کیفش بیرون آورد، به من نشان داد و گفت: “من این کار رو کردم” نتوانستم خودم را کنترل کنم. حتی نتوانستم هیچ واکنشی نشان دهم! پس از چند لحظه بیرون رفتم. در میان راه پشیمان شدم و برگشتم، ولی وقتی رسیدم خیلی دیر شده بود. هیچ اثری از آنا نبود. از آن روز دارم دنبالش می‌گردم…»

مارک فرناندز از نشریه مترونیوز در مورد این رمان گفته است: یک فضای تعلیق بی نظیر! حواستان باشد! به محض باز کردن این کتاب، دیگر توانایی کنار گذاشتن آن را نخواهید داشت، تا زمانی که به هویت واقعی دختری از بروکلین پی ببرید.

نظرات شخصیت های ادبی جهان در مورد این کتاب :

یک فضای تعلیق بی نظیر! حواستان باشد! به محض باز کردن این کتاب، دیگر توانایی کنار گذاشتن آن را نخواهید داشت،تا زمانی که به هویت واقعی دختری از بروکلین پی ببرید. کتاب را که باز کردید، منتظر چند شب بی خوابی باشید. (مارک فرناندز،مترونیوز)

کل ماجرای کتاب در سه روز اتفاق می افتد. موسو در کتاب جدیدش ما را وارد تعقیب و گریزی نفس گیر می‌کند که هیچکس توانایی حدس زدن آخر آن را ندارد. (کالچرباکس)

گیوم موسو سبک نوشتن خاصی دارد که اصطلاحا به آن چرخ و فلکی میگویند ، یعنی داستان هایی که در آن شخصیت های داستان توسط خطوطی که از چشم ما پنهان است به هم مربوط میشوند و تنها خواندن است که میتواند ما را از کنجکاوی و سردرگمی نجات دهد

گیوم موسو نویسنده معاصر فرانسوی است که در سال ۱۹۷۴ در شهر آنتبیس در سواحل مدیترانه متولد شد.

این رمان نویس شهیر تا کنون بیش از 15 کتاب نوشته که رمان های دختری از بروکلین ،  سنترال پارک ، آوای فرشته و چون دوستت دارم در ایران ترجمه و منتشر شده اند.

گیوم موسو نویسنده کتاب صوتی آوای فرشته


علاقمندان به رمان های پلیسی و معمایی میتوانند کتاب صوتیدختری از بروکلین نوشته گیوم موسو به مدت 14 و در یک فایل زیپ به حجم 120 مگابایت را در ادامه دانلود کنند

مشاهده نقد و بررسی این کتاب