علاقه مندی ارسال به...

کتاب صوتی تاریخ شاهنشاهی هخامنشی

5 رای
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
4,00/5
Loading...

مشخصات محصول

خلاصه کتاب

کتاب صوتی تاریخ شاهنشاهی هخامنشی نوشته دست آلبرت تن آیک اومستد و ترجمه محمد مقدم
کتاب صوتی تاریخ شاهنشاهی هخامنشی به معرفی نمودن و توضیح شاهنشاهی هخامنشی اختصاص دارد. به این سبب نویسنده ابتدا پیداییش و ظهور مادها و پارس‌ها را شرح داده و در در پی آن منابعی علمی و تاریخی مربوط به تاریخ پادشاهان هخامنشی را معرفی می نماید

کتاب صوتی تاریخ شاهنشاهی هخامنشی کتاب صوتی تاریخ شاهنشاهی هخامنشی

تهیه محصول

خرید محصول مجازی
MP3-zip 439MB
15,000 تومان
پس از خرید محصول فایل برای شما ارسال خواهد شد
خرید پستی محصولامکان خرید پستی این محصول وجود دارد

کتاب صوتی تاریخ شاهنشاهی هخامنشی

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی تاریخ شاهنشاهی هخامنشی نوشته آلبرت تن آیک اومستد نگاشته و توسط محمد مقدم ترجمه شده است.

کتاب صوتی تاریخ شاهنشاهی هخامنشیکتاب صوتی تاریخ شاهنشاهی هخامنشی به معرفی نمودن و توضیح شاهنشاهی هخامنشی اختصاص دارد.

به این سبب نویسنده ابتدا پیداییش و ظهور مادها و پارس‌ها را شرح داده و در در پی آن منابعی علمی و تاریخی مربوط به تاریخ پادشاهان هخامنشی را معرفی می نماید.

نویسنده در نهایت به تفصیل روش حکمرانی کوروش هخامنشی را با تحلیل و برشمردن کردارها و رفتارهای او بیان نموده و چگونگی غصب تخت پادشاهی هخامنشی به دست یکی از مغان و اتفاقات و رویدادهای ارتباط داده با آن را تحت عنوان یک دهه بحران باز می‌گوید.

نویسنده کتاب آلبرت اومستد یا آلبرت تن‌آیک اومستد Albert T.Olmstead شرق شناس و مورخ آمریکایی و متخصّص در تاریخ هخامنشی و آشور بوده که سال ۱۸۸۰ در تروی نیویورک دیده به جهان گشوده و در سن ۶۵ سالگی و در سال ۱۹۴۵ در شیکاگو بدرود زندگی گفته‌است.

او کتاب تاریخ امپراتوری پارسیان History of the Persian Empire که به شاهنشاهی هخامنشی ترجمه شده است را در سال 1945 منتشر کرد.

متن روی جلد کتاب اصلی امپراتوری پارسیان:

داریوش بزرگ پایتخت خود تخت جمشید را در پای کوه رحمت در جنوب شرقی ایران بنا کرد که به مدت دو قرن نمادی از شکوه و جلال ایران بود.

گستره امپراتوری هخامنشی  از نیل  تا یونان و از شرق به هند رسید.ایران در چهار راه  ارتباطی  بین شرق و غربو محل تلاقی فرهنگهای بزرگ جهان باستان بود.

این کتاب تاریخچه شامل دوره مهمی از فتوحات کوروش و حکومت هخامنشیان تا تسخیر یونان و در نهایت  آتش زدن  پرسپولیس توسط اسکندر بزرگ است.

پروفسور او مستد در طول یک عمر مطالعه در مورد شرق باستان  ، مطالب کمیابی را در مورد داستان زندگی ، تاریخ  و تفکر ایرانیان جمع کرده  که برای اولین بار از زبان فارسی و نه از طرف یونانی سنتی گفته شده است.

در این کتاب، نویسنده نشان می دهد که چگونه علم ، ادبیات ، زبان و اسطوره در ایران باستان از رشد و درهم آمیختگی  فرهنگ ها توسعه یافته و منجر به شکل گیری تمدن ما شده است.

 

شاهنشاهی هخامنشی

کتاب صوتی تاریخ شاهنشاهی هخامنشی سپس به حکمرانی داریوش و کشورگشایی‌های او و البته کینه‌ ورزی  او با آتنی‌ها پرداخته و ساختار سازمان‌های اداری در اداره کشور در حکومت هخامنشیان از دیگر مواردی است که در این کتاب به آن پرداخته شده است.

دانلود فایل pdf کتاب تاریخ شاهنشاهی هخامنشی
مشاهده نقد و بررسی این کتاب

خریداران این کتاب دیگر چه خریدند

مشاهده بیشتر

دیدگاه کاربران در مورد

کتاب صوتی تاریخ شاهنشاهی هخامنشی
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

من ربات نیستم *در حال بارگیری کپچا پلاس ...

عبدالحسین زرینکوب زندگی و آثار دﻛﺘﺮ ﻋﺒﺪاﻟﺤﺴﻴﻦ زرﻳﻦ ﻛﻮب مورخ و نویسنده دو قرن سکوت عبدالحسین زرینکوب زندگی و آثار دﻛﺘﺮ ﻋﺒﺪاﻟﺤﺴﻴﻦ زرﻳﻦ ﻛﻮب مورخ و نویسنده دو قرن سکوت

عبدالحسین زرینکوب

عبدالحسین زرینکوب ادیب، تاریخ‌نگار، منتقد ادبی، نویسنده، و مترجم برجستهٔ ایران معاصر و خالق دو قرن سکوت در سال ۱۳۰۱ هجری خورشیدی در بروجرد متولد شد. خانوادهٔ او اصالتاً خوانساری بودند. وی از نوادگان ملا علی‌اکبر خوانساری بوده‌ است. سالشمار زندگی دکتر عبدالحسین زرینکوب عبدالحسین زرینکوب تحصیلات ابتدایی را در زادگاه خویش به پایان برد.تحصیل در دورهٔ متوسطه را تا پایان سال پنجم متوسطه در بروجرد ادامه داد و به‌دنبال تعطیلی کلاس ششم متوسطه در تنها دبیرستان شهر، برای ادامهٔ تحصیل به تهران رفت.این بار رشتهٔ ادبی …

مشاهده نقد و بررسی این کتاب 3283 بازدید بدون دیدگاه
0:00
0:00