کتاب صوتی بازمانده روز نوشته کازوئو ایشی گورو برنده جایزه نوبل ادبیات

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی بازمانده روز نوشته کازوئو ایشی گورو برنده جایزه نوبل ادبیات سال 2017

این کتاب با عنوان اصلی the remains of the day نوشته کازوئو ایشی گورو نویسنده انگلیسی ژاپنی و برنده جایزه بوکر 1989 است.

ایشی گورو Kazuo Ishiguro با کسب جایزه بوکر جایگاه خود را به عنوان یکی از بزرگترین نویسندگان جهان تثبیت کرده و پس از در سال 2017 جایزه نوبل ادبیات را هم ازآن خود کرد.

کازوئو ایشی گورو نویسنده کتاب بازمانده روز

در رده بندی هایی که از طرف مجلات و نشریات معتبر جهان صورت گرفته کتاب صوتی بازمانده روز نوشته کازوئو ایشی گورو در ردیف یکی از صد کتاب برتر جهان قرار گرفته است.

از دیگر آثار ایشی گورو در ایران ترجمه و منتشر میتوان به کتاب های زیر اشاره کرد:

کتاب بازمانده روز توسط مترجم توانای کشورمان آقای نجف دریا بندری به فارسی برگردانده شده است.

در سال 1993 بر اساس کتاب بازمانده روز فیلمی توسط جمیز آیوری و با بازی بازیگران مطرحی مانند اما تامسون، آنتونی هاپکینز ساخته شد که برنده 8 جایزه اسکار شد.

کتاب صوتی بازمانده روز بافت پیچیده‌ای از چند لایه داستان است كه هر كدام در زمان و تراز خاص خود جریان داشته و خواننده  باید به این لایه ها توجه داشته باشد.

لایه بالایی یا بیرونی سرگذشت مردی است به نام استیونز، كه بیش از 30 سال در خانه یكی از اشراف انگلستان به نام لرد دارلینگتن پیش‌خدمت بوده  و اكنون كه بساط آن خانه برچیده شده ، خاطراتش را به صورت یادداشت‌هایی از یك سفر شش روزه به مناطق غرب انگلستان  برای ما نقل می‌كند.

کتاب صوتی بازمانده روز  با دو صدای مختلف تقدیم شده است:

  1.  کتاب شنیداری با اجرای دل نشین و پراحساس استاد «رامین پورایمان» به مدت 3 ساعت در 8 فایل صوتی و در قالب یک فایل زیپ به حجم 54 مگابایت
  2.  با صدای خانم ونوس محسن زاده هم در 10ساعت فایل صوتی که در 20 فایل MP3 و در یک فایل زیپ با حجم 140 مگابایت در دسترس علاقمندان کتاب های صوتی قرار میگیرد
مشاهده نقد و بررسی این کتاب