کتاب صوتی خانوم نوشته مسعود بهنود

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی خانوم  نوشته مسعود بهنود درباره ی زندگی خانوم زنی از خاندان قاجار ، نوه مظفرالدین شاه و خواهر زاده ی محمد علی شاه است.

خانوم زنی که در کودکی توسط خاله اش با دنیایی خارج از دنیای خاله زنکی زنان آن دوره آشنا میشود.کتاب میخواند.

زبان می اموزد و هنرمند میشود سپس خاله اش را از دست میدهد و برای فرار از دست اولین دیو زندگیش یعنی پدرش همراه با کاروان محمد علی شاه به شوروی میگریزد.آواره می شود.

انقلاب مشروطه ی ایران، انقلاب بلشویکی ۱۹۱۷ ، فرار شاهان و خانواده شاهنشاهی ایران ، روسیه و مصر ، حرکت آتاتورک و به ریاست جمهوری رسیدن آن ، جنگ جهانی اول، جنگ جهانی دوم، ملی شدن صنعت نفت کشورمان به دست دکتر مصدق را به چشم می بیند.

کتاب صوتی خانوم داستانی جذاب از زندگی و عشق به همراه جزئیات دقیقی از حوادث تاریخ معاصر ایران است.

در قسمت هایی از داستان فرار خانواده سلطنتی را داریم که به ادسا می روند خانوم که تاریخ کشور فرانسه را با راهنمایی خاله اش خوانده مرتب به یاد فرار نافرجام خانواده سلطنتی لوئی شانزدهم می افتد و این اردو را با آن مقایسه می کند .

ترس او بی مورد هم نیست زیرا این اردوی منفور هیچ بعید هم نبود که در جایی متوقف و کشته شوند .در این رمان چند حادثه تاریخی مرور می شود .

خلع محمد علیشاه و سپس احمد شاه از سلطنت، فروپاشی امپراتوری روسیه، انتقال حکومت به پهلوی ها ، اشغال فرانسه توسط نازی ها و انقلاب اسلامی ایران. همه این حوادث به نوعی زندگی خانوم را تحت تأثیر قرار می دهد .

کتاب صوتی خانوم به مدت 18 ساعت و در 38 فایل صوتی با مجموع حجم 486 مگابایت  (فایل زیپ شده) به دوستداران رمانهای تاریخی تقدیم میگردد.

فایل های صوتی این کتاب توسط سلام صدا ویرایش شده و ضمن افزایش کیفیت صدا ، نویز و صداهای اضافی حتی المقدور حذف شده است.


سایر کتاب های مسعود بهنود :

دانلود مجموعه کتاب صوتی آثار مسعود بهنود

کانال سلام صدابرای شنیدن آنلاین کتاب های صوتی به کانال تلگرام سلام صدا مراجعه فرمایید.اینستاگرام کتاب های صوتی سلام صدا

برای دیدن توضیحات و مشخصات کتاب های صوتی به اینستاگرام سلام صدا مراجعه فرمایید.

مشاهده نقد و بررسی این کتاب