کتاب صوتی همه جا پای پول در ميان است اثر جورج اورول

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی همه جا پای پول در ميان است نمایشی رادیویی است از کتابی به همین نام اثر جورج اورول  George Orwell و ترجمه‌ی رضا فاطمى , انتشارات مجيد است.

این اثر انتقادی جورج اورول نویسنده کتاب های معروف قلعه حیوانات و 1984  مانند بقیه کارهایش حرف هایی برای گفتن دارد و بسیار به حال و هوای روزگار امروز ما شبیه است.

در این اثر جورج اورول قهرما داستان با خدای پول وارد جنگی تمام عیار می شود و تا انتهای این جنگ پیش می رود در واقع معتقد است پول به جای خدمت به انسان و کمک به رسیدن او به آرامش عکس آن را عمل می کند یعنی انسان برای رسیدن به پول دست به هر کاری می زند تا به پول برسد و خود را برده و اسیر پول می کند وخود را به خدای پول می فروشد.

متن پشت جلد کتاب همه جا پای پول در ميان است

«گیاه آسپیدیسترا نمادی است از احترام به پول و زندگی طبقه متوسط قرن بیستم انگلستان که فقط دو راه فرار از آن وجود دارد:

پولدار بودن یا امتناع از پولدار شدن.

گوردون راه دوم را انتخاب می‌کند و با همه جنبه های زندگی واردی جنگ می‌شود.

او حتی از شغل پول سازش استعفا می‌دهد و در یک کتاب‌فروشی مشغول به کار می‌شود و تصمیم می‌گیرد جنگ مخفی را علیه خدای پول اعلام کند و آن را هدف خاص خود قرار دهد و در راه رسیدن به هدف با مشکلات فراوانی روبرو می‌شود…»

سخن ناشر درباره ی کتاب صوتی همه جا پای پول در ميان است

«داوطلبانی (از جمله خود جورج اورول ) از کشورهای مختلف جهان و بالاخص اروپا وارد اسپانیا شدند تا به نفع جمهوری‌خواهان با فرانکو بجنگند.

گروه‌های سیاسی به جان یکدیگر افتاده‌اند و مردم بیچاره از بیم شلیک‌های بی‌هدف جرات گام نهادن به خارج از خانه‌شان را ندارند.

مزارع ویران و روستاییان درمانده، همان‌هایی که به امید تقسیم اراضی بوده‌اند، انگشت حسرت به دندان می‌گزند؛ ملتی که آن آب باریکه اش را نیز از دست رفته می‌بیند.

جورج اورول از زشتی‌ها، تلخی‌ها و درشت خویی‌های جنگ می‌گوید و سرانجام از سرکوب آزادی‌خواهان و کسانی که همسو با نگرش‌های دولت به اصطلاح کمونیستی جمهوری‌خواه نیستند و سرانجام مقایسه‌ای دارد خواندنی بین اسپانیای در حال جنگ، فرانسه در روزگار مارشال پتن و انگلستان آرام گرفته در ساحل آرامش.

در آخر همه کسانی که به امید برابری و یکسان شدن غنی و فقیر با فرانکو وارد جنگ شده بودند، شاهد بازی‌های سیاسی شدند و همه آن امیدها را واهی دیدند.»


کتاب صوتی همه جا پای پول در ميان است شامل 7 فایل mp3  که در قالب یک فایل زیپ آماده دانلود استدانلود کتاب صوتی 1984

کتاب صوتی 1984 نوشته جورج اورول
مشاهده نقد و بررسی این کتاب