کتاب صوتی خانه (رمان)

کتاب صوتی خانه يکی از محبوب‌ترين رمان‌هاى تونی موریسون Toni Morrison است و بسياری از منتقدان آن را با اثر شگفت‌انگيز او يعنی «دلبند» مقايسه مى‌کنند.

نکوداشت کتاب صوتی خانه

«نيويورک ريويو آو بوکز» درباره اين رمان نوشته است:

«بهار 2012 برای تونی موريسون بازگشتی دوباره بود، او با رمان خانه، تجربه ارتباط عاطفی عميق با مخاطبش را زنده کرد، درست مثل اتفاقی که با رمان دلبند، ميان او و خوانندگانش افتاده بود.»

موريسون در دهمين رمان خود به فضاهاي تازه‌اى دست يافته است. او رمان کوچک و کم‌حجم «خانه» را در روزهايی نوشته که در غم از دست‌ دادن پسرش، سوگوار بوده است.

موريسون در این باره گفته است:

«روزهايى بود که فکر مي‌کردم ديگر نمى‌توانم بنويسم، آدم‌ها تسلی‌ام مى‌دادند، اما اين تسلى کمکى به من نمى‌کرد، من چيزهایی را در زندگی از دست داده بودم و تنها باقى‌مانده دنيا برايم نوشتن بود که به خانه، ختم شد و نجاتم داد.»

اين نويسنده آمريکايى در 81 سالگى داستانى حماسی خلق کرده است. روايتی از حال و روز مردى خسته به نام «فرانک» که راهى جنگ مى‌شود و همراه ارتش به آن‌سوى آب‌ها می‌رود و بعد از بازگشت با مفاهيم تازه‌اى در زندگى شخصى و روابطش روبه‌رو مى‌شود.

اتفاقات داستان در اوايل دهه 50 مى‌گذرد و رابطه پيچيده آدم‌ها و بازگشت به گذشته‌شان به نوعی حکايت از نقش پُررنگ گذشته‌هايى دارد که آدم‌ها با آن تسويه حساب نکرده‌اند.

تونی موريسون تاكنون جوايز معتبرى چون نوبل ادبيات و پوليتزر را از آن خود كرده است. از او به عنوان نويسنده‌اى ياد شده كه رمان‌هايش سرشار از عناصر بصرى و مضامين شاعرانه هستند و به واقعيت زندگی آمريكايى جان می‌بخشند

کتاب صوتی دلبند اثر تونی موریسون
خانم تونی موریسون نویسنده کتاب صوتی خانه 

همراهان گرامی میتوانند  با اضافه کردن محصول به سبد خرید ، کتاب صوتی خانه نویسنده تونی موریسون را به مدت 4:45 و در یک فایل زیپ به حجم 65 مگابایت دانلود فرمایند.